Spalio mėnesio veiklų aprašymas

Spalio mėnuo mus džiugino šiltu oru ir, žinoma, mokyklinėmis atostogomis, o salvos ir saulė už lango neleido įsileisti vidun blogos nuotaikos!

Spalvingą ir šiltą rudenėlį kuo puikiausiai išnaudojome pasivaikščiojimui Lampėdžių parke, taip pat atvykdami į dienos centrą „Šypsena“ vis stabtelėdavome ties medeliais pasirinkti kvepiančių ir rudeninių lapų… Darbelių iš jų prigaminome įvairiausių: tepėme juos guašu ir štampavome, klijavome, kopijavome, sukome rudenines rožes ir rišome jas į nuostabias puokštes… Negalime nepaminėti ir mūsų savanorės pravesto užsiėmimo: neįkainojamą patirtį patyrėme gamindami spalvotuosius pelėdžiukus (daugiau galerijoje)!

O jau mūsų smagiame kolektyve kiek švenčių buvo… Vykome į kavinę švęsti mūsų mielojo Evaldo 13-tąjį gimtadienį, būrys draugų sveikino, dainavo bei plojo jubiliatui, o po to pilvelius glostė kavinės „Pas Barborą“ nuostabiojo kolektyvo suruoštos vaišės, už kurias neapsakomai ir dėkoja tiek Evaldas, tiek mes! Šventėme ir darbuotojų gimtadienius – vėl pilvelius smaginome saldžiom vaišėm, po kurių šypsenos netilpo veiduose. Ir kaipgi gimtadieniai be nuotraukų? Šios progos tapo šio mėnesio foto būrelio suaugusiems akcentais – fotografavome, koregavome bei dalinomės savo gražiausiais kadrais.

Rudenėlio tema skverbėsi į visus šio mėnesio užsiėmimus – keramikos būrelyje visuose darbeliuose atsispindėjo lapų ir medžių motyvai, dainose ir šokiuose vyravo melancholiškai linksma nuotaika… Sunkiausia užduotis, turbūt, šį mėnesį tapo sportiniai užsiėmimai – juk taip sunku po įvairių vaišių ir skanumynų dar lėkti atlikti įvairiausius pratimus, bet… Mes tai įveikėme ir netgi su šypsena, dažniausiai…

Kaip bebūtų taip, visą šventinį mėnesį vainikavo atostogos… Nors ir norėjome pailsėti, pamiegoti ilgiau, tačiau sau to neleidome ir kibome į įvairiausius darbus – gaminome rudenišką medį, dainavome, šokome, sportavome, lipdėme, žaidėme, ruošėmės Helouvynui… O jei tikrai norite sužinoti apie visą mūsų veiklą daugiau – maloniai kviečiame mus aplankyti, o gal ir net pasilikti? Laukiame visų išskėstomis rankomis ir tariame iki pasimatymo!

FB_IMG_1541779909169 FB_IMG_1541780011930 FB_IMG_1541780050029 FB_IMG_1541780074259 FB_IMG_1541780186892

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Projektas „Vaikų vasaros stovyklos“

Projektas „Vaikų vasaros stovyklos“

2018 m. liepos 30 d. – rugpjūčio 3 d. ir rugpjūčio 13 d. – rugpjūčio 17 d. dienomis vyko programos „Iniciatyvos Kaunui“ dalinai finansuojamo projekto „Vaikų vasaros užimtumas“ stovykla, kuri buvo skirta socialinę atskiriantiems vaikams nuo 6 iki 18 m. (t.y. vaikams iš socialiai remtinų šeimų, negalią turintiems vaikams (iki 21 metų), vaikams iš socialinės rizikos šeimų, vaikams, kuriems nustatyta minimali, vidutinė ar nuolatinė priežiūra (globa), vaikams iš šeimų, kurios gauna socialinę paramą, vaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, emocijų ir elgesio sunkumų ir (ar) sutrikimų).

Stovyklos pasiruošimo metu buvo apmokomi savanoriai ir darbuotojai, organizuojami susirinkimai, derinami kiti stovyklos darbai. Stovyklos metu buvo organizuojamos įvairios veiklos, į kurias buvo įtraukiami vaikai. Buvo organizuojama tėvelių paramos grupė, į kurią buvo kviečiami visi tėvai. Stovyklos metu buvo rūpinamasi žalingų įpročių prevencija. Pirmoje stovykloje dalyvavo 15 šeimų, o antroje stovykloje – 16 šeimų.

