Liepos mėnesio veiklos

Liepa nuostabusis vasaros mėnuo, kuris kaip ir priklauso vasarai yra vaikų stovyklų metas, mūsų centre liepą buvo netgi dvi. Energingi, smalsūs, nenustygstantys vietoje stovyklautojai sąžiningai rinkosi į stovyklą nuo ankstaus ryto. Nekantraujantys vėl pamatyti naujus draugus, su jais vėl susitikti, pasikalbėti, pažaisti. Gausus būrys kiekvieną dieną, sėsdavo prie stalų daryti darbelių, kuriais vėliau  nudžiugindavo po darbų atskubančius tėvelius ir mamytes

Vasara be žaidimų? Ne, ne ne… kokia stovykla be žaidimų? Čia nesibaigiantys žaidimai, kur komandų pasirinkimas, azartas laimėti ir džiaugsmas iškovojus pergalę… Taip, mokėmės laimėti, bei pralaimėti, mokėmės džiaugtis dėl draugo pergalės, bei paguosti nusiminusį.

Kaip visada išvykos smagios, laukiamos ir įdomios. Mūsų centro kaimynai Kauno PGV 5-oji komanda, džiugiai sutinka mus ir kiekvieną kartą smagiai pasakoja apie savo darbą, kasdieninius iššūkius, laukiančius išbandymus. Nuoširdus ačiū, komandai kurie kantriai atsakinėja į mūsų uždavinėjamus klausimus, leidžia viską paliesti ir išbandyti ant savęs

Dar vienas nuoširdus ačiū, stovyklos svečiui – klubo Kaunas Strikers Gym treneriui Vytautui Binkiui. Kuris ne tik supažindino su boksu, bet ir surengė klausimų – atsakymų žaidimą, papasakojo įdomius faktus apie sportą, olimpiadą ir sportininkus. Surengė tikrą apšilimą, bei pravedė tikrų tikriausią bokso treniruotę. Oh, tos išsvajotosios bokso pirštinės

Socialinės reabilitacijos neįgaliesiems 2020m. projekto ataskaita už liepos mėn.

Dalyviai praktikavosi lankstyti rūbus, šluoti grindis, susitvarkyti darbo vietą. Taip pat praktikavomės užsisegti sagas, užsirišti batus, užsitraukti striukę. Liepos mėnesį psichologė ir socialinė darbuotoja dalyviams bei jų šeimos nariams teikė asmenines konsultacijas, o asmeninis asistentas lydėjo dalyvius į paštomatą – mokė, kaip išsiųsti siuntą. Taip pat aplankė taromatą, kuriame praktikavosi kaip priduoti tarą bei atsiimti pinigus.

Liepos mėnesį projekto dalyviai mokėsi gaminti kopūstų sriubą, belgiškus vaflius, kepti sausainius. Teko minkyti tešlą, plauti bei lupti daržoves, plakti kiaušinį. Po maisto gamybos susitvarkyti darbo vietą bei pasiserviruoti stalą.

Kompiuterinio raštingumo metu daug dėmesio skyrėme teksto įvesties į kompiuterį įgūdžių gilinimui. Perrašinėjome knygų tekstus susipažindami su lietuviškomis raidėmis, brūkšneliais, skaičiais ir kitais klaviatūros ženklais. Naršėme www.stops.lt, www.kaunas.lt, www.kaunokulturoscentras.lt kur sužinojome apie autobusų tvarkaraščius ir Kauno mieste vyksiančius nemokamus renginius. Projekto dalyviai taip pat buvo supažindinti su skelbimų talpinimo puslapiu www.skelbiu.lt, kur sužinojome, kad dovanojamus daiktus galime skelbti nemokamai.

Menai Meninių veiklų metu dalyviai buvo sužavėti spalvoto smėlio paveikslėlių kūrimu. Aptarėme ir priėjome išvados, kad smagiausia dalis, kai smėlis byra tarp pirštų ir prilipęs prie popieriaus nenukrenta. Keramikos užsiėmimų metu lipdėme lėkšteles, jas dekoruodami kurtais molio rutuliukais bei juostelėmis. Tapybos ant vandens metu kūrėme spalvingus piešinukus.

Muzikos užsiėmimų metu kiekvienas dalyvis supažindino su savo mėgiamiausia daina, tokiu būdu susipažindami dar geriau vienas su kitu. Grojant muzikai dalyviai šoko, niūniavo, lingavo – jautėsi laimingi. Visus itin sudomino pažintis su sintezatoriumi – jo garsais, mygtukais, klavišais. Keletas dalyvių išmoko atsiskaičiuoti klavišus nuo kurių reikia pradėti groti dainą, tokiu būdu įgydami naujų įgūdžių bei žinių. Užsiėmimų pradžioje dalyviai susikūrė savo individual pasisveikinimą ir atsisveikinimą su muzikos pedagoge, išmoko dainos žodžius “Turiu laivelį mažą” ir šokio judesius.

Kiekvieną penktadienį rytą pradėjome su knyga. Arbatos pasigaminimas ir knygų išsirinkimas tapo neatsiejama šios dienos veikla. Dalyviai labai laukia rytų, kai galės išgirsti naują knygos ištrauką. Vis drąsiau stengiasi skiemenuoti, tarti garsus.

Robotikos užsiėmimų metu dalyviai miklino pirštus ir suko galvas stengdamiesi konstruoti įvairių formų robotus. Plančečių pagalba juos programavo. Šį mėnesį robotikos užsiėmimai buvo nusikėlę net į Seduloje vykstančioje vasaros stovykloje, kurioje projekto dalyviai stovyklavo kartu su savo artimaisiais. Robotikos užsiėmimai itin sužavėjo vyresnio amžiaus projekto dalyvius – jie teigė, jog tai daro pirmą kartą – didžiuojasi savimi.

Dalyviai praktikavosi lankstyti rūbus, šluoti grindis, susitvarkyti darbo vietą. Taip pat praktikavomės užsisegti sagas, užsirišti batus, užsitraukti striukę. Liepos mėnesį psichologė ir socialinė darbuotoja dalyviams bei jų šeimos nariams teikė asmenines konsultacijas, konsultacijų metu buvo siekiama palaikyti ir pastiprinti adaptyvius elgesio modelius ir koreguoti neadaptyvius bei žalingus. Taip pat projekto dalyviai buvo konsultuojami bendravimo įgūdžių stiprinimo klausimais. Asmeninis asistentas lydėjo dalyvius į paštomatą – mokė, kaip išsiųsti siuntą. Taip pat aplankė taromatą, kuriame praktikavosi kaip priduoti tarą bei atsiimti pinigus.