SOCIALINĖS REABILITACIJOS PASLAUGŲ NEĮGALIESIEMS BENDRUOMENĖJE 2021 M. PROJEKTO ATASKAITA SPALIO MĖN.

Spalio mėn. dienos užimtumo metu buvo lavinami projekto dalyvių savarankiškumo ir socialiniai įgūdžiai. Užimtumo metu yra atkreipiamas dėmesys ir ugdomi projekto dalyvių savitvarkos įgūdžiai (asmens higiena, gėriams, valgymas, apsiengimas, nusirengimas, drabužių priežiūra, avalynės priežiūra), ugdomi namų ruošos įgūdžiai (namų ūkio darbai, valymas, tvarkymas, maisto gaminimas, buitinių prietaisų naudojimas). Visų veiklų metu buvo planuojamas užsiėmimų laikas, užsiėmimų metu mokėmės dirbti komandinį darbą, iki pabaigos pabaigti darbo užduotį, mokėmės spręsti iškilusias problemas. Šį mėnesį projekto dalyviai buvo ugdomi kompiuterinio raštingumo (4 užsiėmimai), maisto gamybos (4 užsiėmimai), buvo lavinama klientų saviraišką per meninę veiklą (4 užsiėmimai), organizuojamas užsiėmimas „Rytas su knyga“ (4 užsiėmimai), savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir atkūrimas (1 kartas).

 Šį mėnesį, (spalio 05d.) kartu su projekto dalyviais vykome į parduotuvę „Rimi“. Pirmąjį mėnesio antradienį buvo vykdomas savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir (ar) atkūrimas    -Integracija. Buvo siekiama, kad projekto dalyviai ugdytų šiuos įgūdžius: viešųjų įstaigų paskirtis, funkcijos, mokėjimas elgtis viešoje įstaigoje – parduotuvėje. Kartu su projekto dalyviais vykome į artimiausią „Rimi“ parduotuvę (Europos pr.)  Projekto dalyviai ugdė įgūdžius apsipirkti, skaityti maisto produktų etiketes, galiojimo laiką, sudėtį. Buvo ugdomas įgūdis naudotis savitarnos kasa.

Spalio mėnesį, projekto dalyviai stiprino savo asmeninius gaminimo, maisto ruošos įgūdžius. Šį mėnesį buvo gaminami apkepti makaronai („Spagečiai“) su sviestu ir baziliku, krabų lazdelės tešloje, bandelės, omletas su sūriu. Prieš maisto gaminimą, projekto dalyviai buvo motyvuojami paruošti virtuvę bei sutvarkyti virtuvę po gaminimo proceso (sudėti indus į indaplovę, nurinkti ir nuvalyti stalą, sudėti produktus ir virtuvės įrankius į jiems skirtas vietas). Maisto gamybos metu ypatingas dėmesys buvo skiriamas aptariant elgesį prie stalo, ugdomi stalo etiketo pagrindai (stalo serviravimas, stalo padengimas, naudojimasis stalo įrankiais). Projekto dalyviai ruošė patiekalus naudodamiesi receptais rastais internete. Buvo ugdomi projekto dalyvių receptų supratimo įgūdžiai.

Šį mėnesį, projekto dalyviai gerino savo įgūdžius kompiuterinio raštingumo srityje. Buvo vykdomas užsiėmimas su planšetiniais kompiuteriais. Mokėmės surinkti raides, tekstą kompiuteryje. Ugdėme įgūdį naudotis liečiama klaviatūra. Pasitelkiant lavinamąsias programėles, ugdėme įgūdį atskirti spalvas ir atspalvius. Mokėmės piešti, spalvinti pasitelkiant planšetinį kompiuterį.

Spalio mėnesį vyko keturi saviraiškos įgūdžių lavinimo per meninę veiklą užsiėmimai.

Kūrėmės bendrą darbą – „Oro balionas“ ir „Akvariumas“. Šie darbai vyko grupėje. Buvo ugdomas bendradarbiavimo įgūdis, siekėme komandinio darbo ir bendro rezultato. Darbo pabaigoje vyko proceso aptarimas. Šį mėnėsį projekto dalyviai gaminosi „Sapnų gaudyklė“. Šia veikla buvo skatinamas projekto dalyvių kūrybiškumas, buvo siekiama, kad dalyviai atsipalaiduotų ir paleistų nerimastingus jausmus. Taip pat buvo praktikuojamas „Ebru“ užsiėmimas (piešimas ant vandens). Organizuoti užsiėmimai leido dalyviams būti kūrybiškiems, išreikšti savo jausmus, atsipalaiduoti ir taip sumažinti įtampą. Užsiėmimo metu buvo ugdomi dalyvių socialiniai įgūdžiai.