Stovykla prasidėjo nuo susipažinimo, kurio metu dalyviams buvo pristatoma stovyklos tvarka, keliamos taisyklės, aptariami higienos ir saugos klausimai.  Kiekvieną rytą stovyklos dalyviai buvo kviečiami į mankštas, energijai pažadinti bei gerai pasiruošti dienai. Žaidimų, veiklų gamtoje/vandenyje laiku buvo organizuojami plaukiojimo irklente mokymai, buvo organizuojami žaidimai vandenyje, maudynės. Šio laikotarpio metu buvo organizuojami komandiniai žaidimai – tinklinis, krepšinis. Kaip alternatyvą šiai veiklai, dalyviai galėjo pasirinkti pietų poilsį.

Stovykloje buvo organizuojamos skirtingos meninės veiklos, siekiant lavinti vaikus, jų kūrybiškumą ir motorinius sugebėjimus. Piešimo mišria technika metu, vaikai kūrė kompozicijas, naudojant piešimo reikmenis. Naudojant Ebru techniką, vaikai buvo mokomi piešti ant vandens ir kurti istorijas apie vaizdus piešinyje. Naudojant molį, modeliną vaikai kūrė skulptūrėles, mokėsi nusiraminti ir lavino sensorinį suvokimą. Daiktų dekoravimo metu vaikai mokėsi įvairiais būdais dekoruoti stiklines vazas, mokėsi pažinti interjero subtilybes ir gamtoje esančių daiktų panaudojimo galimybes. Piešimas basomis parodė, kad save išreikšti piešinyje galima panaudojant ne tik rankas. Ši technika vaikams leido linksmintis, patirti neįprastus pojūčius ir prisidėti prie vieningo meno kūrinio sukūrimo. Piešimo Chna technika metu vaikai turėjo galimybę kurti savo norimus piešinėlius, piešti juos ant rankų ar kitų kūno vietų. Fotografijos būrelio metu dalyviai buvo mokomi ne tik pastebėti ir užfiksuoti vaizdus, tačiau jie buvo mokomi derinti vaizdus ir daryti koliažus. Piešiant gyvenimo medį ir gyvenimo aitvarą, vaikai gilinosi į save, į savo patirtį, savas vertybes bei svajones, demonstravo savo emocijas ir stengėsi suprasti kitus. Muilo burbulų gamyba džiugino visus dalyvius galimybe išmokti išpūsti neregėto dydžio muilo burbulus ir juos pasigaminti namuose. Šokių maratono metu dalyviai turėjo galimybę pasportuoti, parodyti savo ištvermę ir išmokti naujų šokio judesių. Maisto gaminimo pamokėlių metu vaikai išmoko pasigaminti salotas, paruošti šašlykus kepimui bei patiekti maistą kitiems. Muilo gamybos metu vaikai mokėsi kaip galima pasigaminti muilą, lavino supratimą apie formas, spalvas, jų derinius bei dekoravimą ir puošybą. Muzikinių veiklų metu vaikai mokėsi dainuoti, groti įvairiais instrumentais (gitara, ukulėle, būgneliu, lūpine armonikėle), improvizuoti ir mėgautis garsų terapija. Kaniterapijos užsiėmimai vaikams suteikė daug teigiamų emocijų, gerino jų emocinę būklę, suteikė žinių apie keturkojų komunikaciją ir jų teikiamą pagalbą. Lobio ieškojimas leido vaikams pajausti azartą, leido tobulinti orientavimosi erdvėje įgūdžius, suteikė galimybę bendradarbiauti ir mokytis prašyti pagalbos. Patyriminio žygio metu vaikai turėjo galimybę išbandyti savo fizines jėgas, sužinoti naujų faktų ir istorijos, pamatyti anksčiau nematytus objektus, susidoroti su aukščio baime. Judesio teatro metu vaikai išmoko išreikšti save, savo emocijas panaudojant kūną. Sužinojo, kad judesių pagalba galima tiek nusiraminti, tiek stimuliuoti save. Išbandė saviraišką skirtingais būdais tiek sausumoje, tiek vandenyje. Lankymasis zoologijos sode leido pažinti nematytus gyvūnus, sužinoti apie jų mitybos ypatumus, įvertinti ir pamatyti fizinius skirtumus.

