Liepos mėnesį, projekto metu, buvo ugdomi dalyvių asmens higienos įgūdžiai, savitvarkos bei kasdieniniai buitiniai įgūdžiai. Projekto metu buvo skatinamas tarpusavis bendradarbiavimas, komandinis darbas. Buvo siekiama, kad dalyviai dirbtų ir dalyvautų užsiėmimuose kartu. Bendri užsiėmimai stiprino grupės narių ryšį, formavo bendrumo jausmą, skatino nurimti ir susitelkti į “čia ir dabar” būseną. Šį mėnesį projekto dalyviai buvo ugdomi kompiuterinio raštingumo (4 užsiėmimai), maisto gamybos (4 užsiėmimai), buvo lavinama klientų saviraišką per meninę veiklą (3 užsiėmimai), organizuojamas užsiėmimas „Rytas su knyga“ (4 užsiėmimai), savitvarkos, buitinių įgūdžių lavinimas (1 užsiėmimai), savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir atkūrimas (1 kartas. Vykimas į parduotuvę „Rimi“).
Pirmąjį mėnesio penktadienį buvo vykdomas savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir (ar) atkūrimas -Integracija. Buvo siekiama, kad projekto dalyviai ugdytų šiuos įgūdžius: viešųjų įstaigų paskirtis, funkcijos, mokėjimas elgtis viešoje įstaigoje – parduotuvėje. Kartu su projekto dalyviais vykome į artimiausią „Rimi“ parduotuvę (Europos pr.)
Dienos užimtumo metu buvo ugdomi savitvarkos, buitinių įgūdžių lavinimas. Projekto dalyviai kartu tvarkėsi patalpas. Liepos mėnesį, projekto dalyviai ugdė įgūdžius susijusius su paviršių švarinimu. Dalyviai praktikavo savarankiškai tvarkyti patalpas, prisidėti prie centro patalpų švaros ir tvarkos užtikrinimo, mokėsi elgtis su dezinfekavimo priemonėmis, nuvalyti stalviršius, palanges, odinius baldus. Ruošiant maistą, projekto dalyviai buvo motyvuojami paruošti virtuvę bei sutvarkyti virtuvę po gaminimo proceso (sudėti indus į indaplovę, nurinkti ir nuvalyti stalą, sudėti produktus ir virtuvės įrankius į jiems skirtas vietas). Maisto gamybos metu ypatingas dėmesys buvo skiriamas aptariant elgesį prie stalo, ugdomi stalo etiketo pagrindai (stalo serviravimas, stalo padengimas, naudojimasis stalo įrankiais). Šį mėnesį, dalyviai stiprino savo asmeninius gaminimo, maisto ruošos įgūdžius. Buvo gaminama: omletas, keksiukai su bananais, virti kiaušiniai, įkepti skrebučiai su kiaušiniu. Projekto dalyviai ruošė patiekalus naudodamiesi receptais rastais internete. Buvo ugdomi projekto dalyvių receptų supratimo įgūdžiai. Šį mėnesį, projekto dalyviai buvo supažindinami su maisto produktu – kiaušiniu. Buvo susipažįstama su kiaušinio sandara, kiaušinio priežiūra ir kokybe, kiaušinyje esančiomis maistinėmis medžiagomis. Aptariama kiaušinio nauda organizmui. Projektai dalyviai buvo mokinami taisyklingai virti kiaušinį. Buvo aptariami kiaušinio virimo pagrindiniai principai (virimo trukmė, laiko apskaičiavimas), kiaušinio paruošimas virimui (jo nuplovimas). Mokėmės, kad kiaušinio virimo laikas yra apskaičiuojamas priklausomai nuo kiaušinio dydžio bei pageidaujamos jo konsistencijos būklės. Vieno užsiėmimo metu, projekto dalyviai mokinasi panaudoti kiaušinį gamindami desertą. Buvo mokomasi atskirti kiaušinio baltymą nuo trynio, išplakti kiaušinį. Laikas virtuvėje dalyviams suteikė galimybę įgyti naujų patirčių: įvairių maisto patiekalų gaminimas, bendros švaros virtuvėje palaikymas, virtuvinės buitinės technikos naudojimas.
Šį mėnesį, projekto dalyviai gerino savo įgūdžius kompiuterinio raštingumo srityje. Buvo siekiama ugdyti dalyvių gebėjimus ir įgūdžius sumaniai naudotis kompiuterinėmis priemonėmis.Dalyviai buvo supažindinami su kompiuteriu, pagrindinėmis sąvokomis (bendros žinios apie kompiuterį). Mokėmės taisyklingos laikysenos naudojantis kompiuteriu (planšetiniu kompiuteriu). Aptartos pagrindinės kompiuterių ir jų operacinių sistemų funkcijos. Dalyviai mokėsi atpažinti kada kompiuteriui yra reikalingas įkrovimas. Dalyviai ugdė įgūdį surasti reikiamą informaciją kompiuteryje (kalendorius, laikas, programos). Mokėmės piešti, spalvinti pasitelkiant kompiuterį. Piešimas per “Tux paint” programėlę.
Trijų saviraiškos įgūdžių lavinimo per meninę veiklą užsiėmimų metu, buvo lavinama projekto dalyvių smulkioji motorika, skatinamas dalyvių kūrybiškumas. Pirmojo ir antrojo užsiėmimo metu, projekto dalyviai kūrė „Lėlių teatro dirbtuvės“. Buvo pasirenkami pasakų/knygų veikėjai ir gaminamos lėlių figūrėles. Šiuo užsiėmimu siekėme ugdyti kūrybinius gebėjimus, lavinti estetinį skonį, skatinti saviraišką (pasirinktos tradicinė ir antrinės žaliavos). Trečiojo užsiėmimo metu, projekto dalyviai projektavo „Kalniečių parkas“. Projekto dalyviai iš pasirinktų žaliavų, pasitelkiant vaizduotę, kūrė parko maketą (pagrindas, medžiai, vandens telkinys, paplūdimys). Organizuoti užsiėmimai leido dalyviams būti kūrybiškiems, išreikšti savo jausmus, atsipalaiduoti ir taip sumažinti įtampą.
Užsiėmimo „Rytas su knyga“ metu vyko skaitymo gebėjimo ugdymas. Skaitymo technikos tobulinimas. Dalyviai buvo mokomi suprasti, apmąstyti rašytinius tekstus, juos vertinti ir jais naudotis. Skaitėme pasirinktas ištraukas iš knygų, siekiama jas atpasakoti pasitelkiant neverbalinę kalbą. Ugdėme viešo (garsaus prie aplinkinių) skaitymo įgūdžius. Pasitelkiant knygos iliustracijas, kūrėme istoriją. Buvo ugdomas projekto dalyvių mąstymas, dėmesio sutelkimas, atmintis, vaizduotė, ugdomas gebėjimas suprasti kūrinio pagrindinę mintį pasitelkiant iliustracijų pagalbą. Negalintys skaityti – klausėsi, bandė tarti žodžius skiemenuodami.
Mėnesio eigoje, projekto dalyvių artimieji turėjo galimybė konsultuotis su socialine darbuotoja. Artimieji buvo kviečiami konsultuotis, gauti reikiamą informaciją.
Birželio mėnesį, projektu metu („Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje“ ) vyko 6 skirtingi užsiėmimai. Mėnesio eigoje buvo organizuoti muzikos (1 kartas), kaniterapijos (1 kartas), robotikos (1 kartas), dailės (2 kartai) ir keramikos būrelio užsiėmimai (2 kartus), psichologo konsultacija (1 kartas).
