Vaikų dienos centro “Meilės lašelis” rugsėjo mėnesio veiklų ataskaita

Rugsėjo mėnesį stengėmės objektyviai suvokti patiriamus jausmus ir jaučiamus dirgiklius įvardinti žodžiais. Žaidėme žaidimą “šilta – šalta”, kai kuriems jaunuoliams buvo sudėtinga išlaikyti raištį ant akių, todėl žaidė užsimerkę. Rasti žmones vadovaujantis tik klausa buvo nemenkas iššūkis, tai buvo gera pamoka klausos pojūčiui lavinti.

Taip pat viena iš pojūčių pažinimo veiklų buvo aroma popietė, kurios metu jaunuoliai klausydami ramios muzikos sėdėjo eterinių aliejų skleidžiamų kvapų apsuptyje. Jaunuoliai atsipalaidavę stebėjo kylančius vandens garus ir difuzoriaus skleidžiamą šviesą.

Dar kita pasaulio pažinimo per uoslės pojūtį veikla buvo “Nežiūrėk ir įvardink”, kai užrištomis akimis uostėme kavą, medų, arbatą, česnaką ir salotų prieskonius. Pasirodo, kad atspėti medaus kvapą yra sudėtinga ne tik jaunuoliams, bet ir centro darbuotojams.

Šį mėnesį dalyvavome “Sugiharos savaitės” projekte. Pirmas tris mėnesio savaites lankstėme popierines gerves. Ši veikla puikiai išpildė mūsų išsikeltus mėnesio tikslus – gerinti atmintį, erdvinį mąstymą bei lavinti motoriką. Daugiau nei pusei vaikų pavyko prisiminti pirmus 3 lankstymo žingsnius. Kam nesisekė ar nesinorėjo lankstyti – visi mielai sutiko atlikti pirmus du žingsnius – perlenkti lapą ir nukirpti žirklėmis. 100 gervių pradžioje atrodė sunkiai pasiekiamas tikslas, tačiau  pasiekėme greičiau nei planavome!

Gražią ketvirtadienio popietę šventėme mūsų centro jaunuolio – Vito gimimo dieną. Kaip visada, mūsų šventinį stalą puošė savanorės Mildos rankomis gaminti užkandukai, gimtadienio tortas. Draugai Vitui pagamino šventinį gimimo dienos plakatą, padovanojo dovaną, dainavo “Su gimimo diena”.

Žinoma, kaip ir kas mėnesį mes stiprinome savo turimus elgesio įgūdžius pietaujant prie stalo, mokėmės nusinešti lėkštes, sudėti į indaplovę, nusivalyti stalą. Daug sportavome atlikdami “Flinto” mankštą, kūno tempimo pratimus, sportinius pratimus su kamuoliais. Dar ne visiems jaunuoliams pavyksta atkartoti rodomus judesius, tačiau atliekant pratimus su darbuotojų pagalba – vaikai šypsosi ir jaučiasi laimingi.

Šį mėnesį vaikai itin džiaugėsi kūrybiškumo skatinimo darbeliais. Daugiausiai sukėlęs emocijų ir labiausiai įtraukiantis buvo piešimas ant skutimosi putų – jos įdomios konsistencijos, turi ryškią spalvą ir dar turi kvapą! Šis užsiėmimas buvo bene ilgiausiai išlaikęs jaunuolių dėmesį prie stalo.

Puikiomis emocijomis palydime dar šiltą ir saulėtą rugsėjį.

Iki susitikimo spalį!