SOCIALINĖS REABILITACIJOS PASLAUGŲ NEĮGALIESIEMS BENDRUOMENĖJE 2020 METŲ PROJEKTAS, NR. 2020-1 VASARIO MĖNESIO APIBENDRINTA VEIKLA

Vasario mėnesis projekto dalyviams buvo kupinas pirmųjų kartų. Kas nemokėjo – tas sužinojo, kas pamiršęs – prisiminė. Viso mėnesio metu ugdėme bendruosius darbinius ir asmeninius higienos įgūdžius – klojome lovas, keitėme patalynę, mokėmės naudotis lygintuvu ir rūbų lankstymo technikų, taip pat praktikavomės kaip išsiplauti rūbus rankomis, žiūrėjome video medžiagą apie taisyklingą burnos higieną, aptarėme higienos nesilaikymo pasekmes.

Taip pat daug naujovių mums atnešė kompiuterinio raštingumo užsiėmimai. Jų metu prisiminėme bendrąsias žinias apie kompiuterį, pagrindines kompiuterio funkcijas, elektroninį paštą. Buvo labai įdomu dirbti su MS „Word“ programa, tarp projekto dalyvių daug diskusijų kilo dėl lietuviškų raidžių neiškaus žymėjimo klaviatūroje, todėl nusprendėme ateityje tam skirti daugiau dėmesio. Užsiėmimų metu nagrinėjome www.stops.lt internetinį puslapį, praktikavomės ir gilinome žinias www.sodra.lt puslapyje, domėjomės savęs realizavimo, savanoriavimo pasiūlymais internete. Projekto dalyviams labiausiai patikusi proto mankštai naudojamas žaidimas „Kas laimės milijoną“, ne tik privertė pasukti galvas, bet ir tobulino gebėjimą išklausyti, vertinti situaciją čia ir dabar, pasitikėti kitu, priimti sprendimą.

Per visą vasarį turėjome keturis robotikos būrelio užsiėmimus. Tai visiška atgaiva ir didžiulė pramoga visiems projekto dalyviams! Pirmąjį užsiėmimą iš šiaudelių gaminome tiltus, kuriais judėjo mūsų pačių sukonstruoti robotai! Antrąjį užsiėmimą rašėme įvairius kodus ir patys programavome robotus, o tada lenktyniavome tarpusavyje. Trečiasis užsiėmimas vyko „Santaros“ vaikų dienos centre Baltų pr., kurio metu centrą lankantys vaikučiai galėjo džiaugtis robotų kūrimo procesu! Ketvirtojo užsiėmimo metu vyko eksperimentai, kurie stebino ne tik  vaikus, bet ir jaunuolius bei suaugusiuosius! Vandens paviršiuje laikėsi metalas, sužinojome apie vandens paviršiaus įtempimą ir išvydome savo akimis kaip vandens molekulės traukiasi viena prie kitos vandenyje atsiradus svetimkūniui!!!

Viso vasario metu vyko meninės veiklos: keramikos būrelis, tapybos ant vandens – Ebru ir dailės pedagogės organizuojami užsiėmimai su spalvotu smėliu. Kiekvienas keramikos būrelio užsiėmimas atnešė daug nekasdieniškų pojūčių, ramybę kūrybos metu ir džiaugsmą gavus rezultatą. Projekto dalyviai nulipdė vazeles, indelius velykiniams margučiams, širdelių bei žvaigždžių suvenyrus.

Ebru menas į projektų dalyvių gyvenimus atnešė naują pažintį su Senovės Kinijos bei Turkijos menais. Gavome daug žinių apie dažų gamybos procesą, istorinių žinių apie kilmę bei praktinio malonumo tapant. Pradėjome tapyti nuo paprastų formų ir piešinių – vandenyje formavome gėles, širdeles ar tiesiog tai ką jaučiame. Patobulėjome ir jau žinome schemas kaip išgauti veido atvaizdą vandenyje.

Smėlio paveikslėliai taip pat turi savo gerbėjų ratą! Raminanti ir ,atrodo, stebuklus kurianti veikla, suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir puikiai ugdo smulkiąją motoriką. Iš smėlio gaminome mandalas, rinkomės spalvas ir modeliavome pagal savo norus. Kūrėme ne tik gražius paveikslėlius, bet ir puikias dovanas!

Kiekvieną vasario penktadienį buvo teikiama biorezonanso paslauga. Skamba neįprastai? Tikrai taip! Ši procedūra yra prevencinė ir profilaktinė sisteminė sveikatinimo priemonė, naudojama harmoningai organizmo fizinei būklei stebėti ir palaikyti. Viena iš dalyvavusių moterų pasakojo, jog jai labai patiko, nors ir buvo keistas jausmas gulėti su sunkiomis ausinėmis, bet sužinojo apie organizmo būklę daug naudingos informacijos.

Taip pat vasario mėnesį turėjome nelaimingą įvykį, kurio metu į centrą keliavusi moteris patyrė sužalojimų. Visi projekto dalyviai skaudžiai išgyveno šį įvykį. Dar kartelį aptarėme saugaus elgesio gatvėje principus ir iš visos širdies kartu gaminome lauktuvę – atviruką, kuriame linkėjome greičiau pasveikti. Praėjus šiek tiek laiko į situaciją įsijungė ir neįgaliųjų asmeninis asistentas, kuris padeda moteriai ir jos šeimai rūpintis  administraciniais reikalais, palydi į polikliniką. Viso mėnesio metu individualiai su projekto dalyviais dirbo psichologė ir socialinė darbuotoja. Vasario 28d. vyko susirinkimas skirtas neįgaliųjų šeimos nariams, kurį organizavo socialinė darbuotoja.

Kiekvieną vasario penktadienio rytą pradėjome su knyga. Skaitėme „Raganiukę“, skaitėme pasakas ir atidžiai nagrinėjome „Ypatinga Lietuva“ knygą, kurioje susipažinome su nacionalinių bei regioninių parkų žymiausiais objektais. Taip pat turėjome progą prisiminti kiek daug miestų ir žymių objektų Lietuve esame aplankę. Užsiėmimo metu tarp projekto dalyvių vyko ilgas, šiltas ir smagus pokalbis.

Vasario mėnesį, antradienio ir trečiadienio rytais, kvepinome centro koridorius įvairių patiekalų kvapais. Buvo galima užuosti ir paragauti makaronų su brokolių ir sūrio padažu, amerikietiškų blynų, lietinių su kumpiu ir sūriu, balandėlių, gaminome ir saldžią ryžių košę!