Vaikų dienos centro “Meilės lašelis” kovo mėnesio ataskaita

Pirmąją kovo mėnesio savaitę siekėme vaikus supažindinti su Kaziuko mugės kilme bei tradicijomis , skatinti jų kūrybiškumą. Pradėjome nuo keksiukų gamybos. Po to juos sėkmingai vaikai prekiavo savo įkurtoje Kaziuko mugės parduotuvėlėje, kurioje buvo ir vaikų darbeliai pagaminti iš molio.

Kovo mėnesio vienas iš tikslų buvo vaikus mokyti dalyvauti bendruomenės veikloje, ugdyti bendradarbiavimą. Šio tikslo siekėme labai paprastais žingsniais: vaikai bendrai kūrė plakatus gimtadienio šventėms, darė atvirutes gimtadieniams, puošė centro erdves. Pasiserviravę pietų stalą, lepinomės picomis ir smagiai leidome laiką . Buvo pakviestas į svečius Burbulų dėdė. Vaikams padarė nepakartojamą šventę kurios metu jie galėjo patys dalyvauti veikloje.

Taip pat kiekvieną dieną vyko sportinės veiklos kurių metu vaikai šokinėjo ant batuto, mynė dviratį, ėjo ėjimo takeliu, žaidė sportinius žaidimus. Sporto salę mums įrengė UAB “Ryterna modul” ir užbaigimo proga padovanojo vaikams šventę. Vaikai mėgavosi skaniomis picomis ir tortu.

Socialinių/kasdieninių įgūdžių lavinimas mokėsi tvarkyti darbo stalą, valyti grindis, sudėti žaislus į vietas.

Maisto gamybos metu vaikai skuto bulves,  virė virtinukus, kepė kotletus, tepė sumuštinius, spaudė sultis, kepė blynus bei pyragus .

Kovo mėnesio meniniu veiklų metu vaikai klijavo kruopas ant nupiešto baravyko, gamino morkas iš popieriaus, karpė žibinus iš popieriaus, piešė tulpes su šakutėmis, sėjo sėklas, spalvino knygeles bei klijavo lipdukus, darė eksperimentus, taip pat darė oliziukus

Kovo 11 -osios dienai paminėti vaikai spalvino trispalvę, gamino Gedimino pilį. Na, o velykoms gamino atvirutes, bei puošė centro erdves.