Kino filmai buvo rodomi atsižvelgiant į vaikų poreikius, pasakos būdavo sekamos vaikams prieš miegą, taip leidžiant jiems nurimti po įtemptos dienos veiklų. Vakarinio laužo metu visi stovyklos dalyviai turėjo galimybę pasinerti į pokalbius, muzikos garsus ir atsipalaiduoti po intensyvios dienos.

Šių stovyklų metu dalyviai turėjo galimybę ne tik puikiai praleisti laiką dalyvaudami visose veiklose, bet taip pat ir patobulėti, pailsėti ir pasimėgauti nuostabiu kraštovaizdžiu. Lankstumas ir visų geranoriškumas suteikė puikią progą visiems susibendrauti ir užmegzti naujas bei įdomias pažintis.

Parengta remiantis stovyklos vadovės Ievos Balvočiūtės ataskaita

INICIATYVOS-KAUNUI-LOGO-2 logo siuntimui_n nr1 nr2

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Rugsėjo mėnesio veiklos

Rugsėjį, po šitokios nuostabios, turiningos ir kupinos įspūdžių vasaros, grįžome į realybę, vėsų orą ir vėl į mokyklą – ankstūs, vėsūs rytai, rytiniai kamščiai, keliaujant į mokyklą, namų darbai, atsiskaitymai, ech… O taip buvo gera, kai galėjome ilgiau pasivartyti lovoje ir tik tada atkeliauti į dienos centrą „Šypsena“…

Na, vienaip ar kitaip, šypsena nedingo ir vėsųjį rugsėjį iš mūsų veidų. O kaip gali dingti, kai šitiek daug planų ir veiklų vyksta „centriuke“? Šį mėnesį koncentravomės į mokykloje užduotų namų darbų atlikimą, kūrybiškumo, savarankiškumo bei socialinių įgūdžių lavinimą.

„Šypsenoje“ nestojo ir pagrindinės veiklos – piešėme įvairiausiomis priemonėmis, kūrėme neapsakomo grožio paveikslus, mokėmės atskirti muzikos instrumentus, muzikos žanrus, ir įvairiausius garsus, lipdėme moliu, mūsų gamybos plastilinu, šokome, dainavome, mankštinomės, dūkome, žaidėme įvairiausius sportinius bei stalo žaidimus… O ir kaipgi rugsėjis be rudenėlio šventės? Mūsų centre ruduo atėjo rudeninio medžio motyvu, kuriant kiekvieno iš mūsų įsivaizduojamą rudenėjantį medelį. Turbūt, pati svarbiausia ir smagiausia veiklų dalis – buvimas kartu, dalijimasis patirtimi, nuomone, vienas kito išklausymas, mandagumas – nors ir ne visada mums tai išeina, bet mes visada stengiamės ir mokomės to vieni iš kitų!

Nepamiršome ir mūsų gerųjų vyresniųjų draugų – rengėme fotografijos būrelį, kalbėjome apie spalvų žaismą, dalinomės užfiksuotais kadrais ir mėgavomės puikia kompanija.

O dabar tariame šiek tiek rudenišką bei nostalgišką iki pasimatymo kitą mėnesį!

P.S. Nepamirškite, kad laukiame visų, norinčių pasisvečiuoti, padėti darbuotojams ar pabendrauti su centro lankytojais!42817746_10212722779893795_5896220903125024768_n 42660555_10212722778773767_1434902604558630912_n

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projekto spalio mėnesio veiklos

spalisspalis2

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Rugpjūčio mėnesio veiklos

Rugpjūtis… Nors ir paskutinis vasaros mėnuo, mes jį toli gražu pasitikome ne liūdnai. Turbūt pagrindinis ir pats smagiausias aspektas buvo vasaros stovyklos: vaikams vis dar pilna įspūdžių ir jau šneka, kaip kitais metais papildys savo dalyvavimu jas – juk buvo taip smagu…

Šiemet dalyvavome 2 vasaros stovyklose: liepos 30d. – rugpjūčio 3d. ir rugpjūčio 13-17 dienomis, kurios vyko Tytuvėnų raj. sodyboje „Sedula“. Grynas oras, veiklos nuo ryto iki vakaro, šurmulys, linksmybės, diskotekos, maudynės, o svarbiausia – plačios plačios šypsenos.

