Rugpjūčio mėnesio veiklos

Rugpjūtis… Nors ir paskutinis vasaros mėnuo, mes jį toli gražu pasitikome ne liūdnai. Turbūt pagrindinis ir pats smagiausias aspektas buvo vasaros stovyklos: vaikams vis dar pilna įspūdžių ir jau šneka, kaip kitais metais papildys savo dalyvavimu jas – juk buvo taip smagu…

Šiemet dalyvavome 2 vasaros stovyklose: liepos 30d. – rugpjūčio 3d. ir rugpjūčio 13-17 dienomis, kurios vyko Tytuvėnų raj. sodyboje „Sedula“. Grynas oras, veiklos nuo ryto iki vakaro, šurmulys, linksmybės, diskotekos, maudynės, o svarbiausia – plačios plačios šypsenos.

Visos dienos centro veiklos tomis dienomis persikėlė į stovyklas: meninės veiklos – piešėme basomis, tapėme, taškėme, piešėme ant vandens ar pieno, naudodami EBRU techniką, o piešiniuose spalvų trūkumo net nesimatė – juk buvo taip smagu. Dalyvavome ir keramikos būrelyje – lipdėme kartu su tėveliais, išreiškėme save per sukurtas figūras ir gerai praleistą laiką. Reikėtų nepamiršti ir sportinių veiklų – mokėmės žaisti tinklinį, krepšinį, plaukti irklente, vakarais išliedavome paskutines jėgas diskotekose ir mokėmės nebijoti artumo judesio metu bei dainavome ir mokėmės populiariausias dainas. Prie vakarinio laužo mokėmės groti gitara, skanavome keptus zefyrus, o itin pilvukus paglostė šašlykai, už kuriuos dėkojame sau – pjaustėme, vėrėme ant iešmų, ruošėme garnyrą, taip pat plakėme pieno kokteilius… Sunku net aprašyti visą patirtį sakiniais, turbūt geriausiai apie tai papasakotų mūsų mažieji – juk jie tokie tikri.

Stovyklų smagumus papildė ir atvažiavę svečiai – mėgavomės kaniterapijos malonumais, bei šokinėjome ir plojome per fakyrų pasirodymus. Neužmiršome ir tėvelių bei suaugusių – rengėme fotografavimo būrelį, prašėme įamžinti pačias gražiausias akimirkas, kurių, toli gražu, buvo tikrai ne viena ar dvi… Kviečiame visus norinčius ateiti ir išklausyti vaikų pasakojimų bei pamatyti foto albumus čia, gyvai, tada suprasite, ką bandome perteikti keliais žodžiais ant balto juodu…

O po stovyklų juk taip sunku grįžti į miesto šurmulį, visi vis dar gyvename nostalgiškomis nuotaikomis, tačiau iš paskutiniųjų jėgų vis dar dirbame ir centre – lipdome, piešiame prisiminimus, kalbame, žaidžiame, sportuojame, fotografuojame  ir žibančiomis akimis laukiame kitos vasaros…

O dabar – linkime turiningos naujos 40012805_2267867269894634_26734577984733184_npradžios ir sakome iki pasimatymo!

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Liepos mėnesio veiklos

Kaip ir kiekvieną mėnesį – centro veikla nestojo ir liepą. Visą karštąjį laikotarpį dienos centro „Šypsena“ lankytojai dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose: keramikos būrelyje, kuriame lipdė įvairiausiomis temomis – nuo erdvinių figūrų iki mėgstamiausio pasakų personažo; muzikinėse veiklose, kuriose netrūko tiek šiuolaikinės, tiek klasikinės muzikos, tiek aplinkos garsų atpažinimo, tiek pačių vaikų instrumentais sukurtų įvairiausių skambesių; meninėse veiklose, kuriuose fantazija liejosi laisvai, naudojant įvairias, kartais net ne kiekvienam žmogui suprantamas ar įsivaizduojamas, technikas. Liepai lepinant mus šiltais orais, sportinės veiklos persikėlė ir į lauko erdves – aplankėme pilies sodą, žaidėme įvairiausius žaidimus, mėgavomės saulė, o svarbiausia – šypsojomės.