Psichologo veiklai buvo skirta 2 val. Jų metu buvo siekiama individualiai lavinti kiekvieno vaiko gebėjimus, įgalinti, nurimti, skatinti pozityvų elgesį ir mažinti neadaptyvų elgesį. Užsiėmimų metu buvo naudotos metodikos: taikomos ABA terapijos metodas, veiksmų kortelės, motorinius jutimus skatinantys žaislai, garsų terapija. Platesnis veiklų pristatymas: Užduotis buvo pasirinktos pagal vaikų individualius gebėjimus. Šiuose užsiėmimuose akcentas buvo dėmesio funkcijų lavinimui, pvz: apvedžioti kuo tiksliau paveikslėlius, įsiminti paveiksliukus, atvaizduoti.
Keramikos užsiėmimai. Atspaudai ant molio. Naudodami naturalų molį formavome plokščią pagrindą, ant jo išspausime įvairius augalų įspaudus, juos išpjovėme, nudažėme guašu. Užsiėmime naudotos priemonės: natūralus molis, kartono lapas, įvairūs augalų lapai, teptukai.
Užsiėmimas gėlės iš molio. Užsiėmimo metu iš natūralaus molio lipdėme įvairius gėlių žiedus juos tvirtinome ant bambukinio iešmelio, dažėme guašu.
Keramikos užsiėmimai padėjo atsipalaiduoti, molio lietimas ir minkymas teigiamai veikė užsiėmimo dalyvius, ugdė jų valią, o patirtas kūrybos džiaugsmas – kėlė savivertę. Molio kočiojimas, minkymas, spaudimas – padėjo kaupti sensorinį patyrimą, sumažino neigiamas emocijas, vidinę įtampą, pagerino dalyvių emocinę būseną.
Meniniai užsiėmimai.
Kompozicija “Vasaros gėlių puokštė” , užsiėmimo metu naudodami įvarias gėles, augalus kūrėme vasaros gėlių kompoziciją. Priemonės: A4 formato kartonas, klijai, paruošti trafaretai, įvairūs augalėliai gėlės.
Kompozicija “Vasaros lietus” naudodami akvarelę kurėme piešinį “Vasaros lietus” ant A4 formato lapų. Užsiėmime naudojome akvarelę, įvairių dydžių teptukus, baltus a4 formato lapus.
Meniniai užsiėmimai padėjo atsipalaiduoti, mažino vidinę įtampą, gerino nuotaiką. Užsiėmimų metu užsiėmimo dalyviai lavino rankos akių koordinaciją, dėmesio sutelkimą atliekamam darbui, kantrybę, kūrybinius gebėjimus.
Robotikos būrelio metu projekto dalyviai konstravo LEGO robotus. Ugdė smulkiaja motorika dirbdami su konstruktorių tvirtinimo detalėmis. Mokėsi dirbti su lego detalių ištraukimo įrankiu. Žaidė loginius, mąstymą skatinančius žaidimus. Mokėsi programavimo pagrindų. Užsiėmimo antroje dalyje dalyviai ugdė kūrybiškumą statydami robotus vadovaudamiesi savo fantazija. Rūšiavo LEGO detales pagal spalvas ir dydžius.
Užsiėmimas su šuniukais. Šį užsiėmimą projekto dalyviams buvo pristatyti du keturkojai – Amis ir Džordonas. Dalyviai ugdė stambiaja motoriką vedžiodami šunis, prisekdami pavadėlį.
Buvo naudojami paveikslėliai stengiantis dalyviams geriau suvokti pateikiamą informaciją apie elgesį su gyvūnais (ką reiškia geltonas kaspinėlis, kokie yra keturkojų darbai, kaip galima glostyti šunį, kokių šuniukų geriau neglostyti, kaip elgtis jeigu šuo pyksta ar puola). Taip pat buvo naudojami motorikos kamuoliukai skirti tobulinti rankų koordinacijai.
Muzikos užsiėmimo metu dalyviai mokėsi groti sintezatoriumi dainelę “Du gaideliai”, “Vakaras raudonas”, “Ir ant aukšto kalno”. Dainavo ir šoko “Šiaudų batai”, “Padainuosim mes sustoję”,grojo metalafonu “O kai aš”, “Du gaideliai”, improvizavo sintezatoriumi.