2019m VDC Santara ,Šypsena ir Meilės lašelis vasario mėn veiklos

Štai ir prabėgo paskutinis žiemos mėnuo – vasaris mūsų vaikų dienos centruose „Santara“ „Šypsena“ ir „Meilės lašelis“. Jis buvo kupinas veiklų, žaidimų, nuotykių bei įsimintinų akimirkų. Nepaisant to, kad tai pats trumpiausias metų mėnuo, darbų nuveikta tikrai daug.

              Pirmiausia verta paminėti tai, kad mėnesio pradžioje mus aplankė Kalėdų Senis. Keista? Tikrai taip ! Nors jau vasaris, tačiau kalėdinės dovanos vis dar džiugina mūsų vaikučius. Pavėluotai mus pasiekė rėmėjų siųstos dovanos iš užsienio, jose vaikai rado būtiniausių higienos reikmenų, žaisliukų, lavinamųjų priemonių bei skanumynų. Dėkojame rėmėjams.

              Vasario 14 – ąją paminėjome Valentino dieną. Jos metu ne tik dovanojome vieni kitiems širdeles, šypsenas, bet ir savo pasigamintas šventines atvirutes su pačiais gražiausiais palinkėjimais. Taip pat vaišinomės savo pačių pasigamintu tortu. Viską darėme patys – kepėme vanilinius biskvitus, plakėme jogurtinį kremą, sutepėme tortą įterpdami aviečių uogienės. Mmmm, seilės kaupiasi vien prisiminus. Galiausiai savo paruoštą tortą papuošėme ir tada jau vaišinomės. Tortas nepaliko abejingų. Torto gaminimu šį mėnesį neapsiribojome, savo kulinarijos žinias ir įgūdžius tobulinome kepdami blynus su obuoliais ir bananais, keksiukus, sausainius. Vasario 16 – ąją paminėjome dekoruodami savo išsikeptus meduolinius sausainukus trijomis spalvomis – raudona, žalia, geltona. Juk lietuvybę puoselėti galime ir tokiu būdu. Gamindami dalinomės žiniomis apie Lietuvą, jos istoriją, mąstėme, kokia Lietuva bus ateityje.

              Taip pat šį mėnesį daug tapėme, lipdėme, piešėme. Pasigaminome sau paveikslą, kurį pasikabinome ant sienos. Jame galima rasti kiekvieno vaikučio autentišką darbą, kas piešė vandeninais dažais, kas klijavo samanas, lapus ir kitas gamtos puošmenas, kas dėliojo anspaudus (iš spalvintos burbulinės plėvelės, iš įvairių tekstūrų daiktų, iš pirštų ar rankų), kas raitė ir dažė siūlus, kas suko siūlų kamuoliukus ir pn. Iš viso to gavosi nuostabi kompozicija, su kuria pasveikinome ir savo direktorę Loretą, kuri vasario mėnesį atšventė gimtadienį.

              Vasario mėnesį centre netrūko ir aktyvių pramogų. Ne kartą žaidėme krepšinį, futbolą, mėtėmės kamuoliu su draugais, šokinėjome ant gimnastikos kamuolių, bėgome bėgtakiu. Taip pat pasigaminome naujų veiklų – grindis papuošėme iš spalvoto lipnaus popieriaus iškirptais rankų bei kojų antspaudais, geometrinėmis figūromis, labirintais, pasidarėme šokinėjimo takelį.

              Paskutiniąją mėnesio dieną praleidome žaidimų kambaryje „Miegantys drambliai“, kuriame atšventėme „Šypsenos“ centro lankytojo Pauliaus 11 – ąjį gimtadienį. Ne tik daug dūkome, bet ir vaišinomės rėmėjų dovanotais skanėstais. Taigi štai taip užbaigėme vasarį ir su džiugesiu pasitinkame kovą, juk tai jau pavasario mėnuo. Tikimės, kad jis dovanos kuo daugiau saulėtų, šiltų dienų, kurias galėsime leisti lauke.