VDC “Meilės lašelis” RUGPJŪČIO MĖN.VEIKLOS ATASKAITA

Rugpjūčio mėnesį VDC „Meilės lašelis“ lankytojai minėjo tokias įsimintinas dienas kaip „Žolinę“, „Baltijos kelio dieną“, „Ukrainos Nepriklausomybės dieną“, „Gandrų išskridimo dieną“, „Arbūzo“ ir „Šuns“ dienas. Siekiant, kad vaikai lengviau suprastų ir įsimintų šias dienas, naudodami antrines žaliavas, vaizdo medžiagą bei įvairių tekstūrų medžiagas, vaikai darė kūrybinius darbelius, dažė, klijavo, lipdė, karpė, dėliojo. Tuo pačiu buvo ugdoma smulkioji motorika, dėmesys, susikaupimas, kūrybiškumas. Taip pat šventė centro draugo gimtadienį, piešė atvirutes, kūrė plakatą, puošė ir serviravo stalą. Tokiu būdu vaikai mokėsi dirbti komandoje ir bendradarbiauti, ugdė savarankiškumą ir darbinius įgūdžius.

Kaip įprastai kiekvieną dieną vyko maisto gamyba, knygų skaitymas, žaidimai rate, laiką leido kiemelyje, pūtė didelius muilo burbulus, piešė ant plėvelės, šokinėjo ant batuto, suposi bei žaidė krepšinį, dainavo ir grojo gongais.  Taip pat vyko keramikos, robotikos ir kaniterapijos užsiėmimai.

Rugpjūčio mėnesį vaikams buvo skirta daugiau laisvo laiko kiekvieno pamėgtiems žaidimams bei poilsiui, o paskutinę vasaros dieną kūrė didelį bendrą plakatą, ant kurio nupiešė savo vasaros nuotykius. 

Socialinio darbuotojo konsultacijų metu buvo dirbama individualiai ir grupėje.

Rugpjūčio 1 – 4 dienos.

ASMENS HIGIENOS ĮGŪDŽIŲ LAVINIMAS: DANTŲ VALYMAS (prijungiant rankų

higieną)

Šios dienos buvo skirtos lavinti dantų valymo įgūdžius. Šios veiklos tikslas yra suteikti/priminti elementarias žinias apie dantų higieną ir jos svarbą. Klientai žiūrėjo mokomąją medžiagą apie dantų higieną, taisykles kaip valytis dantis (kokie judesiai, kas kiek laiko keičiamas dantų šepetėlis ir kt.). Po mokomosios medžiagos mokėsi kruopščiai ir atsargiai valyti dantų šepetėliu ir dantų siūlu dantukų maketą. Po treniravimosi visus veiksmus atkartodavo ant savęs. Toks mokymasis apie dantų higieną, vaikams teikė džiaugsmą ir buvo įdomus. Kitiems klientams, kuriems dėl negalios ypatumų buvo užduotys neįveikiamos/nesuprantamos lipdė iš plastilino ir spalvino paveiksliukus atitinkančius dantų higieną bei žiūrėjo mokomuosius filmukus.

Rugpjūčio 7 – 11 dienos.

SKAIČIŲ PASAULIS

Šią savaitę vaikai prisiminė skaičius. Sprendė matematinius veiksmus, ieškojo skaičių ir juos apibraukdavo. Klientai, kurie negebėjo atlikti veiksmų, spalvino ir ranka rašė skaičius, žiūrėjo mokomąją medžiagą apie skaičių pasaulį. Dauguma vaikų visą savaitę sprendė įvairias užduotėles susijusias su skaičiais, savo noru prašė panašių užduotėlių. Kiti vaikai, kurie dėl negalios ypatumų negalėjo vykdyti užduočių, spalvino skaičius, dėliojo skaičių figurėles ant šviečiančios lentos ir žiūrėjo filmuką apie skaičių pasaulį.

Rugpjūčio 14 – 18 dienos.

