Projektas „Naujų savanorių pritraukimas ir pagalba socialinę atskirtį patiriančioms šeimoms”

 

 

Šių metų gegužės mėn. Startavo projektas „Naujų savanorių pritraukimas ir pagalba socialinę atskirtį patiriančioms šeimoms”, finansuojamas Kauno miesto savivaldybės. Projekto tikslas – įtraukti į veiklą jaunas mamas, vyresnio amžiaus asmenis bei socialinę atskirtį patiriančius asmenis, taip formuojant teigiamą visuomenės nuomonę apie savanorišką veiklą bei apie juos kaip darbo rinkos dalyvius. Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2017 m. gegužės 10 d. – 2017 m. gruodžio 31 d.

Dirbant su socialinę atskirtį patiriančiom šeimom, pastebėta, kad vyrauja socialinių įgūdžių stoka. Projekto metu bus siekiama į savanorišką veiklą įtraukti jaunas mamas, esančias vaiko priežiūros atostogose, vyresnio amžiaus Kauno m. gyventojus, socialinę atskirtį patiriančius asmenis. Numatoma, kad savanoriai padės apmokyti socialinių įgūdžių stokojančias šeimas elementarių dalykų, kurie, jiems, dažniausiai prastai sekasi: tvarkyti šeimos biudžetą, kompiuterinio raštingumo, darbo paieškos, teisingos higienos, namų ruošos, maisto gaminimo įgūdžių ir t.t.

Projekto metu dalyviai bus mokomi suteikti pirmąją pagalbą, ištikus nelaimei. Taip pat bus mokomi ieškoti darbo, gebės susikurti gyvenimo aprašymą (CV), pasiruošti pokalbiui dėl darbo. Projekto metu vykdomos veiklos, mokymai, paskaitos, susijusios su socialinę atskirtį patiriančiomis šeimomis, yra trumpos, nes jiems sunku susikaupti ilgesniam laikui. Pateikiama informacija labai aiški, konkreti, kad būtų suprantama šeimoms.

Vyresnio amžiaus asmenis taip pat itin naudinga įtraukti į projektą kaip savanorius dėl jų neįkainojamos gyvenimiškos patirties, profesinių įgūdžių, kuriais galės pasidalinti, skatins teigiamą visuomenės nuomonę apie juos, formuos gerą įspūdį apie vyresnio amžiaus asmenis darbo rinkoje.

Socialinę atskirtį jaučiantiems žmonėms taip pat bus visapusiškai naudinga dalyvauti projekte. Jie įgis naujų žinių, gebėjimų, kurie padės adaptuotis šiuolaikinėje visuomenėje, susirasti darbą, sėkmingai tvarkytis savo buitį. Šeimoms ir savanoriams su mažamečiais vaikais bus suteiktos galimybės dalyvauti veiklose su vaikučiais, nes mūsų patalpose yra įrengtas vaikų dienos centras.

Projekto tikslinė grupė: jauno mamos (vaiko priežiūros atostogose, 18-29 m.), vyresnio amžiaus žmonės (nuo 50 m.) bei socialinę atskirtį patiriančios šeimos.

Projekto pridėtinė vertė: 1. Projekto dalyviams sudaromos sąlygos pasinaudoti kvalifikuotų specialistų paslaugomis; 2. Apmokytos socialinę atskirtį patiriančios šeimos ir taip pagerintos jų buities sąlygos.

 

Projekto vadovė Loreta Mickūnaitė

 

Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“

Loreta-1

INICIATYVOS-KAUNUI-LOGO-PNG