Vaikų dienos centro „Santara“ 2021 m. vasario mėnesio ataskaita

Vasario mėnuo „Santaros“ dienos centre buvo itin darbingas ir kaip visuomet kūrybingas. Trumpiausias ir šalčiausias žiemos mėnuo, kada galėjome vykti ant kalnų ir gaminti įvairius darbelius bei eksperimentus iš sniego ir ledo. Minėjome vasario mėnesio svarbiausias dienas: Vasario 16-ąją, Pelenų dieną, Pasaulinę pelkių dieną ir Estijos nepriklausomybės dieną. Šventėme dienos centro lankytojo 13-ąjį gimtadienį. Mokėmės savitvarkos ir skatinome vieni kitų savarankiškumą. Ugdėme vaikų pažintinius gebėjimus.

Eksperimentai, kurie geriausiai pavyko: piešimas su guašu ant ledo ir stebėjimas kaip kinta spalva ir ledas; piešimas ant sniego (lauke).

Rankdarbiai, kurie labiausiai patiko vaikučiams: kurti medalionus iš modelino ir juos dekoruoti; gaminti lėsyklas; kurti savo indų padėkliukus; gaminti gyvūnėlius iš įvairių skiaučių; gaminti gėlytes iš tampomo popieriaus; „Užgavėnių“ kaukių kūrimas; pieštukinių gamyba iš kartono ir jų dekoravimas; gėlyčių gamyba iš kiaušinių dėklų; iš įvairių medžiagų kurti žaisliukus; šaškių gamyba.

Darbeliai, kuriuos labiausiai patiko vaikučiams atlikti: kurti paveikslus naudojant guašo ir šakutės technika; kurti paveiklsus naudojant druskos techniką; daryti drambliukus iš kartono ir spalvoto popieriaus; įvairių paveiklsų kopijavimas; eskizų dengimas tampomo popieriaus rutuliukais (tokiu būdu vaikučiai lavina smukiąją motoriką); popierinių lėlyčių kūrimas; akvariumų gamyba; žvakidžių kūrimas iš popieriaus; raketų kūrimas iš spalvoto popieriaus; keksiukų gamyba iš tampomo popieriaus; mikrafonų kūrimas.