Socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje 2020m. spalio mėnesio ataskaita

Keramikos užsiėmimų metu buvo kurta “Rudens puokštės kompozicija”, “Molinis namelis”, “Molinis žmogeliukas”, “Molinės vazelės” – molio lietimas ir minkymas teigiamai veikė dalyvius, ugdė jų valią, o patirtas kūrybos džiaugsmas – kėlė savivertę. Molio kočiojimas, minkymas, spaudimas – padėjo kaupti sensorinį patyrimą.

  Iš natūralių gamtinių medžiagų kurta saulėgrąža, rudens paveikslas. Užsiėmimai padėjo lavėti rankų koordinacijai, aktyviai veikė dalyvių smulkioji motorika bei buvo lavinama kūrybinė laisvė.

Ebru užsiėmimas “Rudens lapų spalvos”, “Spalvota pasaka” – po šių užsiėmimų buvo pastebėtas didėjantis dalyvių susikaupimas veiklai, atsirado vidinė ramybė. Per šią veiklą dalyviai kelė savo savivertę, pasitikėjimą savo sugebėjimais – kiekvienas kūrinio perkėlimas ant lapo dalyviams atnešė didelį džiaugsmą.

Muzikos užsiėmimų metu buvo dainuojamos dainos: “Oi tai arklys”, “Padainuosim mes sustoję”, “Ežio namas”, Kakės Makės “Vasara” – šie kryptingi užsiėmimai padėjo lavėti projekto dalyvių atminčiai. Kai kurie dalyviai atsimena vis daugiau dainų tekstų fragmentų. Kai kurie įsijungia judėdami, šokdami. Aplodismentai po dainų suteikė muzikavimo džiaugsmą, tai buvo matyti iš dalyvių šypsenų, dalyviai jautėsi įvertinti. Taip pat dainavimas leido stiprinti žodžių artikuliavimo įgūdžius.

Šokome šokį “Bitute pilkoji” – šokio metu dalyviai susikabinę rankomis su šalia esančiu stengėsi atkartoti rodomus judesius, patirti bendrumo jausmą, dėti žingsnius į taktą, dainuoti ar niūniuoti kartu – visa tai padėjo praplėsti bendravimo geografiją, būti atsakingam ne tik už savo judesius, bet derinti juos su šokio partneriu.

Sintezatoriumi grojome “Džiaugsmingų šventų Kalėdų”, “Jingle Bells”, “Für Elise”, šiuo užsiėmimu buvo aktyvintas ritmo, judėjimo pojūtis.

Robotikos užsiėmimų metu lavinome rankų koordinaciją, loginį bei erdvinį mąstymą, dalyviai konstravo įvairius kūrinius: meškutį, tanką, paukštį ir kt. Vieni dalyviai padarė pažangą – išmoko naudotis detalių ištraukėjo įrankiu, kiti dar vis tobulina detalių suspaudimo techniką, tretiems geriau sekasi pagal paveikslėlius atrinkti reikiamas detales.

Kompiuterinio raštingumo metu spalio mėnesį pajutus poreikį – buvo stiprinti teksto įvesties į kompiuterį įgūdžiai. Dalyviai perrašinėjo knygų tekstus tokiu būdu atpažindami skyrybos ženklus, dalyviai išmoko įjungti didžiąsias bei mažąsias raides, kompiuteryje pakeisti kalbą, tam, kad padėti šauktuką.

                      Taip pat projekto metu su savanorės Vilmos pagalba dalyviai sukūrė smulkiosios motorikos lavinimo pagalvėlę bei advento kalendoriaus maišelius. Drauge su dalyviais siuvome, modeliavome, rinkome spalvas, karpėme skaičius.

Maisto gamybos užsiėmimų metu šį mėnesį dalyviai virė sriubą, kepė sumuštinius, spaudė įvairių vaisių sultis. Taip pat turėjo svečių, kurie pravedė kulinarijos pamokėlę. Dalyviai gamino šokoladinį pyragą “Brownie”, lipdė, modeliavo dekoracijas, puošė bei dekoravo lėkštes, gamino ledus, serviravo stalą. Visi užsiėmimai vyko stalą puošiant skysto azoto garais – kas kėlė dalyviams didelį džiaugsmą bei nuostabą.

Ryto su knyga užsiėmimų metu patys dalyviai skaitė “Lietuvių liaudies pasakas” vieni kitiems, piešė girdėtas istorijas. Užsiėmimai padėjo dalyviams atsipalaiduoti, susikaupti, lavinti skaitymo bei artikuliacijos įgūdžius.

Su dalyviais dirbo asmeninis asistentas, kuris lydėjo dalyvius namo ar į centrą, medicinines įstaigas.

Socialinė darbuotoja dirbo su projekto dalyviais padėdama stiprinti socialinius, buitinius, kasdienius įgūdžius. Taip pat bendradarbiavo su dalyvių artimaisiais informuodama apie dalyvių elgesio pokyčius, pasiektus rezultatus.

Projekto psichologė teikė asmenines konsultacijas dalyviams, padėjo formuotis adaptyviems elgesio modeliams bei mažino neadaptyvius. Buvo teiktos nuotolinės konsultacijos projekto dalyvių artimiesiems.