Projekto ,,Spalvota vasara 2020“ ataskaita

Rugpjūčio 3-14 d. vyko VŠĮ „Kauno lietaus vaikai“ projektas „Spalvota vasara 2020“, kurią dalinai finansavo Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Dienos stovyklos vyko vaikų dienos centre „Santara“, Baltų pr. 51, Kaunas ir vaikų dienos centre „Šypsena“, Birutės g. 29a, Kaunas.

VŠĮ „Kauno lietaus vaikai“ finansavo stovyklą prie ežero poilsiavietėje Sedula (Skogalio k., Tytuvėnai, Kelmės r.).

Stovyklų metu kalbama, diskutuojama ir daromos įvairios užduotys (emocijų pažinimo, atsakomybės, pagarbos, tolerancijos ir draugystės temomis). Išvykų ar  susitikimų su svečiais metu parodė vaikams, kiek daug galima pasiekti su šypsena ir koks svarbus ir daug gyvenime reiškiantis geras žodis ar pagalba. Taip pat vaikai buvo įtraukiami į kūrybines dirbtuves.

Pagrindinės veiklos: kūrybinės bei edukacinės veiklos, užsiėmimai lauke, kurių metu buvo skatinamos sportinės veiklos ir aktyvaus užimtumo veiklos gamtoje supažindinat vaikučius su aplinka ir gamtos įvairove. Stovyklos veiklos skatino vaikų kūrybiškumą, neslopinant vaiko, neribojant vaizduotės, skatinant kūrybiškumą (linksmosios kojytės, laivų gamyba, vandens nešiojimas, muzikos užsiėmimai). Stovyklų metu buvo kalbama, atliekama įvairios užduotys emocijų pažinimo, atsakomybės, pagarbos, tolerancijos ir draugystės temomis. Buvo organizuojamos netolimos išvykos į šalia esantį miestelį bei apžvalgos bokštą. Daug  teigiamų emocijų sukėlė spalvų karas, talentų vakaras bei diskoteka. Norintys ramesnės veiklos, vaikai užsiėmė žvejyba, plaukiojimu vandens dviračiais. O kiekvienos dienos gale buvusios vakaronės prie laužo, kepant skanumynus bei dainuojant dainas, suteikė geras emocijas tiek vaikams, tiek jų artimiesiems.