Paskaita „Kasdieninė higiena ir sveikata“,

Suorganizuota paskaita „Kasdieninė higiena ir sveikata“, pagal tęstinį projektą „Vaikų ir tėvų įvairių įgūdžių ugdymas ir laisvalaikio užimtumo galimybės atostogų metu“ , dalinai finansuojamą LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

 

 

Suorganizuota paskaita „Kasdieninė higiena ir sveikata“ Pakuonio pagrindinės mokyklos, Kauno Prano Daunio ugdymo centro ir VŠĮ „Ištiesk pagalbos ranką“ dienos centro „Šypsena“ vaikų tėvams. Socialinės rizikos šeimose pastebimas tiek išoriškai, tiek lankant šeimas, tiek bendraujant su šeimomis higienos, sveikatos ir kasdienės buities priežiūros (savęs, namų) žinių ir įgūdžių trūkumas. Paskaitos metu tėvai ir vaikai įgijo naujų žinių ir sustiprino turimas žinias bei įgūdžius sveikatos atžvilgiu. Bus pateikti pavyzdžiai kaip paprastomis priemonėmis pagražinti savo buitį, namus, kaip ir kodėl reikia praustis, rūpintis savo sveikata.

 

Buvo kalbama, kad imuninė mažylio sistema iš tiesų yra netobula, dėl to ir apsauginės jos funkcijos smarkiai skiriasi nuo suaugusiųjų. Vaiko kambario švarai būtina užtikrinti reguliarus kambario vėdinimas, valymas drėgna šluoste, pagal galimybes vengiant minkštų baldų ir kilimų. Šaltuoju metų laiku, kai įjungtas centrinis šildymas, rekomenduojamas oro drėkinimas. Tai daryti netgi būtina. Kuo sausesnis patalpoje oras, tuo daugiau drėgmės prarandama kvėpuojant ir išgarinant ją per odą, išsausėja nosiaryklė ir tokiu būdu sumažėja jos apsauginės savybės, taigi vaikui gali padažnėti sloga ir kitos peršalimo ligos. Visi mažylio  drabužėliai turi būti skalbiami atskirai nuo suaugusiųjų ir net nuo vyresnių vaikų.

 

Šiuo metu Kauno m. savivaldybė kartu su Kauno m. visuomenės sveikatos biuru organizuoja projektą „Kauno vaikai šypsosi“. Todėl projekto dalyvių prašėme nupiešti kaip jie įsivaizduoja švarius dantukus.

 

2.9 veiklos nuotrauka 12.9 veiklos nuotrauka 22.9 veiklos nuotrauka 32.9 veiklos nuotrauka 4full_logo