Užsiėmimo „Rytas su knyga“ metu buvo klausomasi  audio pasakos V. Haufo pasakos „Istorija apie Muką“ ir „Trys paršiukai“. Ugdėme viešo (garsaus prie aplinkinių) skaitymo įgūdžius. Garsiai skaitėme bendrą pasirinktą knygą. Negalintys skaityti, klausėsi, bandė tarti žodžius skiemenuodami. Ugdėme gebėjimą suprasti ir išskirti kūrinyje esančius pagrindinius veikėjus. Pagrindinius veikėjus kartu įvardijome ir pavaizdavome baltame popieriaus lape. Vieno užsiėmimo metu perrašinėjome esančias raides. Pasitelkdami raidyną, dėliojome pagrindinių veikėjų pavadinimus. Pasaka: „Miegančioji gražuolė“.

Mėnesio eigoje, projekto dalyvių artimieji turėjo galimybė konsultuotis su socialine darbuotoja. Artimieji buvo kviečiami konsultuotis, gauti reikiamą informaciją.

Spalio mėnesį, projektu metu („Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje“) vyko 4 skirtingi meninių gebėjimų būreliai.  Mėnesio eigoje buvo organizuotas robotikos būrelis (2 kartai), užsiėmimas su šuniuku (1 kartas), dailės (2 kartai) ir keramikos būrelio užsiėmimai (2 kartai).

2021-10-01d.  ir 2021-10- 15d. vyko robotikos būrelis su projekto dalyviais.  2021-10-01d užsiėmimo metu vyko robotų konstravimas ir programavimas su WeDo2, Ronots Pets konstruktoriais.  Buvo siekiama vystyti smulkiąją motoriką, inžinerinių sprendimų tobulinimas. 2021-10- 15d. užsiėmimo metu vyko smulkiosios motorikos ugdymas, instrukcijų skaitymas ir supratimas. Buvo konstruojami WeDo2 konstruktoriai.

2021-10-18 vyko Užsiėmimas su šuniuku“. Projekto dalyviais turėjo galimybę individualiai užsiimti su terapiniais šunimis, kure buvo lydimi kaniterapiautės. Užsiėmimo metu, projekto dalyviai ugdė įgūdi išmokti tam tikras komandas, jas nurodyti šuniui, apdovanoti šunį už tinkamą komandos atlikimą. Projekto dalyviai mokinosi taisyklingai ir įtaigiai diktuoti komandas šuniui, kartu užsiimti veikla ar tiesiog išbūti čia ir dabar. Šunys buvo vedžiojami aplinkui, buvo atliekamos užduotis su kamuoliais. Užsiėmimų metu projekto dalyviai leido laiką su dvejais, jau gerai pažįstamais terapiniais šunimis.  Šunys  padėjo sutelkti projekto dalyvių dėmesį, buvo ugdomas dėmesio sutelkimas,  gebėjimas susikoncentruoti, užmegzti santykį su šunimi.

Keramikos užsiėmimai vyko 2021-10-12 d. ir 2021-10-26 d. Pirmojo užsiėmimų metu vyko molinės lėkštutės lipdymas iš molio. Naudodami natūralų molį lipdėme įvairias lėkštutes ant jo išspaudėme įvairius augalų įspaudus, lėkštutes nudažėme guašu. Užsiėmime naudotos priemonės: natūralus molis,  įvairūs augalų lapai, guašas. Antrasis užsiėmimas -„Pieštukinė iš  molio“. Užsiėmimo metu iš natūralaus molio  lipdėme pieštukines, jas puošėme smulkiomis detalėmis karoliukais, sagutėmis, pieštukines nudažėme guašu. Užsiėmime naudojome natūralų molį, guašą, mažas sagutes, karoliukus. Keramikos užsiėmimai padėjo atsipalaiduoti, molio lietimas ir minkymas teigiamai veikė užsiėmimo dalyvius, ugdė jų valią, o patirtas kūrybos džiaugsmas – kėlė savivertę. Molio kočiojimas, minkymas, spaudimas – padėjo kaupti sensorinį patyrimą, sumažino neigiamas emocijas, vidinę įtampą, pagerino dalyvių emocinę būseną. 

Meniniai užsiėmimai vyko 2021-10-19 d. ir 2021-10-29 d. „Rudeninių lapų spalvos“ užsiėmimo metu naudodami monotipijos techniką ant A3 formato lapo darėme įvairių augalų, medžių  lapų anspaudus. Užsiėmime naudojome guašą, A3 formato popieriaus lapus, įvairius augalus, medžių lapus. „Spalvoto smėlio magija“ užsiėmimo metu darėme įvairius spalvoto smėlio paveikslėlius. Užsiėmime naudojome spalvotą smėlį, paruoštus paveikslėlius. Meniniai užsiėmimai   padėjo atsipalaiduoti, mažino vidinę įtampą, gerino nuotaiką. Užsiėmimų metu užsiėmimo dalyviai lavino rankos, akių  koordinaciją, dėmesio sutelkimą atliekamam darbui, kantrybę, kūrybinius gebėjimus.