Vaikų dienos centro „Šypsena“ 2021 m. vasario mėnesio ataskaita

Nors vasario mėnesį už lango spaudė šaltukas, mes kiekvieną dieną praleidome kūrybingai ir žaismingai.

Vykdėme socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2020 m. projektą. Mūsų tikslas padėti vaikui sėkmingai augti, tobulėti, bręsti, atsižvelgiant į jo individualius poreikius, bei skatinti vaiko savęs pažinimą, pačiam įsivertinant savo pasiekimus, pasirenkant ugdymo(si) būdus. Pas mus vyko robotikos užsiėmimai, kurių metu konstravome, mokėmės nuosekliai naudotis instrukcija esančia planšetiniame kompiuteryje, knygelėje. Sukonstravome įvairiausias mašinas, traukinius. Taip pat vykdėme mokslinius eksperimentus. Tapome mokslininkais, stebėjome ir patys bandėme, kaip reaguoja cheminės medžiagos viena su kita. Gaminome iš sodos putas, vaikučiai stebėjo, kas nutinka, kai ant sodos yra užpilamas actas ir kokią reakciją tai sukelia. Taip pat vyko meno terapijos užsiėmimai. Užsiėmimų metu stengėmės susikoncentruoti, sutelkti dėmesį, lavinti smulkiąją motoriką. Vaikai mokėsi gaminti įvairiausius užkandžius, bei patiekalus. Tobulinome higienos įgūdžius, mokėmės komandinio darbo, bendradarbiavimo. Vaikai savanoriškai įsitraukė į kasdienį, buityje reikalingą, švaros palaikymą, dėjo indus į indaplovę po valgio, šlavė bei plovė grindis, nuo paviršių valė dulkes.

Vasarį atlikome daug užduotėlių, kurios vaikučiams padeda lavinti atmintį, smulkiąją motoriką, išmokti naujų skaičių ir raidžių. Atsižvelgiame į vaiko galimybes, diferencijuojant ir individualizuojant veiklą, parenkant tikslingus ugdymo(si) metodus. Atlikome įvairias užduotėles, skaičiavome, rašėme raides, spalvinome įvairius paveikslėlius, sujungėme paveikslėlių taškus ir juos nuspalvinome. Norėdami ugdyti vaikučių tarpusavio bendravimą, bendradarbiavimą, žaidėme įvairiausius žaidimus kaip „Atkartok“ (iš „Lego“ kaladėlių sudėliojame įvairias raides, skaičius, formas, kurias vaikas turi atkartoti pagal pateiktą pavyzdį), spalvų rūšiavimas, formų rūšiavimas, gyvūnėlių balsų atkartojimo užduotis. Taip pat su vaikais individualiai dirbo psichologas, kuris pagal kiekvieno vaiko galimybes, poreikius, įvairių užduočių, pokalbių metu, analizavo, kaip vaikučiai elgėsi, jautėsi, o po to stengėsi padėti suprasti, paaiškinti ir padėti pakeisti elgesį.

Vaikučiai, kaip ir kiekvieną mėnesį stebina visus savo kūrybiškumu ir kruopštumu. Kūrybinių dirbtuvėlių metu gaminome spalvotus, žaismingus, vieną už kitą įspūdingesnius darbelius. Darėme darbelį „Balta pasaka” (iš baltų servetėlių, siūlų gaminome paveikslą), taip pat spalvinome ant ledo, gaminome nuotraukų rėmelius su vaikų nuotraukomis, Užgavėnių kaukes, linksmąsias dėliones, ritinėlių mozaikas, laikrodžius iš plastelino, piešėme su kempinėlėmis, gaminome angeliukus, sausainių formos žmogeliukus. Vaikai padarę darbelius būdavo labai laimingi ir rodydavo juos visiems draugams.

Žaidėme judriuosius žaidimus, kaip: “Kliūčių ruožas”, kurio metu vaikai turėjo susikoncentravę įveikti kliūčių ruožą. Atlikdami aktyvias užduotis, siekiame pagerinti vaikų fizinį aktyvumą, koncentraciją. Taip pat su kiekvienu vaiku individualiai dirba kineziterapeutas, kurio tikslas yra aktyvinti vaikų fizinį aktyvumą, sumažinti judesių ribojimus. Kadangi oras ne visada būdavo būdavo palankus ėjimui į lauką, su vaikais viduje žiūrėjome animacinius filmukus, rengėme šešėlių teatrą.

Bandome kiekvieną dieną tobulinti maisto gaminimo įgūdžius. Spaudėme apelsinų sultis, gaminome daug patiekalų, bei užkandžių, kaip: karštus sumuštinius, cukinijų blynelius, šokoladinius desertus šaukšteliuose, naminius makaronus, pyragėlius su šokoladu, pieno ir ledų kokteilius, keptas bulves, česnakinę duoną, spurgas, kepėme obuolių pyragą, bandeles su dešrelėmis ir t.t. Vaikai rodo didelį dėmesį gaminimui ir stebina savo dėmesio koncentracija, susikaupimu.

Vis kalbant apie vasarį, labai svarbu paminėti, jog šventėme Roko gimtadienį, vaikai jam darė gimimo dienos plakatą, padėjo papuošti aplinką šventinėmis dekoracijomis, surengti vaišių stalus.

Be to vaikams buvo žiemos atostogos, per visą savaitę nuveikėme iš ties daug. Kiekvieną rytą mankštinomės, vaikai visi kartu valgė pusryčius, minėjome Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, kepėme sausainius, kurie buvo Lietuvos vėliavos spalvų. Taip pat šventėme su vaikais Užgavėnes. Kepėme ir valgėme blynus, gaminome Morę, kurią vėliau išėję į lauką sudeginome, vaikai aplink laužą šoko, dainavo ir varė žiemą iš kiemo.

Kadangi žiema jau baigiasi, jau laukiame šilto, bei saulėto pavasario.