Šypsojomės, kai buvo gera, šypsojomės, kai buvo linksma, kai šokome, kai dainavome, kai džiaugėmės, stengėmės šypsotis net po didžiausių audrų, kai buvo liūdna, kai verkėme, kai pykomės. Juk šypseną mes suprantame lengviausiai :)

Dalyvaudami veiklose, bendraudami, dūkdami ir, be abejo, šypsodamiesi, mokėmės, kas yra meilė, kas yra džiaugsmas, pyktis, užuojauta, susivaldymas, bendradarbiavimas – visos emocijos ir socialiniai įgūdžiai kartu sudėjus, mokėmės, kada ir kaip jie tinkamai naudojami ir ieškojome būdų, kaip juos suprasti mums kiekvienam tinkamu būdu.

Šypsenas plėtė ir pasotinti pilveliai, o kas dar gali būti geriau nei maistas, kuris pagamintas savo paties pirštukais ir įdėta visa meilė bei susikaupimas jį gaminant? Vaikai, turbūt, atsakytų – poilsis, po sunkaus triūso virtuvėje, pilnu pilvuku :)

Gaminome tiek pagrindinius patiekalus, tiek šiek tiek nuodėmingus skanėstus, kurie dingo taip greit nuo stalo, kad net nespėjome susigaudyti…

Nepamiršome ir mūsų vyresniųjų – rengėme fotografijos būrelį, kuriame mokėmės suprasti techninę fotografavimo dalį, džiaugėmės vieni kitų nuotraukomis, dalinomės patirtimi bei puikiai leidome laiką.

Jei šis mėnuo buvo toks įsimintinas, kas mūsų laukia rugpjūtį? Prisijunkite ir įsirašykite į mūsų centro istoriją bei vaikų atmintis visam :)

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projekto liepos mėnesio veiklos

Veiklu planas LIEPA_reabilitacijai (1)-1Veiklu planas LIEPA_reabilitacijai (1)-2

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Birželio mėnesio veiklos

Birželio mėnesio veiklos

Šį mėnesį sutikome švęsdami Tarptautinę vaikų gynimo dieną, šventė vyko kartu su kitais dienos centrais Palemono vaikų dienos centre. Tai buvo puiki proga vaikams ne tik stebėti kitų dienos centrų šokių, muzikos ar kitų talentų pasirodymas, bet ir susipažinti, pabendrauti su naujai sutiktais vaikais. Naujos pažintys, žaidimai, geras oras, laikas gamtoje ir žinoma didžiulis „Retro Avenue“ kavinės padovanotas tortas vaikams labai patiko.

Taip pat šį mėnesį išnaudojome vasariškus orus ir esant galimybei keliavome prie Kauno pilies esančią vaikų žaidimų aikštelę, čia vaikai galėjo ne tik pasportuoti, įkvėpti gaivaus gamtos oro ar gauti daug vitamino D, bet ir palikti visą energiją žaidimams, lakstymui.

Kaip kiekvieną mėnesį dienos centro lankytojai mokinosi socialinių įgūdžių – savitvarkos, kasdienės veiklos įgūdžių palaikymo. Taip pat mokinosi tarpusavio bendravimo ypatumų, švelnumo vienas kitam, dalinimosi žaislais, daiktais ir kt.

Šį mėnesį vaikai pabuvo ir kulinarais – kepė keksiukus, pyragus, gamino sveikuoliškus, gaivius kokteilius kuriuos patys labai skaniai ir suvalgė. Taip pat vyko daug meninių, muzikinių užsiėmimų, šokių, mankštų ir sporto. Mokinosi naujų stalo žaidimų, dėliojo pūzles, konstravo robotus, statė pilis iš daiktų ir t.t.

Birželio mėnesio veiklos apėmė ir suaugusiųjų užimtumą fotografijos būrelio metu.

