Vaikų dienos centro „Šypsena“ projektas, finansuojamas LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Nr.VDC1-393

 

2017 m. gruodžio mėn. 7 d. startavo LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamas projektas „Vaikų, turinčių autizmo spektro sutrikimą dienos centro „Šypsena“, Nr. VDC1-393. Projekto pabaiga – 2017 m. gruodžio 31 d.

Kiekvieną darbo dieną vaikų dienos centro lankytojai ruošė namų darbus, lavino Straipsniui nuotrauka1savo socialinius įgūdžius, bendravo tarpusavyje ir su darbuotojais. Su ugdytiniais dirbo psichologė, dailės ir socialinė pedagogės.

Vaikai gamino įvairių spalvų ir formų muilą, tokia veikla ne tik sudomino kiekvieną,  tačiau vaikus subūrė į vieningą komandą. Muilą vaikai dailiai supakavo ir jis buvo išsiųstas į Pakuonio pragrindinę mokyklą su kitomis mokiniams skirtomis dovanomis.

Dienos centro vaikai kartu su darbuotojais mokinosi šokio pagal Eglės Jurgaitytės dainą „Ela ir Bela“. Šokant puikiai sekėsi visiems kartu šią dainą sudainuoti. Vaikų hitu tapusi Kapitono Flinto dainelė „Piratų mankšta“ išjudino pasimankštinti ir aktyviai praleisti laiką, net pačius didžiausius tynginiukus, ugdytiniams labai patinka sportuoti pagal linksmą muziką. Kai tamsios dienos ir daugelis nori ilgo žiemos miego mūsų vaikų dienos centro lankytojai visai nesnaudžia. Prie šventinės nuokaikos vaikučiai sugebėjo priderinti indišką šokių dainą ‚Tunak Tunak“. Nors indų kalbos ir jų tradicinių šokių nemokame, tačiau tai nebuvo kliūtis šokiams ir dainoms. Klausantis populiariausių klasikos kūrinių vaikai užsimerkę paišė zigzagus, po to kiekvieną, net mažiausią tarpelį spavojo savo pasirinktomis spalvomis. Ši veikla nuramino, atpalaidavo ir davė laiko pagalvoti kas vyksta pas kiekvieną vaikutį širdelėje. Ugdyniai rodė itin didelį norą lipdyti iš modelino. Belipdant sniego senius,  eglutes ir žvaigždutes vaikai užsimiršo apie savo rūpesčius, gyvenimo ritmą, o kalbėjo tik apie fantazijas, svajones, pasakas. Visada malonu matyti džiaugsmingus vaikučius.

Vaikai kruopščiai gamino rankų darbo kalėdiškus žaisliukus. Užduotis ne iš lengviausių, nes šis procesas ilgas, reikalavo daug pastangų ir kantrybės, bet svarbiausiai pavyko puikiai. Žaliaskarė vaikų dienos centre buvo papuošta pasakiškai gražiai. O vaikų dienos centro patalpos saldžiai  kvepėjo vaikų keptais kalėdiškais sausainiais kurie greitai pripildė visų pilvelius.

Kokios šventės be gražiausių ir tyra meile alsuojančių šventinių atvirukų? Vaikai savo artimiesiems gamino įvairiausias atvirutes, paišė, karpė, klijavo ir kas kaip sugebėjo kūrė žiemiškus sveikinimus.

Eglutę ugdytiniai puošė ne tik tradicinę, o ir popierinę kuri buvo priklijuota ant sienos. Vaikai eglutę dabino savo paišytais apskritimo formos žaisliukais kuriuose atsispindėjo jų žiemiškos svajonės.

Vaikų dienos centras savo šventines nuotaikas nešėsi prie Kauno Rotušės kur grožėjosi eglute, ledo skulptūromis, lankėsi elfų namelyje kuriame kūrė angeliukus ir pasakų namelyje kuriame dvi nuostabios elfės sekė pasaką. Gruodžio mėnesio veiklas vainikavo šv. Kalėdų šventė ir Kalėdų Senelio apsilankymas iš pačios Šiaurės, su visu maišu dovanų. Kai kuriems mūsų ugdytiniams tai buvo vienintelė Kalėdų šventė su tikromis dovanomis, tikru Seneliu, tikromis vaišėmis. Už šią šventę esame dėkingi „Elfų šėlsmui“ už tobulą Kalėdų Senelį, kavinei Retro Avenue už skanų maistą bei vaikams padovanotą šventinį tortą ir visiems visiems prisidėjusiems prie gausaus dovanų maišo.

Straipsniui nuotrauka2