Lapkričio mėnesio veiklos

Lapkričio mėnuo atnešė vėsų orą ir lietų, todėl veiklos prasidėjo dienos centrų viduje. Padėjome veiklas nuo dažymo su dažais. O poto žaidėme kepėjais, mašinų taisytojais, gyvūnėlių prižiūrėtojais ir t.t. Po tokių „sunkiu“ darbų susėdome poilsiui ir nusiraminimui – filmuko peržiūrai. Atsipalaidavimui spalvinome knygutes ir žaidėme stalo žaidimus. Esant geresniam orui būtinai bėgome pažaisti ir padūkti į lauką.

Užsiėmėme įvairia menine veikla: lipdėme vardo pirmą raidę, spalvinome kačiukus ir mandalas, išpiešėme savo emocijas, piešėme saulę ir lauką, bandėme gaminti liūtuką, liepsnojantį ugnikalnį, dinozaurų erą, kūrėme vandenyno dugną, piešėme ant akmenukų, gaminome rožytes, gaminome pingvinukus, drakonus, krabus, vėduokles, gyvūnėlius ir lauke surinktų lapų. Taip pat gaminome girliandas, kūrėme savo raketas ir skridome į mėnulį, taip pat gaminome savo svajonių ledus bei piešėme savo veido emocijas. Pynėme apyrankes iš gumyčių ir dovanojome jas vienas kitam. Vyko Ebru užsiėmimai (piešimas ant vandens) bei vyko knygelės „Mes“gaminimas.

Artėjant žiemai ir gražiausioms metų šventėms rudeniniai dienos centrų papuošimai buvo keičiami į kalėdines dekoracijas. Dekoravome eglutes, kalėdinius vokus, vainikus ir atvirukus bei kalbėjome apie artėjančias šv. Kalėdas. Gaminome ir Kalėdų namelį.

Kaip visada laiką skyrėme ir žaidimams: žaidėme gydytojus, kirpėjus, šukuosenų meistrus. Toliau sėkmingai žaidžiame koncentracijos žaidimą, per kurį mokomės bendrauti, išlaukti ir pasijusti grupės dalimi. Taip pat džiaugėmės spalvų ir burbulų terapija bei žaidėme su šviečiančiu kamuoliu. Nepamiršome ir muzikinių bei sportinių veiklų, šokio terapijos. Organizavome “Atspėk ir padainuok dainą” konkursą. Buvo organizuojamos sporto bei orientacinės varžybos. Taip pat vaikai gilinosi į kasdienines veiklas, tokias kaip maisto gamyba, švaros ir tvarkos palaikymas, aplinkos tvarkymas. Vaikai mokinosi, darė namų darbus. Taip pat mokėsi kaip eiti saugiai per pėsčiųjų perėją. Daug mokėmės raidelių gamindami dienos centro abėcėlės plakatą.

Lapkričio 6 d. minėjome pyrago dieną. Taip pat minėjome Europos sveikos mitybos dieną, Pasaulinę gerumo dieną bei Latvijos nepriklausomybės dieną. Ožio dieną minėjome bandydami jį nulipdyti. Draugystės dieną minėjome žiūrėdami šešėlių spektalį apie draugystę ir toleranciją.

Žinoma nepamiršome paminėti ir vaikų gimimo dienų, kuriems žvakučių pūtimo ceremonija su draugais bei dovanos labai juos pradžiugina. Gimimo dienas švenčiame ne tik dienos centro viduje, bet ir išvykose. Monikos 18-tą gimtadienį šventėme „Ąžuolų viloje“.

Pedagogus ypač džiugina vis didesnis vaikų įsitraukimas į veiklas. Paskutinę rudens dieną vaikai vyko į dramos teatrą, kuriame žiūrėjo neįgaliųjų teatro festivalį „Renriza 2019“.

Lapkričio mėnesis dienos centruose, buvo labai darbingas ir aktyvus: gaminome darbelius iš įvairių lauke esančiu gėrybių, taip pat gaminome iš kiaušinių dėkliukų rožytes, kūrėme raketas, kurios vaikams labai patiko ir po truputi pradėjome puošti dienos centrą rankų darbo dekoracijomis.

Šį mėnesį sulaukėme įvairių svečių, kurie savo veikla pradžiugino vaikus. Svečiavosi psichologė Evelina, kuri kalbėjo apie emocijas. Taip pat aplankė muzikos, teatro pedagogė. Gerda mus išmokė savigynos. Ligita mums papasakojo apie fizinį aktyvumą ir skatino kartu sportuoti atliekant įvairius sporto pratimus. Ričardas pravedė mums orientacines varžybas ir netgi pagrojo gitara. Taip pat skatino vaikus mokintis groti gitara. Paskutinis mūsų šio mėnesio svečias buvo – Tomas, kuris mums papasakojo apie kineziterapiją ir vedė puikius žaidimus.