Birželio mėnesį dienos centrą supo vasariškai šiltos, linksmos ir kupinos meilės emocijos, nekantriai laukiame kas vyks liepos mėnesį.36242159_2174964629439433_1167304259159457792_n

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“, projekto „Dienos centras „Šypsena“ II ketvirčio veiklos

Nuo 2018 m. balandžio mėn. pradžios prasidėjo Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“, projektasDienos centras „Šypsena“, kurio veiklos vykdymo adresas yra šv. Gertrūdos g. 23, Kaunas. Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui.

Per šį laikotarpį buvo vykdoma savanorių paieška ir teikiamos specialiojo pedagogo, logopedo, psichologo paslaugos bei vykdomi tėvų savipagalbos susitikimai.

Savanorių mokymų metu pagrindinis dėmesys skiriamas autizmo supratimui bei kokias sąvokas galima vartoti kalbant apie šį sutrikimą. Kitos temos: kokie yra statistiniai faktai, kokie autizmo požymiai, dėl kokių priežasčių išsivysto, kokios taikomos terapijos ir metodikos aplamai ir dienos centre „Šypsena“. Svarbiausia buvo supažindinti, kokio pobūdžio vaikai lanko dienos centrą „Šypsena“, kaip prie jų prieiti, susidraugauti, į ką atkreipti dėmesį. Mokymai baigėsi praktika dienos centre „Šypsena“.

Specialusis pedagogas atliko kiekvieno vaiko individualius bei grupinius stebėjimus įvairiose erdvėse, siekiant atpažinti ir įvertinti vaikų gebėjimus, sunkumus, sutrikimus. Buvo bendraujama su vaikų tėveliais, gilintasi į sunkumų ir sutrikimų priežastis. Atsižvelgianti į individualius kiekvieno vaiko sutrikimus bei poreikius buvo teikiama specialioji pedagoginė, individuali bei grupinė pagalba. Nuolat buvo bendradarbiaujama su ugdymo proceso dalyviais – tėveliais socialiniu pedagogu, psichologu, logopedu bei kitais pagalbos vaikui specialistais, analizuojant sunkumus bei pasiekimus siekiant suteikti kuo profesionalesnę pagalbą. Teikiant specialiąją pagalbą buvo taikomos šios metodikos: „Teacch“ – 1 kartas per savaitę; Strukturizuotas mokymas  remiantis ABA metodika– 2 kartus savaitėje; DTT (Atskirų bandymų metodą) – 2 kartus savaitėje. Buvo konsultuojami vaikų tėveliai įvairiais specialiojo ugdymo klausimais, aptariami vaikų sunkumai ir pasiekimai, teikiamos rekomendacijos dėl konkrečių vaikų ugdymo metodų.

Pirmųjų logopedinių užsiėmimų laikas skirtas vaikų anamnezėms surinkti ir išsiaiškinti pasiekimus bei individualias galimybes (vyko vaiko stebėjimas, pokalbis su tėvais, PPT išvadų analizavimas, artimiausių tikslų numatymas). Individualių užsiėmimų metu buvo lavinama foneminė klausa, kalbos supratimas, ekspresyvioji kalba (garsų tarimas, žodžių tarimas). Esant žymiam kalbos neišsivystymui ir protinei negaliai: didžiausias dėmesys skiriamas foneminės klausos lavinimui, balsių artikuliacijai, priebalsių artikuliacijai, jų jungimui į skiemenis. Naudojamos lopšinės, gamtagarsiai, artikuliacinio aparato masažas ir mankšta, mėgdžiojimas, didaktinių priemonių, iliustracijų stebėjimas, kalbos supratimo formavimas. Esant vidutiniam kalbos neišsivystymui – didžiausias dėmesys buvo skiriamas trūkstamų priebalsių artikuliavimui (š,ž,r,h,f), žadžių derinimo sakinyje taisyklėms, taisyklingam prielinksnių vartojimui, raidžių pažinimo ir žodžių konstravimo taisyklėms. Lavinama foneminė klausa ir kalbos supratimas. Esant nežymiam kalbos neišsivystymui – mokoma taisyklingos sakinio struktūros, žodžių derinimo taisyklių, formuojami skaitymo ir pasakojimo įgūdžiai, lavinamas raidžių pažinimo ir žodžių dėliojimo gebėjimas. Esant fonologiniam kalbos sutrikimui buvo atliekamos užduotys skardiesiems ir dusliesiems priebalsiams skirti, lavinama foneminė klausa, pasakojimo pagal paveikslėlius įgūdžiai. Supažindinami su pirštų žaidimais, skaičiuotėmis, lopšinėmis. Su vyresniais vaikų dienos centro lankytojais buvo tobulinami skaitymo, teksto atpasakojimo įgūdžiai. Temos: “Mano profesija“, „Ką žmonės veikia visą dieną?“, „Mano kelionės“. Pokalbių metu siekiama turinio prisiminimo ir siužeto atsekimo tikslumo, lavinama girdimoji atmintis.

