Vaikų dienos centro “Meilės lašelis” gruodžio mėnesio ataskaita

Pirmąją gruodžio savaitę siekėme jaunuolius supažindinti su advento tradicijomis bei skatinti jų kūrybiškumą. Pradėjome nuo advento vainiko kūrybos – karpėme šakas, pynėme, dekoravome žaisliukais, kaštonais, riešutais. Taip pat su vaikais kabinome advento kalendoriaus maišelius, kuriuos mums pagamino centro savanorė. Prie degančios pirmosios advento žvakutės aptarėme  kas yra adventas, kodėl svarbi ramybė, ką reiškia žvakutės vainike.

Pirmąją gruodžio savaitę minėjome tarptautinę neįgaliųjų dieną – pasiserviravę pietų stalą, lepinomės picomis ir smagiai leidome laiką įsirengę “kino teatrą”. Vaikus maloniai stebino  didžiulis projektoriaus transliuojamas vaizdas sienoje.

Taip pat šio mėnesio vienas iš tikslų buvo mokyti dalyvauti vaikus bendruomenės veikloje, ugdyti bendradarbiavimą. Šio tikslo siekėme labai paprastais žingsniais: vaikai bendrai kūrė Kalėdines puošmenas centro erdvėms, kartu jas puošė. Įžiebėme Kalėdų eglutę.

Antrąją gruodžio savaitę pradėjome “slaptąjį” Kalėdinį projektą. Iki artėjančių švenčių nusprendėme sukurti ir nufilmuoti Kalėdinę pasaką, kurią dovanojome Kalėdų seneliui bei tėvams. Kūrybinis procesas buvo ilgas, bet labai smagus. Kiekvienas vaikas ir kiekvienas darbuotojas į 6 minučių vaizdo įrašą įdėjo labai daug savęs, o gautas rezultatas ne ką mažiau nustebino pačius jaunuolius. Filmuko peržiūros metu visi filmuką stebėjo suklusę, džiaugėsi ir didžiavosi save matydami iš šono.

Tokį kūrybinį sprendimą paskatino priimti ir šalyje vyraujanti ekstremalioji situacija, vaikai labai norėjo ir laukė atvyksiančio Kalėdų senelio, todėl siekdami minimalaus kontaktinio laiko ir tam, kad išlaikytume saugius atstumus, pasitelkėme nestandartinį senelio sutikimą. Senelis grojant skambiai muzikai, vaikučius apdovanojo dovanėlėmis bei saldainiais. O paklausęs kaip gi mes pasiruošę priimti senelį – jam pademonstravome sukurtą kūrinį.

Taip jau sutapo, kad gruodžio 21 dieną, kuomet sulaukėme senelio sveikinimų, šventėme ir VDC “Meilės lašelio” 2-ąjį gimtadienį. Gimtadienio proga vaikai sulaukė specialiai jiems skirto gimtadienio torto bei keksiukų. Po senelio sutikimo vaikams buvo paruoštas stalas su gardėsiais ir skambančia Kalėdine muzika.

Dar vienas šio mėnesio tikslas buvo lavinti jaunuolių tarpusavio supratimą, priėmimą, draugiškumą. Tikslo siekėme rašydami laiškus Kalėdų seneliui, gerdami arbatą prie pietų stalo, kalbėjome apie svajonių dovanas ir visi kartu žiūrėjome Kalėdinius filmus.

Kiekvieną gruodžio savaitę skatinome vaikus užsiimti sportine veikla, vaikai atliko kūno tempimo pratimus, šoko“Flinto mankštą” ir smagiai leido laiką šokinėdami ant batuto.

Ypatingai patikusi veikla – sniego gamyba. Vaikai minkė ir maišė bulvių krakmolą su plaukų kondicionieriumi, gave masę it sniego – lipdė senius besmegenius. Iš spalvoto popieriaus karpė Kalėdines pirštines, klijais klijavo dalis ir dekoravo piešinėliais. Net gaminome eteriniais aliejais kvepiančias žvakes, kurias naudojome pietų stalo puošybai.

Šį mėnesį nepamiršome ir vaikų mėgstamos maisto gamybos veiklos, kepėme belgiškus vaflius, sausainius.

Kaip ir kiekvieną mėnesį visų veiklų metu vaikams buvo sudarytos sąlygos ugdytis socialiniams, buitiniams ir kasdieniams įgūdžiams. Mūsų taikyti žingsniai: pasiruošti bei susitvarkyti darbo vietą, mokytis elgesio etiketo prie stalo, atvykstant/ išvykstant nusirengti bei apsirengti, sudėti rūbus į vietas, susitvarkyti žaidimų vietą.

Šis mėnuo buvo kupinas Kalėdinės dvasios, šypsenų ir džiaugsmo.

*Kalėdinio spektaklio nuoroda: