Vaikų dienos centro “Šypsena” 2021 m. sausio mėnesio ataskaita

Sausį sutikome linksmai ir nuotaikingai. Kadangi dėl saviizoliacijos vaikučiai ilgą laiką nematė vienas kito tai sausio 6 dieną susitikę visi labai džiaugėmės. Taip pat sausio mėnesį išvydome daug sniego bei pajautėme šaltuką, kurio ilgą laiką nebuvo.

Nuo sausio 11 d. pradėjome teikti dienos socialinės globos paslaugą vaikams su negalia. Vaikai susipažino su nauja drauge – Mante. Pas mus vyko robotikos užsiėmimai, kurių metu konstravome, mokėmės nuosekliai naudotis instrukcija esančia planšetiniame kompiuteryje, knygelėje. Sukonstravome įvairiausias mašinas. Taip pat tapome mokslininkais, atlikome eksperimentus, stebėjome ir bandėme, kaip reaguoja įvairios gaminime naudojamos medžiagos viena su kita. Darėme burbuliuojančias vandens bombas. Vaikai stengėsi visus eksperimentus atlikti susikoncentravę ir kiek įmanoma tiksliau. Kiekvieną dieną lavinome higienos įgūdžius, mokėmės komandinio darbo, bendradarbiavimo. Vaikai noriai įsitraukė į švaros palaikymo darbus dienos centre, dėjo indus į indaplovę po valgio, šlavė bei plovė grindis, valė dulkes, kiekvieną kartą pažaidę susitvarkė žaislus.

Sausį atlikome iš ties daug užduotėlių, kurios vaikučiams padėjo lavinti smulkiąją motoriką. Atlikome įvairias užduotėles: skaičiavome, rašėme raides, spalvinome įvairius paveikslėlius, sujungėme paveikslėlių taškus ir juos nuspalvinome, ieškojome išėjimų labirintuose, žaidėme žaidimus kaip „Atkartok“ (iš „Lego“ kaladėlių sudėliojame įvairias raides, skaičius, formas, kurias vaikas turi atkartoti pagal pateiktą pavyzdį), spalvų rūšiavimas, formų rūšiavimas. Užsiėmimai taip pat vyko planšečių pagalba, vaikai su dideliu noru ir susikaupimu darė įvairiausias užduotėles.

Kaip ir kiekvieną mėnesį, vaikučiai visus stebina kūrybiškumu. Kūrybinių dirbtuvėlių metu gaminome spalvotus, žaismingus, vieną už kitą kruopštesnius darbelius. Pasibaigus šventiniam laikotarpiui gaminome “Tris karalius”, nupuošėme savo kalėdinę eglutę, gaminome blizgius puodelius, pingvinus, sausio 13-ąjai paminėti, gaminome Lietuvos vėliavas. Taip pat vaikučiai darė žaismingus, juoką sukeliančius klounus iš spalvoto popieriaus. Iš molio lipdėme įvairias figūrėles, net puodynes. Kūrybinių dirbtuvėlių metu, kuriami įvairiausi darbeliai padėjo vaikams siekiant sumažinti stresą, lavino bendravimo, smulkiosios motorikos įgūdžius.

Pamačius puikią galimybę už lango, puolėme visi į kiemą statyti besmegenių, bei kūrėme ant sniego pačius nuostabiausius piešinius su vandeniais dažais.

Sausio mėnesį su vaikais vykdėme įvairiausias veiklas. Žaidėme judriuosius žaidimus: kaip poromis įveikti paskirtas užduotis, surasti paveikslėlį ant kito draugo nugaros, kamuoliuko nešimas ant šaukšto, po varžybų visi vaikai buvo apdovanoti medaliais. Žaidėme žaidimą “Šokliukas”, kurio metu vaikai turėjo užšokti ant pasakytų objektų (trikampio, kvadrato, apskritimo).Taip pat žaidėme žaidimą “Atkartok trajektoriją”, šio žaidimo metu vaikai važinėjo žaislinėmis mašinėlėmis zigzagais, vingiuotu ir tiesiu keliu. Vis pastebime kaip vaikai entuziastingai ir guviai bando groti su skirtingais muzikos instrumentais: dūdele, metalofonu, barškučiais, būgneliu, elektriniu pianinu. Taip pat su vaikučiais žiūrėjome animacinius filmukus, bei minint sausio 13 d., vaikai žiūrėjo animacinį filmuką šia tematika.

Bandome kiekvieną dieną vis tobulinti maisto gaminimo įgūdžius. Gaminome: sausainius, lietinius su bananais ir šokoladu, picas, kisielių su vaisiais, apelsinų sultis, keksiukus, vaflius su ledais, karštus sumuštinius,  bei kitus užkandžius. Vaikams labai patinka gaminti valgyti, gamindami ugdome savarankiškumą, bendravimo įgūdžius.

Sausis prabėgo labai greitai. Su nekantrumu laukiame paskutinio kalendorinio žiemos mėnesio ir tikimės, kad dar galėsime pasimėgauti ilgai lauktu sniegu.