Psichologo veiklų metu buvo siekiama užmegzti pirminį kontaktą su vaikais ir tėvais, perprasti jų turimus sutrikimus, išsiaiškinti vaikų specialiuosius poreikius konsultacijų metu sudaryti individualius planus. Užsiėmimų metu buvo naudotos „Sonrise“, „TEACCH“ ir kitos metodikos. Kontakto užmezgimui su vaikais buvo naudojama „Sonrise“ terapija. Užmezgus jį, buvo analizuojami vaikų turimi gebėjimai ir elgesio sunkumai. Atsižvelgiant į juos, buvo sudaromas individualus planas kiekvienam vaikui, kuris yra skirtas tobulėti ir augti kiekvienam pagal savo galimybes. Yra tikimasi, jog ateityje šie planai bus naudojami visų organizacijos darbuotojų. Planai sudaromi remiantis TEACCH terapija. Remiantis vaikų pomėgiais, buvo kuriamos individualios motyvacinės sistemos vaikams, siekiant juos teigiamai paskatinti už atliktą darbą. Individualios programos bei individualūs vaikų aprašymai buvo sudaryti projekto „Vaikų dienos centro „Šypsena“ lankytojams.

Per projekto vykdymo laikotarpį vyko trys savipagalbos grupių susitikimai skirti šeimos nariams, autizmo spektro sutrikimą turinčių vaikų šeimų bendruomenei. Kurių metu aptarė aktualiausias problema, dalinosi gerąja patirtimi, bendravo su specialistais.

„Projektą dalinai finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“

lietaus-vaikai_logoINICIATYVOS-KAUNUI-LOGO-PNGLOGO_n

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Koreguotas veiklų planas birželio mėnesiui

Veiklu planas BIRZELIO men_reabilitacijai (2)-1Veiklu planas BIRZELIO men_reabilitacijai (2)-2

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Birželio mėnesio veiklų planas dienos centre „Šypsena“

Veiklu planas BIRZELIO men_reabilitacijai (1)-1Veiklu planas BIRZELIO men_reabilitacijai (1)-2

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“-projektas „Vaikų vasaros užimtumas“

Kauno iniciatyvų projektas-1

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Vaikų dienos centro „Šypsena“ gegužės veiklų aprašymas

Gegužės mėnesio veiklos

Dienos centras „Šypsena“ gegužę pradėjo nuo išvykų ir švenčių – kadangi lepino geri orai vykome pasivaikščioti į Lietuvos Zoologijos sodą, prieš tokią smagią išvyką vaikai skaniai papietavo „McDonald‘s“ greito maisto restorane. Sotūs, linksmi, energingi vaikai apžiūrėjo visus zoologijos sodo gyvūnus, iš kurių dėmesį labiausiai patraukė graužikai ir beždžionėlės, be gyvūnėlių vaikams džiaugsmo suteikė ir graži, tvarkinga sodo aplinka, bei supynės.

Pirmąjį gegužės sekmadienį švenčiamos mamos dienos nepamiršome paminėti, o ypatingai AČIŪ Ritos Garbaravičienės vaikų labdaros ir paramos fondui kurie padovanojo įvairiausių skintų gėlių, kad vaikai galėtų savo mamoms sukurti puokštes. Gėlių puokščių kūrimas buvo nauja ir įdomi veikla vaikams, visi norėjo, jog jų puokštės būtų pačios gražiausios, dėl to labai stengėsi, kruopščiai dirbo.

