VDC “Meilės lašelis” lapkričio mėnesio veiklos ataskaita

Lapkričio mėnesį VDC “Meilės lašelis” lankytojai kūrybinėse dirbtuvėse, į pagalbą pasitelkdami įvairias medžiagas, su balionais piešė didelį plakatą, lankstė ir klijavo rudeninį medį, išbandė naują piešimo būdą piešdami per kalkę, iš kankorėžių ir gilių kūrė žmogeliukus, virė įvairių spalvų plastiliną ir lipdė žmogeliukus, minėdami Europos sveikos mitybos dieną kirpo maisto produktus ir suklijavo pagal tai, kas sveika, o kas ne, iš šakų kūrė medį – beržą, gamino sensorinį pėdų taką, statė kinetinio smėlio pilis ir jas puošė blizgučiais, iš graikiškų riešutų klijavo baravykus, iš tampomo spalvoto popieriaus gamino aštuonkojus, naudodami įvairių formų karoliukus apklijavo karūną, Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti, iš spalvoto popieriaus kūrė tolerancijos miestą, dienos centro lankytojo gimtadienio dienai paminėti, kūrė bendrą gimtadienio plakatą, ant baliono vyniojo siūlų kamuolius, piešė pagal trafaretus, iš žurnalų išsikirpę maisto produktus, juos “marinavo”, darė antspaudukus su burbuline plėvele, iš susuktų popieriaus juostelių klijavo avytėm “kailį”, minėdami draugo dieną, piešė atvirutes, iš tualetinio popieriaus rulonėlių, pasidarę teptukus, tapė paveikslą, taip pat naudodami tualetinio popieriaus rulonėlius konstravo mašinas, piešė ebru, ant popieriaus lapo modeliavo šukuosenas, karpė Kalėdines dekoracijas ir snaiges, gamtinėmis medžiagomis dekoravo ir puošė advento vainikus.

Smulkiajai motorikai ir pirštams lavinti ant siūlo vėrė įvairius karoliukus, sagas, vėrė batų raištelius, žaidė su kinetiniu smėliu, dėliojo atmintį lavinančias dėliones, mokėsi spalvų atpažinimo.

Lankytojai ugdė savarankiškumo įgūdžius, savitvarkos įgūdžius, lavino burnos higienos įgūdžius valydami dantis, gamino maistą. Maisto gamyboje šį mėnesį virė obuolių kompotą, kepė obuolių pyragą, gamino cukraus vatą, kepė kiaušinienę, bulves, džiovino bananus, virė grikius, koldūnus, mokėsi tepti sumuštinius, darė žele.

Lapkričio mėnesį svečiuose turėjo jogos užsiėmimus, kurių metu vaikai galėjo paklausyti gongų garsų, atsipalaiduoti. Kiekvieną antradienį svečiuose turėjo terapinius šuniukus, su kuriais galėjo pažaisti, padresiruoti, atlikti estafetes.

Atsipalaidavimui klausėsi raminančios muzikos su eteriniais aliejais ir šviesomis, skaitė pasakas.

Lapkričio mėnesį kineziterapijos užsiėmimai buvo taikomi individualiai, pagal kiekvieno vaiko poreikius ir galimybes. Taip pat šį mėnesį buvo taikomi ir grupiniai užsiėmimai. Grupinius kineziterapijos užsiėmimus buvo stengiamasi daryti kiekvieną dieną, dažniausiai jie praeidavo sklandžiai, tačiau buvo ir keletas dienų kuomet dėl nesusikaupimo, dėmesio stokos vaikams sekėsi prasčiau atlikti paskirtas užduotis.

Šį mėnesį be individualiai parinktos kineziterapijos programos ir grupinių užsiėmimų taip pat buvo akcentuojama ir praėjusio mėnesio tikslas – pusiausvyros gerinimas. Stovėjimas ir ėjimas ant nestabilių plokštumų, pratimai ant gimnastikos kamuolių, stovėjimas ant vienos kojos, atmerktomis ir užmerktomis akimis, ėjimas tiesia linija, šokinėjimas ant batuto ir kt. – visa tai gerina pusiausvyros ir koordinacijos sugebėjimus. 

Taip pat šį mėnesį inventorių papildė svareliai rankoms ir kojoms, elastinio pasipriešinimo juosta rankoms bei šokdynės, tad dienos centrą lankantys vaikai noriai ir su susidomėjimu  norėjo atlikti paskirtus pratimus su naujomis priemonėmis.

Naudotos priemonės: didieji gimnastikos kamuoliai, švediška sienelė, jutimus stimuliuojantys kamuoliukai, batutas, stacionarus dviratis, bėgtakis, kilimėliai, čiužinys (skirtas sportiniai veiklai), įprasti- žaidimų kamuoliai, mobilus užduočių plakatas, steperis (žingsniuoklis), elipsinis treniruoklis, svareliai rankoms ir kojoms, šokdynės, elastinio pasipriešinimo juosta rankoms.

                                                               Ataskaitą parengė užimtumo specialistė Lina Gadeikienė