Visos dienos centro veiklos tomis dienomis persikėlė į stovyklas: meninės veiklos – piešėme basomis, tapėme, taškėme, piešėme ant vandens ar pieno, naudodami EBRU techniką, o piešiniuose spalvų trūkumo net nesimatė – juk buvo taip smagu. Dalyvavome ir keramikos būrelyje – lipdėme kartu su tėveliais, išreiškėme save per sukurtas figūras ir gerai praleistą laiką. Reikėtų nepamiršti ir sportinių veiklų – mokėmės žaisti tinklinį, krepšinį, plaukti irklente, vakarais išliedavome paskutines jėgas diskotekose ir mokėmės nebijoti artumo judesio metu bei dainavome ir mokėmės populiariausias dainas. Prie vakarinio laužo mokėmės groti gitara, skanavome keptus zefyrus, o itin pilvukus paglostė šašlykai, už kuriuos dėkojame sau – pjaustėme, vėrėme ant iešmų, ruošėme garnyrą, taip pat plakėme pieno kokteilius… Sunku net aprašyti visą patirtį sakiniais, turbūt geriausiai apie tai papasakotų mūsų mažieji – juk jie tokie tikri.

Stovyklų smagumus papildė ir atvažiavę svečiai – mėgavomės kaniterapijos malonumais, bei šokinėjome ir plojome per fakyrų pasirodymus. Neužmiršome ir tėvelių bei suaugusių – rengėme fotografavimo būrelį, prašėme įamžinti pačias gražiausias akimirkas, kurių, toli gražu, buvo tikrai ne viena ar dvi… Kviečiame visus norinčius ateiti ir išklausyti vaikų pasakojimų bei pamatyti foto albumus čia, gyvai, tada suprasite, ką bandome perteikti keliais žodžiais ant balto juodu…

O po stovyklų juk taip sunku grįžti į miesto šurmulį, visi vis dar gyvename nostalgiškomis nuotaikomis, tačiau iš paskutiniųjų jėgų vis dar dirbame ir centre – lipdome, piešiame prisiminimus, kalbame, žaidžiame, sportuojame, fotografuojame  ir žibančiomis akimis laukiame kitos vasaros…

O dabar – linkime turiningos naujos 40012805_2267867269894634_26734577984733184_npradžios ir sakome iki pasimatymo!

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projekto rugsėjo mėnesio veiklos

rugsėjis

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Liepos mėnesio veiklos

Kaip ir kiekvieną mėnesį – centro veikla nestojo ir liepą. Visą karštąjį laikotarpį dienos centro „Šypsena“ lankytojai dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose: keramikos būrelyje, kuriame lipdė įvairiausiomis temomis – nuo erdvinių figūrų iki mėgstamiausio pasakų personažo; muzikinėse veiklose, kuriose netrūko tiek šiuolaikinės, tiek klasikinės muzikos, tiek aplinkos garsų atpažinimo, tiek pačių vaikų instrumentais sukurtų įvairiausių skambesių; meninėse veiklose, kuriuose fantazija liejosi laisvai, naudojant įvairias, kartais net ne kiekvienam žmogui suprantamas ar įsivaizduojamas, technikas. Liepai lepinant mus šiltais orais, sportinės veiklos persikėlė ir į lauko erdves – aplankėme pilies sodą, žaidėme įvairiausius žaidimus, mėgavomės saulė, o svarbiausia – šypsojomės.

Šypsojomės, kai buvo gera, šypsojomės, kai buvo linksma, kai šokome, kai dainavome, kai džiaugėmės, stengėmės šypsotis net po didžiausių audrų, kai buvo liūdna, kai verkėme, kai pykomės. Juk šypseną mes suprantame lengviausiai :)

Dalyvaudami veiklose, bendraudami, dūkdami ir, be abejo, šypsodamiesi, mokėmės, kas yra meilė, kas yra džiaugsmas, pyktis, užuojauta, susivaldymas, bendradarbiavimas – visos emocijos ir socialiniai įgūdžiai kartu sudėjus, mokėmės, kada ir kaip jie tinkamai naudojami ir ieškojome būdų, kaip juos suprasti mums kiekvienam tinkamu būdu.

