2020 m. VšĮ ,,Ištiesk pagalbos ranką“ vasario mėn. veiklų ataskaita

Vasario mėnesį įsibėgėjo ,,Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2020 m.“ projektas. Šis mėnuo dalyviams buvo kupinas pirmųjų kartų. Kas nemokėjo – tas sužinojo, kas pamiršęs – prisiminė. Viso mėnesio metu ugdėme bendruosius darbinius ir asmeninius higienos įgūdžius – klojome lovas, keitėme patalynę, mokėmės naudotis lygintuvu ir rūbų lankstymo technikų, taip pat praktikavomės kaip išsiplauti rūbus rankomis, žiūrėjome video medžiagą apie taisyklingą burnos higieną, aptarėme higienos nesilaikymo pasekmes. Kvepinome centro koridorius įvairių patiekalų kvapais.

Taip pat daug naujovių mums atnešė kompiuterinio raštingumo užsiėmimai. Jų metu prisiminėme bendrąsias žinias apie kompiuterį, pagrindines kompiuterio funkcijas, elektroninį paštą. Buvo labai įdomu dirbti su MS „Word“ programa, tarp projekto dalyvių daug diskusijų kilo dėl lietuviškų raidžių neaiškaus žymėjimo klaviatūroje, todėl nusprendėme ateityje tam skirti daugiau dėmesio. Užsiėmimų metu nagrinėjome www.stops.lt internetinį puslapį, praktikavomės ir gilinome žinias www.sodra.lt puslapyje, domėjomės savęs realizavimo, savanoriavimo pasiūlymais internete.

Viso vasario metu vyko robotikos užsiėmimai ir meninės veiklos: keramikos būrelis, tapybos ant vandens – Ebru ir dailės pedagogės organizuojami užsiėmimai su spalvotu smėliu.

Kiekvieną vasario penktadienį buvo teikiama biorezonanso paslauga. Skamba neįprastai? Tikrai taip! Ši procedūra yra prevencinė ir profilaktinė sisteminė sveikatinimo priemonė, naudojama harmoningai organizmo fizinei būklei stebėti ir palaikyti. Viena iš dalyvavusių moterų pasakojo, jog jai labai patiko, nors ir buvo keistas jausmas gulėti su sunkiomis ausinėmis, bet sužinojo apie organizmo būklę daug naudingos informacijos.

Taip pat vasario mėnesį turėjome nelaimingą įvykį, kurio metu į centrą keliavusi moteris patyrė sužalojimų. Visi projekto dalyviai skaudžiai išgyveno šį įvykį. Dar kartą aptarėme saugaus elgesio gatvėje principus ir iš visos širdies kartu gaminome lauktuves – atviruką, kuriame linkėjome greičiau pasveikti. Praėjus šiek tiek laiko į situaciją įsijungė ir neįgaliųjų asmeninis asistentas, kuris padeda moteriai ir jos šeimai rūpintis  administraciniais reikalais, palydi į polikliniką. Viso mėnesio metu individualiai su projekto dalyviais dirbo psichologė ir socialinė darbuotoja. Vasario 28d. vyko susirinkimas skirtas neįgaliųjų šeimos nariams, kurį organizavo socialinė darbuotoja.

Paskutinis žiemos mėnuo Vaikų dienos centruose buvo labai kūrybingas ir aktyvus. Vasaris prasidėjo nuo gražių ir įsimintinų švenčių t.y. Vasario 14-oji Šv. Valentino diena ir Vasario 16-oji. Triukšmingai atšventėme Užgavėnes ir gimtadienius.

Centruose vaikučiai mokėsi labai svarbių ir reikalingų socialinių įgūdžių. Taigi, gamino maistą, dengė stalą, mokėsi kultūringai prie jo elgtis, tvarkėsi ir plovė indus. Taip pat mokėsi tinkamai bendrauti ir bendradarbiauti žaisdami ir kurdami bendrus kūrybinius darbus.

Taip pat šį mėnesį vyko susipažinimas su naujais centro gyventojais – gyvalaždėmis.

Organizavome daug išvykų. IX forto muziejų, Vilijampolės socialinės globos namus švęsti Užgavėnių, į batutų parką – „Jump Space“. Esant geram orui ir geroms nuotaikom, keliavome į Panemunės parką. Didelis žingsnis padarytas, jog visi kartu su vaikais apsilankėme parduotuvėje, mokėmės kaip reikia elgtis parduotuvėje ir kaip nusipirkti norimą daiktą. Vaikams parodėme kaip reikia naudotis taromatu. Jiems tai buvo kažkas naujo ir neįprasta. 

Vasarį VDC lankėsi “Amici Art” specialistai, kurie vedė kineziterapiją, orientacinius užsiėmimus ir muzikos terapiją.

Vykdant projektą ,,Negalią turintiems asmenims paslaugas teikiančių organizacijų institucinių gebėjimų stiprinimas” vykome į ,,Pelno nesiekiančių organizacijų apmokestinimas 2020 m. finansinės atskaitomybės dokumentų rengimas už 2019 m.“