Taip pat gegužės mėnesį šventėme net tris gimtadienius! Mūsų dienos centro vaikus švęsti Augusto gimtadienį mielai priėmė vaikų žaidimų kambarys „Karkarlandas“ – tariame dar kartą nuoširdų AČIŪ! Vaikai nenustojo šypsotis, žaidė, lakstė, išdykavo – puikiai praleido laiką. Gabrieliaus ir Martyno gimimo dienos sutapo, dėl to vyko dviguba gimtadienių šventė kavinėje „Armėnija“. Vaikai turėjo nuostabų laiką kavinės sode kuriame aplinka puikiai pritaikyta jų žaidimams, be lauko erdvės ir palankaus oro vaikų džiaugsmui kavinės darbuotojai pasistengė ir pakeitė patiekalų receptus, kad jie būtų labiau pritaikyti vaikams. Ačiū kavinės „Armėnija“ darbuotojams už suteiktas paslaugas!

Kaip ir kiekvieną mėnesį VŠĮ „Ištiesk pagalbos ranką“ vykdė įvairiausias veiklas – žaidimai, menai, rankdarbiai, muzika, sportas, keramika, individualūs ir bendri užsiėmimai. Su vaikais (neįgaliaisiais) dirbo logopedė, psichologė, dailės mokytoja, specialioji bei socialinė pedagogės ir soc. padėjėjai, dėl atsidavusio darbui kolektyvo visi paslaugų gavėjai gavo visavertį užimtumą, dėmesį ir geras emocijas.

31957636_1705490812879255_2302308762230194176_n 32202896_2142383286030901_2897325929325920256_n 33060396_10155294236056857_5901188037097816064_n 33119648_2198264056855650_69816703441174528_n

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

DĖMESIO!!!

DOKUMETAI REIKALINGI PARAMAI GAUTI :

1. Šeimos sudėties pažyma iš seniūnijos( jei gaunate socialinę pašalpą šios pažymos nereikia).

2.Pažymos apie visas gaunamas pajamas už paskutinius tris mėnesius (jei gaunate socialinę pašalpą šių pažymų nereikia, reikalinga pažyma apie socialinės pašalpos skyrimą).

3.Gyvenamosios vietos deklaracija

4. papildomi dokumentai, jei tokius turite – santuokos , ištuokos liudijimas, neįgalumo pažyma, pensininko pažymėjimas.

Norintys gauti paramą maistu ar rūbais, turite atvykti pas mus į būstinę adresu Gertrūdos g. 23, Kaunas

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Gegužės mėnesio veiklos dienos centre“Šypsena“

Veiklu planas GEGUZE_reabilitacijai_taisytas_05.14-1Veiklu planas GEGUZE_reabilitacijai_taisytas_05.14-2

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Balandžio mėnesio veiklos

Balandžio mėnesio veiklos

VšĮ „Ištiesk pagalbos ranką“ nesustoja tobulėja. Vaikų dienos centre „Šypsena“ daugėja įvairių patalpų (pritaikytų neįgaliesiems), įsigijome naujų priemonių darbui, kad tiek mažiesiems, tiek didesniems būtų dar įdomiau piešti – spalvas keičiantys molbertai, kad fantazijos ir ramybės nepritrūktų – spalvas keičiantis kamuolys, nauji Ebru (tapybos ant vandens) rinkiniai, daugybė muilo burbulų. Taip pat centrą pradėjo lankyti dar keli vaikučiai, o tai didžiausias mūsų džiaugsmas, juk dar daugiau šypsenų pats gražiausias ir geriausias įvertinimas.

Balandžio mėnesio veiklos buvo labai įvairios, kaip įprastai daug meninių, kūrybinių užsiėmimų, daug judrių, sportinių žaidimų, muzikos, šokių, lipdymo ( iš plastilino, modelino, cukraus, balzamo ir t.t.), vėrėme papuošalus kuriais patys pasidabinę maivėmės, iš spalvoto stiklo gabaliukų kūrėme nepaprasto grožio, ornamentuotus paveiksliukus ir žvakides, dienos centro viduje statėme tunelį (iš kėdžių ir didžiulių lovos užtiesalų), klausantys miško garsų žaidėme stalo žaidimus ir atviravome apie kasdienius rūpesčius ir savo jausmus.

