Vaikų dienos centro “Meilės lašelis” sausio mėnesio ataskaita

Sulaukus 2021-ųjų jaučio metų, šventėme ne tik Naujuosius metus, bet ir dienos centro lankytojo gimtadienį. Ta proga gaminome gimtadienio puošmenas, pūtėme balionus, serviravome stalą ir kartu ugdėme socialinius įgūdžius.

Sausio 6-ąją minėjome Tris Karalius, vaikai uoliai kibo nupuošti savo žaliaskarės eglutės, iš spalvoto popieriaus gaminome K, M, B karūnas.

Sausio 13-ąją minėjome Laisvės gynėjų dieną. Gaminome trispalves vėliavėles, ant didelio popieriaus lapo piešėme bendrą paveikslą, kuriame pavaizdavome Didžią Gedimino pilį.

Sausio 29 dieną šventėme mūsų Nerijos 17-ąjį gimtadienį. Prieš tai mokėmės serviruoti stalą, pakuoti dovanėles, lankstyti stalo servetėles.

Kūrybinėse dirbtuvėlėse: iš kinetinio smėlio statėme smėlio pilis, iš savo išsivirto plastilino, formavome įvairių formų figūras, piešėme pirštines ir jas apklijavome spalvotu tampomu popieriumi, susidžiovinę moliūgų sėklas, jomis klijavome ežiuką, su kaladėlėmis konstravome įvairius daiktus, suplėšę spalvotą popierių, ant popieriaus lapo apklijavome besmegenį, įvairiais karoliukais puošėme medinius žaisliukus, guašu dažėme kankorėžius, kaštonus ir giles.

Turėjome ir edukacinių užsiėmimų, kurie sutelkia vaiko dėmesį, reikalauja kruopštumo ir atidumo, lavina smulkiąją motoriką. Naudojome įvarių formų makaronus, juos nudažėme ir dėliojome geometrines figūras, nupieštas ant popieriaus lapo. Taip pat dėliojome sagas pagal nupieštas linijas ant popieriaus lapo, dėliojome įvairaus sudėtingumo dėliones, mokėmės į batus įverti šniūrelius. Daug laiko skyrėme spalvoms, rūšiavome kamuoliukus pagal spalvas, ieškojome grupėje daiktų pagal nurodytas spalvas, jas vaikai turėjo įvardinti.

Laiko skyrėme ir žaidimams bei relaksacijai su muzika ir šviesomis. Žaidėme žaidimą „Twister“, „Klasę“, atminties žaidimus, statėme bokštus, žaidėme lavinamuosius žaidimus su plančetėmis. Po dienos darbų klausėme atpalaiduojančios muzikos bei džiaugėmės įvairių technikų šviesomis, skaitėme pasakas, žiūrėjome animacinius filmukus.

Nepamiršome būti ir aktyvūs. Daug laiko skyrėme sportui. Sportavome su treniruokliais, gimnastikos kamuoliu, šokdynėmis ir bėgimo takeliu, atlikome mankštas. Na, ir kiek įmanoma daugiau, stengėmės išeiti į lauką, pasidžiaugti sniegu, pastatyti sniego senį, ant sniego purškėme spalvotus dažus.

Taip pat lavinome socialinius bei higienos įgūdžius, mokėmės taisyklingai plauti rankas, serviravome pietų stalą, mokėmės pavalgius susitvarkyti virtuvėlę, panaudojus daiktą, padėti į vietą.

Mėnesio pabaigoje lepinome save savo gamybos kepiniais.  Maišėme tešlą ir kepėme lietinius blynus, duoną su česnaku, keksiukus, spaudėme vaisių sultis, darėme arbatas ir kakavą.