Socialinės neįgaliųjų reabilitacijos bendruomenėje projekto rugsėjo mėnesio ataskaita

Rugsėjo mėnesį vyko 4 robotikos užsiėmimai. Projekto dalyviai ir toliau lavino smulkiąją motoriką, puoselėjo kūrybiškumą konstruodami sniego mašiną ir vabalą. Mėnesiams bėgant aiškiai matosi kaip dalyviai geba konstruoti vis sudėtingesnius ir daugiau susikaupimo reikalaujančius kūrinius.

Taip pat rugsėjį vyko 4 muzikos užsiėmimai, kurių metu buvo susipažinta su tokiais muzikos instrumentais: metalofonu, tamburinu, sintezatoriumi. Dalyviai mokėsi išgauti garsus. Muzikos pedagogė su dalyviais dainavo “Turiu laivelį mažą”, “Padainuosim mes sustoję”, “Oi tai arklys”. Mėnesio pabaigoje didžioji dalis dalyvių išmoko atkartoti “Turiu laivelį mažą” dainos judesius.

Šį mėnesį vyko 5 meninės veiklos užsiėmimai, kurių metu buvo kuriama “Spalvų mozaika”, naudojantis guašu kurta rudens spalvų puokštė, rudens spalvų mandala, rudens gėlės bei rudeniniai lapai.  5 keramikos būrelio užsiėmimuose naudojant keraminį molį buvo kuriami molinukai (puodelis, lėkštutė), lipdomi mėgiami gyvūnėliai, molinė vazelė, rudens gėrybės. Molinukai buvo marginami dažais. Per 4 tapybos ant vandens EBRU užsiėmimus dalyviai reiškė savo jaučiamą nuotaiką per spalvas, piešė rudeninį dangų, buvo kurta spalvų gama.

Antradieniais ir trečiadieniais projekto dalyviai rytus leido virtuvėje besimokydami gaminti įvairiausius patiekalus. Šį mėnesį kepėme obuolių pyragą, karštus sumuštinius, keksiukus, sriubą bei užkandukus. Dalyviai mokėsi ne tik gaminti, bet ir stiprinti tvarkymosi įgūdžius virtuvėje.

Kiekvieną rugsėjo penktadienio rytą praleidome skaitydami knygas. Šį mėnesį dalyvių mėgstamiausios knygos buvo: T. Bagge “Trolių Mumių slėnio lobiai”, O. Preubler “Raganiukė”, S. Zobarskas “Brolių ieškotojai”, V. Nemunėlis “Meškiukas rudnosiukas” bei “Dinozaurų gyvenimas”. Pastebėjome, kad projekto dalyviams itin patinka eiliuoti

Kompiuterinio raštingumo metu rugsėjo mėnesį projekto dalyviai daugiausiai pastangų ir laiko atidavė teksto įvesties į kompiuterį ir plančetę užsiėmimui. Taip pat šį mėnesį su asmeniniu asistentu dalyviai lankėsi Omnivos paštomate siuntė bei atsiėmė siuntinius.

Projekto dalyviai rugsėjo antradieniais bei ketvirtadieniais buvo konsultuojami individualiai bei grupėje socialinės darbuotojos. Grupinių konsultacijų metu dalyviai mokėsi tarpasmeninių santykių, kurie nutinka “čia ir dabar”. Buvo mokomi socialinių bei buitinių įgūdžių. Taip pat konsultacija vyko ir projekto dalyvių šeimos nariams, kurios metu buvo aptarti pasiekti pasiekimai, atsiradę poreikiai.