„Šypsena“ džiaugiasi, kad vaikučių mamos prisideda prie vaikų dienos centro gerovės, padeda esant neramumas, įsitraukia į veiklas, o kartais net verda vaikams spalvotus makaronus ir plastiliną.

Balandžio mėnesį minėjome tarptautinę autizmo supratimo dieną, ta proga išvykome pas UAB „:Draugus“ (laisvalaikio studija) kurių šiltas, jaukus priėmimas pavergė vaikų širdis. Vaikai dūko ir žaidė puikiai jiems pritaikytoje žaidimų studijoje, valgė skaniausius saldumynus ir picas, ypatingai likome sužavėti darbuotojų paslaugumu, geranoriškumu. Vaikai ir visi kiti susirinkę buvo tokie laimingi, jog nusprendėme apsilankyti vėl, antrą kartą vykome su didžiuliu nekantrumu ir noru atšvęsti dienos centro lankytojo 11-tąjį gimtadienį. Antrą kartą apsilankę ir nuotaikingai atšventę gimtadienį likome vėl sužavėti. Dėl to dar kartą tariame  AČIŪ „:Draugus“ komandai!

30743980_10215899674354211_1771889750102245376_n 30716306_2127921714143725_7654993909244009638_n 30261511_2122128694723027_5707034121764394198_n 30124550_10155206407351857_7974096999706263552_n 29791588_10211726341700285_4643387386787528704_n 29791532_10211726339820238_2321539589967183872_nINICIATYVOS-KAUNUI-KAUNAS-LOGOfull_logo

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Kovo mėnesio veiklos

Kovo mėnesio veiklos

Kovo mėnesį dienos centras „Šypsena“ pradėjo nuo sporto, medinių žaisliukų spalvinimo, muzikos (labiausiai patiko lūpinė armonikėlė) ir gėlių jūros maudynių. Spalvingai ir energingai sutikome pavasario pirmąsias dienas.

Dienos centro psichologė ne tik konsultavo, tačiau ir aktyviai vedė vaikams įvairiausius užsiėmimus, jos energija žadino ne tik vaikus, bet ir kitus darbuotojus.

Dailės mokytoja ir toliau stebino savo išradingumu – namų statybos, tapyba ant vandens, muilo gamyba ir  dar daugybė nuostabių, kūrybiškų veiklų vaikams.

Kovo viduryje „Šypsena“ pradėjo ruoštis Šv. Velykoms – plakatai, įvairiomis technikomis marginami margučiai, atvirutės, dekoruojamos medelių šakos ir t.t. Tačiau laukėme ne tik Šv. Velykų, o ir Autizmo supratimo dienos, kuriai vaikai spalvojo guašu skėtį ant kurio kabino lašelius, kabino plakatus.

Vaikai dienos centre spalvino suolelį, suposi ant naujų sūpynių, kūrė savo dydžio žmones (ant didžiulių popieriaus lapų), ilsėjosi prie šviesos stalo, sėjo ir sodino, grojo, dainavo, fotografavo. Puošė vienas kitą spalvinga bižuterija, lipdė iš cukraus, modelino ir plastilino.

Tai tik dalelė to ką vaikai veikia kiekvieną dieną, svarbiausia, tai, kad vaikai draugauja, susipažįsta vienas su kitu, tampa drąsesni, linksmesni, prasmingai leidžia laiką kurio lieka ir mažam paišdykavimui..

Kartu vyko ir socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje veiklos: keramikos būrelis, sportinės, meninės, muzikinės veiklos, buvo teikiamos psichologo ir socialinio darbuotojo konsultacijos vaikams iš jų šeimos nariams, bei suaugusiesiems neįgaliesiems. Taip pat vyko ir fotografijos būrelis, kuriame dalyvavo keli neįgalieji suaugusieji. Buvo teikiamos ir asmeninio asistento paslaugos, vaikų kelionėms iš/į dienos centrą ir vykdomas veiklas, išvykas, renginius.

