Vaikų dienos centro “Meilės lašelis” balandžio mėnesio ataskaita

Balandžio mėnesis dienos centro „Meilės lašelis“ lankytojams buvo ypatingas. Balandžio 2d. minėjome Pasaulinę autizmo supratimo dieną. Šios dienos tikslas – didinti visuomenės informuotumą apie autizmo spektro raidos sutrikimus, atkreipti dėmesį į autizmo spektro sutrikimą turinčius žmones, juos palaikyti ir suprasti. Šią dieną su dienos centro vaikais vykome į Kauno Botanikos sodą, kuriame aplankėme savo sodintą medelį-maumedį, kuris pasodintas lygiai prieš du metus. Vaikai kiekvienais metais gali stebėti medelio augimą. Taip pat Botanikos sode vaišinomės savo atsineštais užkandukais ir gėrimais. Šiai dienai kūrėme didelį bendrą rankų antspaudų plakatą ir kūrėme filmuką „Labas, pasauli, čia mes“.

Nepamiršome paminėti ir Šv. Velykų, marginome kiaušinius, juos daužėme ir valgėme, iš spalvoto popieriaus ir kamštelių darėme vištas, spalvotu smėliu dekoravome margučius. Mus aplankė Velykų kiškutis su dovanomis ir visi kartu linksmai ridenome kiaušinius, lenktyniaudami, kas daugiau numuš kiaušinių?

Taip pat šį mėnesį šventėme Domanto gimtadienį, juk švenčių niekada nebūna per daug! Piešėme didelį plakatą, pūtėme balionus, kūrėme gimtadienio atvirutes, spalvinome bendrą gimtadienio plakatą, puošėme grupę, serviravome stalą ir skanavome tortą.

Balandžio 1 dieną minėjome juokų/melagių dieną. Piešėme šypsenas, juokavome, susipažinome su šios dienos istorija.

Balandžio 12 dieną minėjome Tarptautinę aviacijos dieną, aplankėme aviacijos muziejų.

Kūrybinėse dirbtuvėse netrūko darbų darbelių, kūrėme pasaką, iš smulkių spalvotų popieriaus gabaliukų klijavome vazas, glamžėme tampomą popierių ir kūrėme gėlių žiedus, kirpome ir klijavome gandrus, su plastilinu klijavome paveikslėlius, darėme pavasario gėles-žibutes, statėme smėlio pilis, iš geometrinių figūrų klijavome pelytes, lankstėme armonikėles ir klijavome žvakes, pamerkę pėdas į dažus, darėme pėdų taką, piešėme pirštais, kūrėme atvirutes mamoms.

Svečiuose turėjome užsiėmimus su gongais, kurių metu vaikai galėjo atsipalaiduoti ir paklausyti dainuojančių dubenėlių.

Geru oru laiką leidome lauke, ėjome pasivaikščioti, supomės lauke, spardėme kamuolį, piešėme kreidelėmis. Taip pat mokėmės naudotis paštomatais ir taromatais. Ėjome į parduotuvę.

Maisto gamyboje gaminome tinginį, spaudėme įvairių rūšių sultis, morkų, apelsinų, obuolių, tepėme sumuštinius, lavinome pirštukus lupdami kiaušinių lukštus ir apelsinus, kepėme blynus.

Nepamiršome būti ir aktyvūs. Daug laiko skyrėme sportui. Sportavome su treniruokliais, gimnastikos kamuoliu, šokdynėmis ir bėgimo takeliu, atlikome mankštas, šokome, mokėmės varytis kamuolį, išlaikyti pusiausvyrą, pernešant knygą ant galvos.

Lavinome higienos įgūdžius, šlavėme grindis, valėm dulkes, mokėmės susitvarkyti savo darbo vietą, taisyklingai ir reguliariai plauti rankas, serviruoti stalą, sudėti indus į indaplovę.

Po dienos darbų vaikai galėjo atsipalaiduoti su muzika ir šviesomis, eteriniais aliejais, pasakų skaitymu, animacinių filmukų žiūrėjimu, žaidimais plančetėse, dėlionių dėliojimu.

                                                 Ataskaitą parengė: užimtumo specialistė Lina Gadeikienė