Šypsenas plėtė ir pasotinti pilveliai, o kas dar gali būti geriau nei maistas, kuris pagamintas savo paties pirštukais ir įdėta visa meilė bei susikaupimas jį gaminant? Vaikai, turbūt, atsakytų – poilsis, po sunkaus triūso virtuvėje, pilnu pilvuku :)

Gaminome tiek pagrindinius patiekalus, tiek šiek tiek nuodėmingus skanėstus, kurie dingo taip greit nuo stalo, kad net nespėjome susigaudyti…

Nepamiršome ir mūsų vyresniųjų – rengėme fotografijos būrelį, kuriame mokėmės suprasti techninę fotografavimo dalį, džiaugėmės vieni kitų nuotraukomis, dalinomės patirtimi bei puikiai leidome laiką.

Jei šis mėnuo buvo toks įsimintinas, kas mūsų laukia rugpjūtį? Prisijunkite ir įsirašykite į mūsų centro istoriją bei vaikų atmintis visam :)

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projekto rugpjūčio mėnesio veiklos

rugpjutisrugpjūtis2

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projekto liepos mėnesio veiklos

Veiklu planas LIEPA_reabilitacijai (1)-1Veiklu planas LIEPA_reabilitacijai (1)-2

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Birželio mėnesio veiklos

Birželio mėnesio veiklos

Šį mėnesį sutikome švęsdami Tarptautinę vaikų gynimo dieną, šventė vyko kartu su kitais dienos centrais Palemono vaikų dienos centre. Tai buvo puiki proga vaikams ne tik stebėti kitų dienos centrų šokių, muzikos ar kitų talentų pasirodymas, bet ir susipažinti, pabendrauti su naujai sutiktais vaikais. Naujos pažintys, žaidimai, geras oras, laikas gamtoje ir žinoma didžiulis „Retro Avenue“ kavinės padovanotas tortas vaikams labai patiko.

Taip pat šį mėnesį išnaudojome vasariškus orus ir esant galimybei keliavome prie Kauno pilies esančią vaikų žaidimų aikštelę, čia vaikai galėjo ne tik pasportuoti, įkvėpti gaivaus gamtos oro ar gauti daug vitamino D, bet ir palikti visą energiją žaidimams, lakstymui.

Kaip kiekvieną mėnesį dienos centro lankytojai mokinosi socialinių įgūdžių – savitvarkos, kasdienės veiklos įgūdžių palaikymo. Taip pat mokinosi tarpusavio bendravimo ypatumų, švelnumo vienas kitam, dalinimosi žaislais, daiktais ir kt.

Šį mėnesį vaikai pabuvo ir kulinarais – kepė keksiukus, pyragus, gamino sveikuoliškus, gaivius kokteilius kuriuos patys labai skaniai ir suvalgė. Taip pat vyko daug meninių, muzikinių užsiėmimų, šokių, mankštų ir sporto. Mokinosi naujų stalo žaidimų, dėliojo pūzles, konstravo robotus, statė pilis iš daiktų ir t.t.

Birželio mėnesio veiklos apėmė ir suaugusiųjų užimtumą fotografijos būrelio metu.

Birželio mėnesį dienos centrą supo vasariškai šiltos, linksmos ir kupinos meilės emocijos, nekantriai laukiame kas vyks liepos mėnesį.36242159_2174964629439433_1167304259159457792_n

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“, projekto „Dienos centras „Šypsena“ II ketvirčio veiklos

Nuo 2018 m. balandžio mėn. pradžios prasidėjo Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“, projektasDienos centras „Šypsena“, kurio veiklos vykdymo adresas yra šv. Gertrūdos g. 23, Kaunas. Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui.

Per šį laikotarpį buvo vykdoma savanorių paieška ir teikiamos specialiojo pedagogo, logopedo, psichologo paslaugos bei vykdomi tėvų savipagalbos susitikimai.

Savanorių mokymų metu pagrindinis dėmesys skiriamas autizmo supratimui bei kokias sąvokas galima vartoti kalbant apie šį sutrikimą. Kitos temos: kokie yra statistiniai faktai, kokie autizmo požymiai, dėl kokių priežasčių išsivysto, kokios taikomos terapijos ir metodikos aplamai ir dienos centre „Šypsena“. Svarbiausia buvo supažindinti, kokio pobūdžio vaikai lanko dienos centrą „Šypsena“, kaip prie jų prieiti, susidraugauti, į ką atkreipti dėmesį. Mokymai baigėsi praktika dienos centre „Šypsena“.

