VDC ,,MEILĖS LAŠELIS” GRUODŽIO MĖN. VEIKLOS ATASKAITA

Gruodis, tai švenčių laukimo mėnesis. Šį mėnesį vaikai puošė VDC patalpas, karpė snaiges, gamino kalėdinius žaisliukus iš moliūgų sėklų. Vėliau buvo puošiama Kalėdų eglutė.      Vaikai rašė laiškus Kalėdų seneliui, kuriuose išsakė savo slapčiausius norus. Vaikus aplankė ir juos nudžiugino Kalėdų senelis. Vaikai deklamavo eilėraščius. Kalėdų Senelį vaikai nustebino eilėraščiais, dainomis ir šokiais. Šventėme VDC „Meilės lašelis“ 3-ajį gimtadienį. Centro lankytojai su darbuotojų pagalba nupiešė šventinį plakatą.

Minėjome centro lankytojos Gabijos 15-ajį gimtadienį. Valgėme gimtadienio tortą, picas. Vaikai Gabijai gamino atvirutes ir sveikino su gimtadieniu.

Gruodžio mėnesį minėjome Tarptautinę neįgaliųjų dieną. Šia proga centro lankytojai padarė plakatą.

Gruodžio mėnesį vaikai tobulino burnos higienos, savarankiškumo įgūdžius. Tai pat savitvarkos įgūdžius. Kiekvieną penktadienį vaikai VDC mokinosi valytis dantis. Šį mėnesį vaikai su darbuotojų pagalba kepė duoną, gamino šokolado ir vaisių desertą, bananinį kokteilį,  keksiukus, sumuštinius, makaronus su sūriu, bananų duoną, virė grikius, koldūnus. Darėsi arbatą, kakavos gėrimą.

Siekiant gerinti smulkiąją motoriką buvo pasitelkti tam skirti darbeliai. Vaikai iš siūlų gamino avims kailiuką, vėrė karoliukus, iš skutimosi putų sukūrė tortą, dirbo su plastilinu, žaidė su kinetiniu smėliu, dėliojo dėliones bei iš makaronų gamino saules.

Gruodžio mėnesį lankėsi įvairūs svečiai: muzikos specialistė, kaniterapeutė, kineziterapeutė. Kaniterapeutė centro lankytojus mokino dresuoti šuniuką bei su juo žaisti.

Atsipalaidavimui vaikai žiūrėjo filmukus „The Grinch“, „Shrek the halls“ bei „Harry Potter“ filmą.

Pastebėta, kad kineziterapijoje vaikams labiausiai patinka mankštintis, atlikti estafetes, įvairius fizinio aktyvumo žaidimus klausantis muzikos, tai jiems suteikia teigiamų, džiugių emocijų.

Gruodžio mėnesį individualius kineziterapijos užsiėmimus pradėjo lankyti dar du vaikai, jiems, kaip ir kitiems šio centro vaikams buvo sudarytas ir parinktas kineziterapijos planas.

Naudotos priemonės: didieji gimnastikos kamuoliai, švediška sienelė, jutimus stimuliuojantys kamuoliukai, batutas, stacionarus dviratis, bėgtakis, kilimėliai, čiužinys (skirtas sportiniai veiklai), įprasti- žaidimų kamuoliai, mobilus užduočių plakatas, steperis (žingsniuoklis), elipsinis treniruoklis, garso kolonėlės.

Ataskaitą parengė:  Socialinė darbuotoja Gintarė Smalinskaitė