Sausio mėnesį buvo minimos tokios dienos kaip “Lietuvos vėliavos diena”, “Trys karaliai”, “Pasaulinė sniego diena”, “Tarptautinė spragėsių diena”. Pagal tematiką buvo atliekami darbeliai. Vaikai paminėjo “Laisvės gynėjų dieną”. Nuo pat ryto uždegė žvakutes, klijavo trispalves, žiūrėjo sausio 13-osios įvykių filmą. Taip pat šventė centro draugų gimtadienius, statė tortus, piešė ir rašė sveikinimo atvirutes.
Atlikdami kūrybinius darbelius, vaikai lavino smulkiąją motoriką, dėmesį, susikaupimą, kantrybę. Kūrė darbelius iš įvairių tekstūrų medžiagų, siūlų, kruopų, plastilino, antrinių žaliavų, ant siūlo vėrė karoliukus, sagas, spalvino mandalas, dėliojo dėliones, mokėsi rašyti ir tarti raideles, bandė atlikti matematinius veiksmus.
Jaunuoliai ugdė savitvarkos įgūdžius, ėjo į parduotuvę, mokėsi naudotis paštomatais ir taromatais. Esant gerom oro sąlygom ėjo pasivaikščioti. Taip pat stiprino maisto gamybos, stalo serviravimo įgūdžius.
Siekiant didinti socializaciją ir integraciją į visuomenę, jaunuoliai viešuoju transportu vyko į Kauno Akropolio kiną, kuriame žiūrėjo filmuką “Batuotas katinas”.
Svečiuose turėjo kaniterapijos ir robotikos užsiėmimus, kurių metu vaikai galėjo dresiruoti šuniukus, žaisti su jais, vykdyti estafetes, juos vedžioti, maitinti ir glostyti, dėlioti lego pagal pateiktą instrukciją.
Sausio mėnesį socialinio darbuotojo individualių konsultacijų metu buvo ugdomi vaikų maisto gaminimo įgūdžiai. Iš pradžių vyko individualūs pokalbiai su vaikais apie maisto reikšmę, skirtingus produktus bei sveiko maisto naudą žmogaus sveikatai. Vaikai buvo mokomi atskirti palankius sveikatai produktus, atpažinti daržoves, vaisius, mėsos ir žuvies produktus. Vaikai buvo supažindinti su maisto patiekalais, kurių reikėtų vengti ir kuriuos galima valgyti kartais. Vėliau su vaikais buvo kalbama apie maisto gaminimo procesą. Vaikų įgūdžiams ugdyti buvo naudojami vaizdo įrašai, mokomieji filmukai, žaidimai, dėlionės, spalvotos iliustracijos, maisto piramidė bei kiti paveikslėliai. Vėliau, individualių konsultacijų metu, įgytas žinias vaikai pritaikė praktiškai: gamino maistą virtuvėje, spalvino įvairius paveikslėlius, atliko kitas mokomąsias užduotis apie maisto produktus, iškirpo, atskyrė ir vėliau suskirstė vaisius, daržoves, skaičiavo ir nuspalvino maisto produktus. Taip pat buvo lavinti įvairūs vaikų higienos ir savitvarkos įgūdžiai: vaikai mokėsi tinkamai nusiplauti rankas, valytis dantis, plauti indus.
Sausio mėnesį individualių kineziterapijos užsiėmimų metu buvo ugdoma raumenų jėga, aerobinė ištvermė, kadangi vaikai su negalia greičiau nuvargsta ir yra silpnesni nei jų bendraamžiai. Daug dėmesio buvo skiriama ir kardio pratimams, palaikant saugų širdies susitraukimų dažnį (ŠSDmax = 220-amžius).
Šį mėnesį grupiniai kineziterapijos užsiėmimai nuo ankstesnių mėnesių skyrėsi tuo, jog mankštos metu buvo pasitelkiama ir garso terapija, kartu su muzikos garsais, dienos centrą lankantys vaikai atkartojo jiems rodomus pratimus. Taip pat sausio mėnesį įžanginei mankštai pradėta naudoti ,,Ąžuolo mankšta“, o atsisakyta ,,Piratų mankštos“, tai vaikams didelės sumaišties nesukėlė, jie noriai ir susidomėję atlikinėjo naują mankštą.
Pravestų psichologo konsultacijų metu gilintąsi į jaunuolių gebėjimus ir trūkumus, kuriuos galima kartu lavinti užsiėmimų metu. Su kalbančiais paaugliais kalbėta daug apie jausmus, emocijas, santykius su šeima, draugais, antrosiomis pusėmis. Jie noriai ateina, smagiai praleidžią laiką ir gali kartu išpasakoti savo emocijas.
Ataskaitą parengė užimtumo specialistė Lina Gadeikienė