,,SPALVOTAS RUDUO 2020” VEIKLŲ ATASKAITA

Vaikų dienos centre „Šypsena“ gruodžio 1-7 dienomis vyko projektas „Spalvotas ruduo 2020“. Visų užsiėmimų metu laikėmės būtinų saugumo reikalavimų (visų veiklų metu darbuotojai dėvėjo nosį ir burną dengiančias kaukes, dažna rankų dezinfekcija, po kiekvieno užsiėmimo patalpų ir paviršių dezinfekavimas, saugaus atstumo laikymasis).

Gruodžio 1 dieną su vaikučiais gaminome dienos centro vėliavėles. Vaikams labai patiko kūrybinis vėliavėlių gaminimo procesas (karpyti, piešti, spalvinti, klijuoti). Pasigaminę vėliavėles vaikai ne tik džiaugėsi savomis vėliavėlėmis, bet ir apžiūrinėjo ir grožėjosi draugų sukurtomis įvairiaspalvėmis vėliavėlėmis. Taip pat šią dieną norėjome įnešti kalėdinės nuotaikos, tai visi, bendromis jėgomis, pasistatėme gražuolę eglutę.

Trečiadienį, gruodžio 2 dieną, vaikučius aplankė „Burbulų dėdė“, kuris vaikams paruošė nutrūktgalvišką ir nepamirštamą pasirodymą. Vaikučiams sukėlė nuostabą ir susižavėjimą ne tik įvairiausi muilo burbulai, bet ir mokslinių eksperimentų šou. Jiems labai patiko ir paliko neišdildomą įspūdžį galimybė rankoje „laikyti“ ugnį, ugnies šou, įvairiausių burbulų, rūko šou. Vaikučiai ne tik grožėjosi įvairiaspalviais reginiais, bet ir patys šoko ir linksminosi. Taip pat ruošdamiesi Tarptautinei neįgaliųjų dienai, vaikai ugdė maisto gaminimo įgūdžius ir gamino žėlė. Vaikučiai su nekantrumu laukė kitos dienos, kai galės paragauti, kaip jiems pavyko ją paruošti.

Gruodžio 3 dieną minėjome Tarptautinę neįgaliųjų dieną. Šia proga vaikai gamino lietinius blynus su bananų įdaru. Susėdę vaikučiai ragavo savo pasigamintus blynus pasigardindami šokoladiniu kremu. Jie buvo pakilios nuotaikos, kad pavyko pasigaminti tokius gardžius blynus ir taip pat pavaišinti kitus draugus. Taip pat šią dieną pas mus lankėsi meno terapeutė, kuri su vaikais darė kūrybinį užsiėmimą – paveikslėlius iš spalvoto smėlio. Vaikučiai kūrybinio užsiėmimo metu atsipalaidavo, galėjo laisvai kurti, lavinti fantaziją, žaisti spalvomis, ugdyti smulkiąją motoriką, kantrybę, fantazuoti. Sukurti paveikslėliai vaikus labai nudžiugino, suteikė daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.

Gruodžio 5 dieną vaikučiai į dienos centrą sugūžėjo pakilios nuotaikos, nusiteikę puošti Kalėdų eglutę. Šią komandinę užduotį vaikai buvo pasirengę atlikti labai kruopščiai ir atsakingai. Visi liko labai patenkinti, kaip atrodė papuošta Kalėdų eglutė, kokia spalvinga ir ryški jį atrodė. Taip pat liko laiko pagaminti advento vainiką. Po šių kūrybinių užsiėmimų, atėjo laikas pavalgyti ir pasistiprinti. Vaikai pagamino picas, pasitiesė staltieses ant stalo ir susėdę prie stalo skanavo savo pasigamintas picas ir kitus užkandžius.

Gruodžio 7 dieną vaikus aplankė „Mokslinis šou Atradėjas“. Tai buvo nepaprasta mokslinė laboratorija, kurioje net ir patys netikėčiausi dalykai ir reiškiniai gali pasirodyti įmanomi ir realūs. Vaikučiai ne tik stebėjo efektingus virsmus ir įvairius stebuklus, bet ir patys dalyvavo moksliniuose eksperimentuose. Kartu su vaikais mokslininkė parodė eksperimentus iš skystojo azoto ir tokius kaip: ugnis rankoje, ledinis kvėpavimas, mokslinis dantų valymas, dirbtinio sniego gaminimas, mokslinė šukuosena, vaivorykštė. Vaikai smalsiai stebėjo visus šiuos eksperimentus. Jiems labai patiko pasijausti mokslininkais ir būti dalimi atliekant įvairiausius eksperimentus. Po šių eksperimentų vaikučiai puošė langus, norėdami dienos centrui suteikti dar daugiau šventinės nuotaikos.

Visą šią savaitę vaikučiai taip pat nepamiršo mankštinti galveles ir pirštukus. Vaikučiai labai entuziastingai atliko įvairias užduotėles, kaip atrasti skirtumus, atskirti spalvas, sudėlioti dėliones, spalvinti įvairius paveikslėlius.

Vaikučiams ši savaitė buvo labai įdomi ir naudinga. Įvairių veiklų ir užsiėmimų metu jie tobulino bendradarbiavimo, maisto gaminimo, smulkiosios motorikos, savarankiškumo, komunikacijos, savitvarkos įgūdžius. Kūrybinės veiklos, edukaciniai užsiėmimai tokie, kaip „Burbulų dėdė“, „Mokslinis šou Atradėjas“ vaikučiams suteikė ne tik daug teigiamų emocijų, bet ir stiprino jų pasitikėjimo savimi jausmą.