28872036_2104466053155958_5199131433990231607_n

28958531_2105174493085114_2557838208728765912_n 29133215_2107019176233979_1512511487753583148_n 29216624_2108329352769628_2551333829068474621_n 29542057_2116668091935754_532109083279808842_n 29498073_2113807282221835_1269181540550630964_n 29594918_2117879588481271_6824609110462737500_n 29572266_2117879821814581_3460125411706552537_n 29542736_2113231282279435_1357132040707413064_nINICIATYVOS-KAUNUI-KAUNAS-LOGOfull_logo

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Kviečiame registruotis į VŠĮ „Ištiesk pagalbos ranką“ organizuojamas vasaros stovyklas

 

Kviečiame registruotis į VŠĮ „Ištiesk pagalbos ranką“ organizuojamas vasaros stovyklas -SEDULA, liepos 30- rugpjūčio 03 dienomis ir rugpjūčio 13-17 dienomis Tytuvėnuose, sodyboje SEDULA prie vandens telkinio.

Stovyklos metu numatomos veiklos:

 • „Chna“ piešimas ant rankų
 • Grožio valandėlės mamoms
 • Vaikams: kino filmo žiūrėjimas bei pasakos sekimas
 • Sportinė veikla
 • Tėvų savipagalbos grupės susitikimai
 • Ebru (piešimas ant vandens)
 • Maisto gaminimas
 • Muilo gamyba visai šeimai
 • „Gyvenimo medis“
 • Meninė veikla: piešiniai, karpymas, modelino gamyba, lipdymas, darbai su modelinu
 • Daiktų dekoravimas
 • „Lobio ieškojimas“ kartu su tėvais
 • Piešimas basomis
 • Muilo burbulų gamyba; Vėjo burbulai.
 • „Gyvenimo aitvaras“
 • Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno lankymas
 • Kostiumų vakaras/madų šou
 • Buities darbai: stovyklos tvarkymas, kambarių tvarkymas
 • Mini zoo “GAJA“ lankymas (Pabariuku k., Kelmės raj.). Aplankyti poniai, žirgai, lamos, kupranugaris, avys, naminiai paukščiai ir kt.
 • Sportinės veiklos – Tinklinio varžybos mėgiama tiek vaikų, tiek suaugusiųjų sportinė veikla, kuri skatinana aktyviai praleisti laiką, sustiprinti savo fizines jėgas, pajausti komandinę dvasią.

Stovykla skirta Kauno miesto  mokyklų 1-11 klasių vaikams.

Bus galimybė iš Kauno vykti autobusu.

Stovyklos kaina vienam vaikui su maitinimu, nuvežimu iš Kauno bei parvežimu atgal – 25 11143350_593115157508292_2299031777082331954_o

20882641_1452692084825797_1262975388903288403_neurai.

NEMOKAMA STOVYKLA  :
1. Socialinį atskirtį patiriantys vaikai:
2. vaikai (6–18 metų amžiaus) iš socialinės rizikos šeimų, vaikai, kuriems nustatyta minimali priežiūra, vaikai, kuriems buvo nustatyta vidutinė priežiūra, vaikai, kuriems nustatyta laikinoji ir (ar) nuolatinė globa
3. vaikai iš šeimų, kurios gauna socialinę paramą pagal Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymą, daugiavaikių šeimų ir (arba) minimalias pajamas gaunančių šeimų vaikai (pagal Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymą);
4. vaikai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, emocijų ir elgesio sunkumų ir (ar) sutrikimų;
5. vaikai, turintys negalią (iki 21 metų);
6.. vaikai, atsidūrę sunkioje situacijoje, pagal ugdymo įstaigos vaiko gerovės komisijos rekomendaciją, patvirtintą ugdymo įstaigos vadovo parašu.

Stovykla lydinčiam asmeniui su apgyvendinimui ir maitinimu 100 eur
Stovyklos kaina lydinčiam asmeniui be maitinimo ir nuvežimo 50 eurų.