RAIDŽIŲ PASAULIS

Ši savaitė buvo skirta prisiminti visas raideles. Vaikai atliko raidžių atpažinimo, suradimo užduotėles. Rašė diktuojamus žodžius, mokėsi kur kuri raidė turi būti. Vaikai, kuriems užduotys pasirodė per sunkios, ant šviečiančios lentos dėliojo raides ir skaičius. Kai kurios veiklos buvo pakeistos į kitas tam, kad vaikams būtų įdomu: dėlionių dėliojimas, spalvinimas. Grupinio užsiėmimo metu vaikai intensyviai ieškojo raidžių, spalvino įvairius raidžių junginius ir rašė žodelius.

Rugpjūčio 21 – 25 dienos.

GALVOSŪKIŲ PASAULIS

Šią savaitę vaikai sprendė įvairius galvosūkius: ieškojo įvairiausių paveikslėlių, dėliojo dėliones, ant lavinamosios šviečiančios lentos pagal tam tikrus nurodymus dėliojo kaladėles ir t.t. Vaikams, kuriems užduotėlės buvo per sunkios, galėjo lengvai pasirinkti ką nori iš galvosūkių temos. Vieni rinkosi lengvas dėliones, o kiti spalvino. Bendros veiklos metu vaikai dėliojo įvairias dėliones, sprendė galvosūkius.

Rugpjūčio 28 – 31 dienos

SOCIALINĖS VEIKLOS APIE ŽMONES IR PASIRUOŠIMAS MOKYKLAI

Šią savaitę vaikai mokėsi apie žmonių ratus ir santykius (šeima, draugai, pažįstami, autoritetai ir svetimi). Mokėsi, kada negalima lipti į automobilį pas svetimus žmones, kada galima bendrauti tam tikromis temomis su draugais, kaip reikia elgtis mokykloje. Bendros veiklos metu vaikai prisiminė kelio ženklus ir kaip elgtis reikia einant per gatvę: kuri šviesoforo spalva leidžia žengti į gatvę, o kuri neleidžia. Papildomai vaikai galėjo pasirinkti ką nori veikti atlikę užduotėles. Dauguma vaikų spalvino, o kiti sprendė mokyklines užduotėles.

Rugpjūčio mėnesį kineziterapijos užsiėmimai buvo skirti lavinti sensorinius ir motorinius sugebėjimus, koordinacijos bei pusiausvyros gerinimui. Grupinių užsiėmimų metu vaikai mokėsi naujo šokio, vykdė estafetes, mėtė kamuoliukus į taikinį, atliko kineziterapeutės rodomus pratimus. Taip pat buvo atliekami relaksacijos užsiėmimai, pasitelkiant garų difuzorius, gongų garsus, dienos centrą lankantys vaikai mokėsi gilaus kvėpavimo, atsipalaidavimo būdų.

Naudotos priemonės: balansinė lenta, didieji gimnastikos kamuoliai, švediška sienelė, masažiniai kamuoliukai, batutas, stacionarus dviratis, bėgimo takelis, kilimėliai, įprasti – žaidimų kamuoliai, mobilus užduočių plakatas, steperis, elipsinis treniruoklis, šokdynės, gimnastikos lankai, bosu, didieji gimnastikos kamuoliai, pėdų ir plaštakų antspaudai, spalvoti kamuoliukai ir kt.

В августе месяце, основная деятельность была направленна на коррекционную работу с детьми с особеными потребностями, но больше вводила игр и развлечения на занятие. Последний месяц лета.

 Продолжаем уделять  внимание на развитие внимание, памяти, логического мышления.  Опыт проведения занятия по двое, показал хорошие результаты. Они легче усваивают копируя друг друга. И на настроение позитивное это так же влияет.

 Работая с некоторыми детьми уже ушла от поощрение, им достаточно слышать похвалу в работе.

Ищу новые материалы, советы, мастер классы, и немного сотрудничаю со специалистами  у которых есть практика по работе с детьми с особенными потребностями.

В этом месяце для лучшего понимания детей, а так же их родителей, пошла на курс по работе с особенными детками. В чате в основном одни мамы, очень мало специалистов. И на некоторые моменты стала смотреть иначе.

                                                  Ataskaitą parengė užimtumo specialistė Lina Gadeikienė