VDC VEIKLŲ APRAŠYMAS
Sausio mėnesį vyko įvairios veiklos, kaip: kvepiančio muilo gamyba, keramikos užsiėmimai (iš molio puodelių, lėkščių lipdymas), smulkiosios motorikos uždaviniai (spalvotų makaronų skirstymas pagal spalvas, karoliukų vėrimas, smulkių daiktų paėmimas, figūrų piešimas ant smėlio, įvairių figūrų iškirpimas), relaksaciniai uždaviniai (plastilino minkymas, darbas su kinetiniu smėliu, mandalų spalvinimas, šviesų relaksacijos, modelino gamyba ir minkymas). Šis mėnuo buvo kupinas įvairių meninių užsiėmimų: gaminome besmegenius iš krakmolo ir skutimosi pūtų, vyko piešimas su ledu, ebru-piešimas ant vandens, spalvinimas spalvotu smėliu, žiemos paveikslo gamyba iš dantų pastos, spalvų liejimas pirštais, nematomų snaigių paieška naudojant guašą ir kitos veiklos. Centro lankytojai supažindino su sausio mėnesio minėtinomis dienomis, atliko uždavinius kurie padėjo vaikams geriau suprasti dienos reikšmę. Minėjome trijų karalių dieną (vaikai iš spalvoto popieriaus gamino karalius ir nupuošė eglę), sausio 13-ąją (gaminome plakatą, deginome vakare žvakes ir žiūrėjome mokomuosius filmukus apie šią dieną), kruasanų dieną (vaikai kepė kruasanus). Gaminome vaisių ir ledų kokteilius, želė, keksiukus, žagarėlius ir kt., vaikai noriai įsitraukė į maisto gaminimo procesą. Buvo rengiami filmo vakarai (vaikai žiūrėdavo norimą animacinį filmą per projektorių). Kartą į savaitę vykome į druskų kambarį, tai padeda vaikams bei darbuotojams sustiprinti sveikatą, užtikrinti puikią savijautą ir smagiai praleisti laiką. Į svečius atvyko robotikos specialistai. Robotikos užsiėmimų metu vaikai konstravo įvairius objektus, mokėsi nuosekliai naudotis instrukcija, esančia planšetėje bei vyko eksperimentai. Vaikai sukūrė daug įvairių robotų su kuriais vėliau galėjo žaisti. Tai pat atvyko kaniterapeutė su savo keturkojais draugais. Kaniterapijos metu vaikai stebėjo šuns komandų supratimą. Specialistė vaikus įtraukė į šuns vedžiojimą, maitinimą, atliko įvairias užduotis.
KINEZITERAPIJOS UŽSIĖMIMAI
Sausio mėnesį VDC „Šypsena“ vyko individualūs ir grupiniai kineziterapijos užsiėmimai. Grupiniuose užsiėmimuose vaikai mokėsi vaikščioti ant pirštų galų, kadangi paaiškėjo, jog dauguma to nemoka, o tokiu būdu galima lavinti pusiausvyrą, kuri daugeliui klientų yra sutrikusi. Taip pat vaikai lavino pusiausvyrą bei akies-rankos koordinaciją eidami specialia trasa, kurioje turėdavo pasilenkę balansuoti ant vienos kojos ir užkelti kamuoliukus ant rulonėlių. Vienoje iš trasų vaikai turėjo eiti per nestabilias plokštumas ir tiltelį nešdami dvi raketes ir nuo vienos ant kitos mušinėdami balioną. Vaikams, kuriems sudėtingiau mušinėti, teko užduotis pernešti suspaustą balioną per tą pačią trasą. Individualiuose kineziterapijos užsiėmimuose vaikai apšildavo ant bėgimo takelio eidami įvairiais režimais (keičiant greitį, įkalnę). Tuomet atlikdavo įvairius pratimus prie švediškos sienelės, ant jogos kilimėlio, nestabilių plokštumų ir kt. Šį mėnesį akcentuojamas apatinės kūno dalies stiprinimas (sėdmenys, kojos). Vaikai atliko įvarius įtūpstus (viena koja stovint ant nestabilios plokštumos, žengiant į priekį/atgal/į šoną), pritūpimus, „tiltelius“, „moliuskus“, kojų mostus.
PSICHOLOGO UŽSIĖMIMAI
Pravestų konsultacijų metu psichologė stengėsi, kad vaikai, kuriems sudėtingiau su užduotimis, žaidimų, susitarimų pagalba jas atliktų. Konsultacijose lankėsi taip pat vaikai, kurie mėgsta atlikinėti pateiktas užduotis, todėl jiems parinko tokias, kad atitiktų jų jau turimus gebėjimus ir dar juos lavintų. Šį mėnesį psichologė atkreipė dėmesį į tai, kad išsiaiškintu vaikų galimybių ribas, pastebėjo, kad yra klientų, pas kuriuos mažiau arba daugiau pastebimas regresas. Kelią tai nerimą, kadangi vaikai tai, ką gebėdavo padaryti prieš kelis mėnesius, šiuo metu tos užduoties atlikti nemoka. Dažniausiai tai sujaudinimo problema, dėl to jie negali susikaupti, išlaikyti dėmesio. Taip pat sausį vaikai daug kalbėjo, žiūrėjo, vaidino, klausėsi apie jausmus ir emocijas. Dalis klientų atėję iš karto parodo ar pasako, kaip šiandien jaučiasi, bet kitus reikia paraginti. Pravestų bendrų užsiėmimų metu norėjo, kad vaikai išreikštų save meno pagalba: šoko, lipdė, klijavo, piešė, žaidė su smėliu. Tai lavina jų kūrybiškumą, leidžia išlieti emocijas, dažnai būna, kad stiprina bendradarbiavimą, nes reikia kažkuo dalintis, kažką paduoti kitam ar padėti draugui. Taip pat vaikai ieškojo įvairių emocijų žurnaluose, tuos veidus lupo, klijavo, kūrė istorijas, žiūrėjo filmukus, piešė įvairius jausmus, kūrė paveikslus.