Galima registruotis internetu iki :
2018 04 04

https://docs.google.com/…/1At3lWARhsTwEwq__-pB3yUO8tXa…/edit

20799979_1452341158194223_9122331140396524547_n

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0

Vasario mėnesio veiklos

Vasario mėnesio veiklos

 

Vaikų dienos centro „Šypsena“  lankytojai vasario mėnesį džiaugėsi naujomis sporto patalpomis, kuriose galėjo aktyviai leisti laiką –  išsidūkti, išlieti neigiamas emocijas ir žaisti. Sporto patalpos tinka ir nusiraminimui.

Vasario mėnesį su vaikais dirbo psichologė kuri puikiai mokėjo išklausyti ir suprasti jaunųjų lankytojų jausmus, išgyvenimus, džiaugsmą, bei liūdesį. Psichologė žaidimo formomis užmezgė tvirtą ryšį su vaikais.

Šį mėnesį minint Lietuvos atkūrimo 100-metį vaikų dienos centras „Šypsena“ svečiavosi Kauno VII forto muziejuje kur vyko edukacinis užsiėmimas –  tapyba pirštais. Forte vykusi veikla įtraukė visus vaikus, visą laiką tapant jaunieji dailininkai krykštavo juoku, jų veidelių neapleido šypsena, o juos lydėję tėveliai turėjo puikią progą ne tik tai stebėti, bet įsitraukti ir patys.

Dienos centro vaikams menines veiklas pradėjo vesti dailės pedagogė kurios įvėpimas darbui ir kūrybai toks didelis, jog neįmanoma neįsitraukti. Meninės veiklos tapo dar įdomesnės, vaikai kūrė erdvines kompozicijas, lipdė iš natūralių produktų sukurto plastilino, statė laivą, gamino Lietuvos vėliavas ir dar daugybė kitų įdomių užsiėmimų.

Vasario mėnesį vyko neeiliniai keramikos užsiėmimai, molis vaikams labai patiko, juk tai kažkas naujo…  Molis su keliomis lazdelėmis pavirto į briedžius, zuikius, žirkles, akinius ir kitus daiktus. Lipdant iš molio vyko pasivaikščiojimo šou, teatras ir net sulčių spaudimas iš mandarinų. Nors lipdymas iš molio atrodo pasyvi veikla, tačiau turint gerą mokytoją, tai pavirto į aktyvų užsiėmimą.

Muzikos užsiėmimai dienos centro lankytojams labiausiai patiko dėl gitarų ir lūpinės armonikėlės, nors vaikai neatsisakė būgnų, žaislinių pianinų ir kitų instrumentų. Vaikai išgirdę muziką ne tik patys grojo, bet ir šoko, ir dainavo.

Taip pat dienos centro „Šypsena“ patalpas papildė multisensorinis kambarys skirtas vaikams nusiraminti, pailsėti ir ramiai praleisti laiką.

https://www.facebook.com/groups/188002988627291/

 

 

28641518_2101068316829065_282392931_o 28643418_2101068320162398_1564715610_o 28695843_2101068313495732_667553908_o 28810315_2101068323495731_33335832_o

28642995_2101069093495654_595639844_o28694109_2101069103495653_1214467285_o28755373_2101069096828987_1816621496_o28642611_2101068963495667_421218933_o28643008_2101068953495668_1255609903_o28694332_2101068960162334_1047874032_o28694208_2101068970162333_422147284_o28755720_2101068956829001_532559589_o28641524_2101068620162368_420173018_o28642458_2101068623495701_983513617_o28643516_2101068630162367_2022461052_o28695394_2101068633495700_1699943436_o28580279_2101069443495619_1945610803_o28641648_2101069363495627_2124610558_o28642606_2101069373495626_1939208709_o28693909_2101069350162295_1558317488_o28695401_2101069370162293_703416602_o28695889_2101069353495628_662089419_o28695914_2101069453495618_1079163038_o28696183_2101069360162294_621315937_o28754961_2101069440162286_178365633_o28755141_2101069380162292_153783181_o

Kategorijos: Uncategorized | Komentarų: 0