Vaikų dienos centro “Santara” balandžio mėnesio ataskaita

Balandžio mėnuo buvo labai nuostabus ir linksmas. Turėjome galimybę susipažinti su daugybe įvairių augalų augančių pavasarį. Sužinojome jų pavadinimus, augimo trukmę, amžių ir jų rūšį. Taip pat šventėme dienos centro lankytojo devintajį gimtadienį su daug linksmomis dainomis, šokiais, skaniu tortu ir džiugiomis akimirkomis.  Žaidėme daug įvairių žaidimu, džiaugėmes dovanomis ir turėjome labai turiningą dieną.

Susipažinome su Anglų kalbos diena – piešėme Anglijos vėliavą, bei mokinomės žodžius, kuriuos vaikučiams teko rašyti ant savo kurto plakato. Mus aplanke svečiai jogos, psichologės, kaniterapijos specialistai, kurie mums papasakojo apie savo veiklas. Jogos specialistai – mums papasakojo kaip galimą mažinti nerimą, streso poveikį, šalinti raumenų įtampas, psichinę įtampą, bei žinant, kad po jogos užsiėmimų žmonės jaučiasi įgavę naujų jėgų, vidinį lengvumą ir atgavę gerą nuotaiką. Papasakojo kokia naudą mums suteikė joga. Įvairūs kvėpavimo ir fiziniai pratimai, vadinami asanomis padeda atsipalaiduoti ir įgyti teigiamas emocijas. Psichologė – su mumis susipažino per įdomius žaidimus. Turėjome galimybę visi pakalbėti apie save ir piešti savo emocijų lobių skrynia. Kaniterapijos užsiėmimas – mus aplankė šuniukas vardu – Amis, kuris kartu su savo šeimininke papasakojo, kaip reikia tinkamai ir atsakingai elgtis su gyvūnais.

Šventėme Šv. Velykas mus aplankė Velykų zuikutis, kuris vaikams dovanojo kiaušinius su žaisliuku. Marginome kiaušinius, valgėme savo pagamintą pyragą ir labai linksmai leidome laiką.

Minėjome šio mėnesio svarbiausias dienas: balandžio 2d. – minėjome Pasaulinę autizmo dieną; balandžio 7d. – Pasaulinę sveikatos dieną – diskutuodami apie sveikatą ir kurdami paveikslą; balandžio 20d. – minėjome „Kinų kalbos dieną“; balandžio 29d. minėjome – tarptautinę šokių dieną; balandžio 30d. – minėjome tarptautinę džiazo dieną.

Balandžio mėnesio darbeliai,  kurie vaikams labiausiai patiko: sumuštinių kūrimas iš spalvoto popieriaus; kosmonautu kūrimas; saulyčių kūrimas ir jų klijavimas, bitučių gamyba ir jų dekoravimas; mamyčių eskizo piešimas, širdelių gaminimas iš spalvoto popieriaus, puodelių piešimas ir dekoravimas, kelio ženklų kūrimas.

Rankdarbiai kurie vaikams labiausiai patiko –  piratų lobių skrynių kūrimas, iš medžių šakelių gaminti puodelių padėkliukus, iš spalvoto popieriaus drugelių lankstymas, levandų kūrimas iš tampomo popieriaus ir spalvoto popieriaus, šeimos portreto kūrimas ir rėmelio gaminimas, žaisliuko – „minkštuko“ gaminimas iš balionų ir miltų, lėlyčių gaminimas iš siūlų, pavasarinių kepurių gamyba iš vienkartinių lėkštučių ir karštų klijų, iš kartoninių dėžių mašinos, katino ir pašto gamyba (grupinis darbas).