Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2020 metų projektas, Nr. 2020-1. Gegužės – birželio mėnesio ataskaita

Štai ir prabėgo pirmasis projekto mėnuo po šalį kausčiusio karantino. Dalyviai į projektą grįžo pasiilgę vieni kitų, bendravimo ir motyvuoti užsiėmimams. Reabilitacijos projektas atsinaujino gegužės paskutinę savaitę.

Gegužę ir birželį kompiuterinio raštingumo metu gilinome įgūdžius naudotis naujienų portalais, žiūrėjome vaizdo medžiagą ugdančią gebėjimą atpažinti konfliktinę situaciją ir kaip ją suvaldyti. Užsiėmimų metu dirbome net komandinį darbą spręsdami virtualios viktorinos klausimus. Taip pat nemažai laiko skyrėme teksto įvesties į kompiuterį įgūdžių stiprinimui – perrašinėjome knygų tekstus. Prisiminėme kaip naudotis ir rasti viešojo transporto tvarkaraščius. Gavome informacijos kaip į įrenginį parsiųsti programėlę. Internete ieškojome kulinarijos receptų, rinkome skaniausių blynų receptą ir kitą dieną pamėginome juos iškepti. Mokėmės ieškoti darbo, savanoriavimo skelbimų www.uzt.lt puslapyje. Žaidėme ir internetinius žaidimus „Kaip aš jaučiuosi“, „Talking Kiki“, „Wood Cube Puzzle“.

Per birželį išmokome gaminti burgerius, amerikietiškus blynus, spagečius su bolonijos padažu, kepti karštus sumuštinius, virti agurkų bei kopūstų sriubas. Dalyviams labiausiai patiko maišyti blynų tešlą ir dekoruoti lėkštę – maistą visada stengiamės patiekti lyg būtume restoranų šefai.

Meninių užsiėmimų metu gaminome muzikinius instrumentus iš antrinių žaliavų – sunkiausia darbo dalis – užrišti mazgą, dalyviai ugdė ir kantrybę ir smulkiąją motoriką. Itin smagus užsiėmimas dalyviams – virtuvės įrankių kūryba. Traškanti, blizganti ir itin lengvai besilankstanti kepimo folija sužavėjo dalyvius, darbelis nesunkus, greitas, o rezultatas itin džiugino. Kitas ryškus mūsų darbas – apdovanojimų taurės tėveliams. Jas gaminome iš plastikinių butelių ir guašo, nors darbelis ir individualus, bet visi stengėmės dirbti komandiškai ir prašyti vieni kitų pagalbos. Kam padėti nukirpti, kam palaikyti kol pils klijus, kam padėti nudažyti.

Dalyvių itin mėgstamas „Rytas su knyga“ užsiėmimas leido susipažinti su eilėraščiais. Dalyviams itin patiko klausyti linksmų ir juokingų Č. Navakausko „Linksmažodžiai išdykauja“ eilių. Be abejonės daug dėmesio skyrėme raidėms ir skiemenims, stengėmės skaityti, o neskaitantieji – mokėsi klausyti. Dalyviai nors ir po nemenkos pertraukos neprarado noro komentuoti ar pasidžiaugti išgirsta istorija. Meno specialistė sugrįžo kartu su mūsų labai pamėgtu menu ant vandens – EBRU. Dalyviams smagu ne tik patiems piešti vandenyje, bet ir stebėti kaip tai daro jų kolegos. Užsiėmimo metu jaučiamas padidėjęs dalyvių savarankiškumas. Dalyviai priima sprendimą, kada piešinys baigtas, patys atlieka labai kruopštumo reikalaujantį dažų perkėlimo ant popieriaus veiksmą.

Taipogi mikliname pirštus kurdami spalvoto smėlio kūrinius ar lipdydami molį. Birželio įsimintiniausias lipdinys – molinės gėlės.

Daug džiaugsmo ir pergalės skonio atnešė robotikos užsiėmimai. Konstravome ančiukus, banginius, malūnus. Kas konstruoti pavargdavo – robotikos specialistas įjungdavo galvosūkių žaidimų. Džiaugsmingiausia dalis visiems dalyviams – rezultatas. Kai sukonstruotas ir pačių užprogramuotas robotas rieda, šviečia, plasnoja sparniukais.

Birželio mėnesį konsultacijas dalyviams bei jų šeimos nariams teikė psichologė bei socialinė darbuotoja.

Socialinė darbuotoja buvo paruošusi linksmą grupinį užsiėmimą bendravimo su kitais stiprinimui – vieniems buvo labai juokinga, kiti įsitraukė vangiau. Tikslą pasiekėme, išgirdome komplimentų ir gražių žodžių vieni apie kitus.

Su nekantrumu laukiame kitų mėnesių!