Specialusis pedagogas atliko kiekvieno vaiko individualius bei grupinius stebėjimus įvairiose erdvėse, siekiant atpažinti ir įvertinti vaikų gebėjimus, sunkumus, sutrikimus. Buvo bendraujama su vaikų tėveliais, gilintasi į sunkumų ir sutrikimų priežastis. Atsižvelgianti į individualius kiekvieno vaiko sutrikimus bei poreikius buvo teikiama specialioji pedagoginė, individuali bei grupinė pagalba. Nuolat buvo bendradarbiaujama su ugdymo proceso dalyviais – tėveliais socialiniu pedagogu, psichologu, logopedu bei kitais pagalbos vaikui specialistais, analizuojant sunkumus bei pasiekimus siekiant suteikti kuo profesionalesnę pagalbą. Teikiant specialiąją pagalbą buvo taikomos šios metodikos: „Teacch“ – 1 kartas per savaitę; Strukturizuotas mokymas  remiantis ABA metodika– 2 kartus savaitėje; DTT (Atskirų bandymų metodą) – 2 kartus savaitėje. Buvo konsultuojami vaikų tėveliai įvairiais specialiojo ugdymo klausimais, aptariami vaikų sunkumai ir pasiekimai, teikiamos rekomendacijos dėl konkrečių vaikų ugdymo metodų.

Pirmųjų logopedinių užsiėmimų laikas skirtas vaikų anamnezėms surinkti ir išsiaiškinti pasiekimus bei individualias galimybes (vyko vaiko stebėjimas, pokalbis su tėvais, PPT išvadų analizavimas, artimiausių tikslų numatymas). Individualių užsiėmimų metu buvo lavinama foneminė klausa, kalbos supratimas, ekspresyvioji kalba (garsų tarimas, žodžių tarimas). Esant žymiam kalbos neišsivystymui ir protinei negaliai: didžiausias dėmesys skiriamas foneminės klausos lavinimui, balsių artikuliacijai, priebalsių artikuliacijai, jų jungimui į skiemenis. Naudojamos lopšinės, gamtagarsiai, artikuliacinio aparato masažas ir mankšta, mėgdžiojimas, didaktinių priemonių, iliustracijų stebėjimas, kalbos supratimo formavimas. Esant vidutiniam kalbos neišsivystymui – didžiausias dėmesys buvo skiriamas trūkstamų priebalsių artikuliavimui (š,ž,r,h,f), žadžių derinimo sakinyje taisyklėms, taisyklingam prielinksnių vartojimui, raidžių pažinimo ir žodžių konstravimo taisyklėms. Lavinama foneminė klausa ir kalbos supratimas. Esant nežymiam kalbos neišsivystymui – mokoma taisyklingos sakinio struktūros, žodžių derinimo taisyklių, formuojami skaitymo ir pasakojimo įgūdžiai, lavinamas raidžių pažinimo ir žodžių dėliojimo gebėjimas. Esant fonologiniam kalbos sutrikimui buvo atliekamos užduotys skardiesiems ir dusliesiems priebalsiams skirti, lavinama foneminė klausa, pasakojimo pagal paveikslėlius įgūdžiai. Supažindinami su pirštų žaidimais, skaičiuotėmis, lopšinėmis. Su vyresniais vaikų dienos centro lankytojais buvo tobulinami skaitymo, teksto atpasakojimo įgūdžiai. Temos: “Mano profesija“, „Ką žmonės veikia visą dieną?“, „Mano kelionės“. Pokalbių metu siekiama turinio prisiminimo ir siužeto atsekimo tikslumo, lavinama girdimoji atmintis.

Psichologo veiklų metu buvo siekiama užmegzti pirminį kontaktą su vaikais ir tėvais, perprasti jų turimus sutrikimus, išsiaiškinti vaikų specialiuosius poreikius konsultacijų metu sudaryti individualius planus. Užsiėmimų metu buvo naudotos „Sonrise“, „TEACCH“ ir kitos metodikos. Kontakto užmezgimui su vaikais buvo naudojama „Sonrise“ terapija. Užmezgus jį, buvo analizuojami vaikų turimi gebėjimai ir elgesio sunkumai. Atsižvelgiant į juos, buvo sudaromas individualus planas kiekvienam vaikui, kuris yra skirtas tobulėti ir augti kiekvienam pagal savo galimybes. Yra tikimasi, jog ateityje šie planai bus naudojami visų organizacijos darbuotojų. Planai sudaromi remiantis TEACCH terapija. Remiantis vaikų pomėgiais, buvo kuriamos individualios motyvacinės sistemos vaikams, siekiant juos teigiamai paskatinti už atliktą darbą. Individualios programos bei individualūs vaikų aprašymai buvo sudaryti projekto „Vaikų dienos centro „Šypsena“ lankytojams.

