VDC ,,ŠYPSENA“ VEIKLŲ 2023 M. RUGPJŪČIO MĖN. ATASKAITA

VDC VEIKLŲ APRAŠYMAS

Rugpjūčio mėnesį centre vyko įvairios veiklos kaip: Piešimas ant stiklo (vaikai sėdint vienas prieš kitą piešė draugo portretą), milžiniškų burbulų pūtimas, piešimas ant maistinės plėveles, keramikos užsiėmimai, piešimas ant vandens ir skutimosi putų, laiškų rašymas/vasaros pašto dėžutės atidarymas, refleksija/vasaros nuotraukų stebėjimas. Vyko relaksacinės veiklos (vaikai klausėsi atpalaiduojančios muzikos ir stebėjo spalvotas šviečiančias lemputes), buvo rengiami  filmo vakarai (vaikai žiūrėdavo norimą animacinį filmą per projektorių). Kitos veiklos skatino mąstymą ir fizinį aktyvumą (vaikai buvo užimti įvairiomis lavinimo/suvokimo užduotimis kurioms reikėjo susikaupimo, vyko motorikos/koordinacijos/reakcijos užduotys kaip: kamuoliuko pagavimas, daiktų perdavimas šaukšteliu, karoliukų ir makaronų vėrimas, perėjimas reikiama trajektorija). Į svečius atvyko robotikos specialistai. Robotikos užsiėmimų metu vaikai konstravo įvairius objektus, mokėsi nuosekliai naudotis instrukcija, esančia plančetėje. Vaikai sukonstravo daug įvairių robotų su kuriais vėliau galėjo žaisti. Tai pat atvyko kaniterapeutė su savo keturkojais draugais. Kaniterapijos metu vaikai stebėjo šuns komandų supratimą. Specialistė vaikus įtraukė į šuns vedžiojimą, maitinimą, atliko įvairias užduotis.

KINEZITERAPIJOS UŽSIĖMIMAI

Su vaikais individualiai, pagal sudarytą tvarkaraštį dirbo kineziterapeutė. Individualius užsiėmimus kineziterapeutė su vaikais pradėdavo apšilimu: stacionarus dviratis, elipsinis treniruoklis ir/arba bėgimo takelis. Tuomet sekė pratimai ant kamuolio, su raketėmis, ant kilimėlio bei su įvairiomis kitomis priemonėmis. Šį mėnesį vaikai stengėsi išmokti pratimą „lenta“ (jo metu laikome visą kūno svorį ant ištiestų rankų ir kojų – pradinė atsispaudimo pozicija), kol kas ne visiems vaikams pavyko teisingai tai atlikti. Grupiniai užsiėmimai vyko suskirsčius vaikus į dvi grupes. Pradėdavome nuo ančiukų šokio, tuomet estafetės arba joga ir pabaigoje susėdame ant spalvotų apskritimų ir žaisdavome kamuoliu (mėtydavomės arba žaisdavome „šuniuką“). Siekiant lavinti vaikų kūrybiškumą ir savarankiškumą, kartais jiems buvo suteikiama galimybė sugalvoti antros dalies užduotis: sukurti trasas ir pan. Pastebėta, kad vaikams tai suteikia daug džiaugsmo ir pasitikėjimo savimi, įveikiant trasą jie vėliau padeda draugams atlikti užduotis, stengiasi koreguoti užduoties sudėtingumą pagal vaikų gebėjimus (ugdomas bendruomeniškumas, empatija), o pabaigus padeda susitvarkyti.

PSICHOLOGO UŽSIĖMIMAI

Pravestų konsultacijų metu psichologė stengėsi didesnį dėmesį kreipti į tai, kaip vaikai jaučiasi, kokie yra jų poreikiai: vaikai sujaudinti daugiau darydavo atsipalaidavimo pratimų/užduočių/relaksacijų. Klausydavo ramios muzikos, mokėsi kvepavimo pratimų, suposi supamoje kėdėje, o vėliau atlikdavo užduotis, kurios jiems nesukeldavo įtampos. Vieniems vaikams tai buvo modelino minkymas, kitiems LEGO kaladėlių dėliojimas, ar spaudymas „popitų“ (antistresiniai žaislai), piešimas, spalvinimas, kortelių dėliojimas. Taip pat kiekvieną kartą psichologė stengėsi, kad tokie vaikai dėliotų emocijų veidukus, padėdavo jiems pati garsiai įvardindama jausmus, pasakodavo apie juos, ką jie tuo metu gali jausti viduje, normalizuodavo. Vaikams, kurių emocinė būklė buvo stabili, bandė pateikti užduotis tokias, kad lavinti jų turimus gebėjimus: atrasti antrą paveiksliuko dalį, sudėti objektus pagal dydžius, spalvas, taip pat jie kirpo, klijavo, lipdė, piešė ir sprendė galvosūkius. Pravestų bendrų užsiėmimų metu norėjo, kad vaikai lavintų savo vaizduotę: šoko pagal muziką taip, kaip jaučia, bendradarbiavimą: statė kartu miestą per visą stalą, emocijų pažinimą: žiūrėjo filmukus, kurie rodė, kalbėjo apie jausmus, kūrybiškumą: lipdė iš plastilino.

SOC. DARBUOTOJO UŽSIĖMIMAI

Vyko individualios soc. darbuotojos konsultacijos – tikslas ugdyti vaikų socialinius, higienos, savarankiškumo (pagal amžių) įgūdžius. Konsultacijų metu buvo naudojamos lavinamosios priemonės (vizualinės komunikacinės kortelės, lavinamieji žaidimai, plakatai). Vaikams buvo rodomi trumpi vaizdo įrašai, pateikiamos užduotėlės raštu ir vykdomi praktiniai užsiėmimai. Daugiausiai dėmesio konsultacijų metu rugpjūčio mėnesį skyrėme užsiėmimams, lavinantiems smulkiąją motoriką.Kiekvienos konsultacijos metu stebimas vaiko progresas. Vyko maisto gaminimo užsiėmimai, kurie vaikams padeda įsiminti gaminimo eigą.

                                                         Ataskaitą  parengė: Užimtumo spec. Kamilė Statkutė