Vaikų dienos centro “Santara” kovo mėnesio ataskaita

Kovo mėnuo „Santaros“ dienos centre buvo itin darbingas ir kaip visuomet kūrybingas. Pirmasis pavasario mėnuo, kuomet galėjome džiaugtis šiltais saulės spinduliais lauke. Minėjome kovo mėnesio svarbiausias dienas: „Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną“, „Lietuvos vardo dieną“, „Pasaulinę Dauno sindromo dieną“ „Knygnešių dieną“ bei „Raudonos nosies dieną“. Daug šokome ir linksmai leidome laiką draugų būryje. Po truputį jau pradėjome ruoštis Šv. Velykoms. Taip pat ugdėme vaikų pažintinius gebėjimus bei lavinome socialinius įgūdžius.

Kovo mėnesio rankdarbiai, kurie labiausiai patiko vaikučiams: iš įvairių karoliukų ir vielutės kurti savo unikalų raktų pakabuką; iš lauke rinktų šakelių gaminti nuotraukų rėmelius ir juos dekoruoti; iš spalvoto popieriaus lankstyti gėles; kurti vazonėlius iš kiaušinių dėklų ir į juos sodinti įvairius augaliukus: gėlytes ir daržoves; iš modelino gaminti įvairias figūrėles ir jas dekoruoti; kurti savo asmeninę knygą; iš siūlų ir spalvoto popieriaus viščiukų gamyba; iš kartono kurti centro orų termometrą; gaminti muzikos instrumentus ir jais groti; gėlyčių kūrimas iš tampomo popieriaus.

Kovo mėnesio darbeliai, kuriuos labiausiai patiko vaikučiams atlikti: pasitinkant grįžtančius paukščius vaikai kūrė „stovinčius“ gandriukus, kuriais puošė dienos centro aplinką lauke; iš tampomo popieriaus skraidančių juostų gamyba; Kovo 8-osios proga vaikai kūrė mamytėms atvirutes, grįžę į namus jas sveikino bei džiugino rankų darbo atvirutėmis bei kurtomis iš popieriaus gėlėmis; grupinis darbas – Lietuvos vardo minėjimui kurti plakatą; tapyba ant vandens EBRU menas; kurti spalvotas medūzas ir su jomis daryti eksperimentą; iš tampomo popieriaus stovinčių drugelių kūrimas ir jų dekoravimas; iš spalvotų balionų kurti šimtakojį ant sienos; paveikslų kūrimas – naudojant šakutės techniką; lavindami smulkiąją motoriką vaikam patiko kūrti pavasarinius krepšelius iš spalvoto popieriaus rutuliukų; kurti paveikslą naudojant folijos techniką; aitvarų kūrimas iš spalvoto ir tampomo popieriaus; vėžliukų kūrimas iš kartono ir spalvoto popieriaus.

Kitos veiklos: įvairūs stalo žaidimai; eilėraščių kūrimas ir jų pristatymas draugams; „Just dance“ organizuojamas šokių turnyras; socialinių įgūdžių ugdymas; kultūros ir higienos įgūdžių ugdymas; namų darbų ruoša; filmų žiūrėjimas; sportinė veikla; veiklos lauke maisto gamyba ir kt.

Ataskaitą parengė   Dovilė Totulytė

tel. +37065288069,  el.p. santaravdc@gmail.com