Per projekto vykdymo laikotarpį vyko trys savipagalbos grupių susitikimai skirti šeimos nariams, autizmo spektro sutrikimą turinčių vaikų šeimų bendruomenei. Kurių metu aptarė aktualiausias problema, dalinosi gerąja patirtimi, bendravo su specialistais.

„Projektą dalinai finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“

lietaus-vaikai_logoINICIATYVOS-KAUNUI-LOGO-PNGLOGO_n

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Koreguotas veiklų planas birželio mėnesiui

Veiklu planas BIRZELIO men_reabilitacijai (2)-1Veiklu planas BIRZELIO men_reabilitacijai (2)-2

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Birželio mėnesio veiklų planas dienos centre „Šypsena“

Veiklu planas BIRZELIO men_reabilitacijai (1)-1Veiklu planas BIRZELIO men_reabilitacijai (1)-2

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“-projektas „Vaikų vasaros užimtumas“

Kauno iniciatyvų projektas-1

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Vaikų dienos centro „Šypsena“ gegužės veiklų aprašymas

Gegužės mėnesio veiklos

Dienos centras „Šypsena“ gegužę pradėjo nuo išvykų ir švenčių – kadangi lepino geri orai vykome pasivaikščioti į Lietuvos Zoologijos sodą, prieš tokią smagią išvyką vaikai skaniai papietavo „McDonald‘s“ greito maisto restorane. Sotūs, linksmi, energingi vaikai apžiūrėjo visus zoologijos sodo gyvūnus, iš kurių dėmesį labiausiai patraukė graužikai ir beždžionėlės, be gyvūnėlių vaikams džiaugsmo suteikė ir graži, tvarkinga sodo aplinka, bei supynės.

Pirmąjį gegužės sekmadienį švenčiamos mamos dienos nepamiršome paminėti, o ypatingai AČIŪ Ritos Garbaravičienės vaikų labdaros ir paramos fondui kurie padovanojo įvairiausių skintų gėlių, kad vaikai galėtų savo mamoms sukurti puokštes. Gėlių puokščių kūrimas buvo nauja ir įdomi veikla vaikams, visi norėjo, jog jų puokštės būtų pačios gražiausios, dėl to labai stengėsi, kruopščiai dirbo.

Taip pat gegužės mėnesį šventėme net tris gimtadienius! Mūsų dienos centro vaikus švęsti Augusto gimtadienį mielai priėmė vaikų žaidimų kambarys „Karkarlandas“ – tariame dar kartą nuoširdų AČIŪ! Vaikai nenustojo šypsotis, žaidė, lakstė, išdykavo – puikiai praleido laiką. Gabrieliaus ir Martyno gimimo dienos sutapo, dėl to vyko dviguba gimtadienių šventė kavinėje „Armėnija“. Vaikai turėjo nuostabų laiką kavinės sode kuriame aplinka puikiai pritaikyta jų žaidimams, be lauko erdvės ir palankaus oro vaikų džiaugsmui kavinės darbuotojai pasistengė ir pakeitė patiekalų receptus, kad jie būtų labiau pritaikyti vaikams. Ačiū kavinės „Armėnija“ darbuotojams už suteiktas paslaugas!

Kaip ir kiekvieną mėnesį VŠĮ „Ištiesk pagalbos ranką“ vykdė įvairiausias veiklas – žaidimai, menai, rankdarbiai, muzika, sportas, keramika, individualūs ir bendri užsiėmimai. Su vaikais (neįgaliaisiais) dirbo logopedė, psichologė, dailės mokytoja, specialioji bei socialinė pedagogės ir soc. padėjėjai, dėl atsidavusio darbui kolektyvo visi paslaugų gavėjai gavo visavertį užimtumą, dėmesį ir geras emocijas.

31957636_1705490812879255_2302308762230194176_n 32202896_2142383286030901_2897325929325920256_n 33060396_10155294236056857_5901188037097816064_n 33119648_2198264056855650_69816703441174528_n

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0