VDC “Meilės lašelis” rugpjūčio mėnesio veiklos ataskaita

Rugpjūčio mėnesį VDC lankytojai vyko į sodybą “Ąžuolų vilą”, kurioje susipažino su ūkio gyvūnais, poniu, ožkomis, vištomis, kalakutu bei kitais gyvūnais. Vaikai turėjo galimybę pamatyti tikrą kaimą iš arčiau, suprasti kaip vyksta kaimo gyvenimas. Didelį įspūdį vaikams paliko ponio šukavimas ir mažo ožiuko maitinimas pienu.

Kūrybinėse dirbtuvėse vaikai lavino smulkiąją motoriką, vaizduotę, tobulino smulkiąją motoriką, dėmesį, susikaupimą, kantrybę, kai kuriems vaikams kūrybiniai darbeliai mažino stresą ir įtampą. Atliekami darbeliai buvo susiję su vasaros tema.

Be darbelių, vaikai taip pat užsiėmė maisto gamyba, didelių burbulų gamyba, aplinkos tvarkymu, lavino socialinius ir kasdieninius įgūdžius, laiką leido lauke, šventė draugų gimtadienius, prisiminė Ebru piešimą, raideles ir skaičiukus. Taip pat turėjo robotikos užsiėmimus, kurių metu kiekvienas konstravo ką norėjo ir pagal savo konstravimo lygį. Svečiuose turėjo mini zoo gyvūnus, šešką, vištą, vėžlį, triušius, žiurkėnus, agamą.  Su kiekvienu iš jų galėjo susipažinti, paglostyti, palaikyti.

Rugpjūčio mėnesį dienos centrą lankantys vaikai, kaip įprastai lankė tiek individualius, tiek grupinius kineziterapijos užsiėmimus. Vaikams buvo sudarytos galimybės užeiti į sporto salę, kuomet yra laisvas laikas ir daryti būtent tai, ką jie patys nori, nepriklausomai nuo to ar tą dieną turėjo individualų užsiėmimą ar ne. Laisvo laiko metu (kuris trunka 1h) vaikai galėjo ateiti grupelėmis, dalis vaikų žaisdavo kamuoliu, kita dalis norėdavo sportuoti su treniruokliais.

Paskutinį vasaros mėnesį grupiniai užsiėmimai vyko ne tik viduje, bet ir lauke. Užsiėmimų metu vaikai mankštinosi, šoko pagal muziką, vykdė estafetes ir kt.

Naudotos priemonės: didieji gimnastikos kamuoliai, švediška sienelė, jutimus stimuliuojantys kamuoliukai, batutas, stacionarus dviratis, bėgimo takelis, kilimėliai, čiužinys (skirtas sportinei veiklai), kopimo siena, įprasti- žaidimų kamuoliai, pilateso kamuolys, bosu, balansinė lenta, gimnastikos lankai, elipsinis treniruoklis, sensoriniai diskai, šokdynės, grotelės (skirtos futbolo treniruotėms) mobilus užduočių plakatas ir kt.

Rugpjūčio mėnesį vaikam buvo vedami grupiniai muzikos užsiėmimai, įvesti nauji kūriniai taip praplečiant repertuarą. Vaikai dainavo, kurie sugebėjo mokinosi tekstus. Grupiniuose užsiėmimuose vaikai ne tik dainavo, tačiau jiems buvo išdalinti įvairūs perkusiniai instrumentai, taip skatinant ritmo pojūčius. Individualiuose užsiėmimuose buvo grojama pianinu ir gitara įvairios lietuviškos, angliškos ir mano kūrybos dainos.Taip pat pianinu, buvo grojamos dainelės iš dainų knygelių, mokomasi dainos iš grupinių užsiėmimų, su kai kuriais vaikais dainuojamos karaoke dainos. Buvo kuriamos dainos ir improvizuojama pagal situaciją. Buvo grojama Skoog instrumentu, taip pat atliekami ritmo pratimai, tokie kaip ritmo mušimas rankomis vienas kitam į kojas ir į delnus, ar grojimas lazdelėmis su būgnu. Taip pat grojimas su kabasa, taip gerinant ne tik ritmo pojūčius, bet ir kūno motoriką. Buvo grojama ir improvizuojama su akordeonu ir su (launch pad) Midi kontroleriu, kuriame yra begalė elektroninių garsų, taip imituojant būgnus arba sintezatorius. Buvo mokoma groti gitara, dainuoti, dainuojama kartu lietuviškos ir angliškos dainos, naudojami tekstai iš dainų knygelių.

Rugpjūtį buvo pravesta 44 psichologo konsultacijos. Pravestų konsultacijų metu gilintąsi į vaikų emocijas, gebėjimus, jų trūkumus. Stebėta, kokios užduotys jiems yra per sunkios, kurios per lengvos, kokias elgesio problemas jie turi. Šį mėnesį jie lavino savo dėmesį, pastabumą: ieškojo paslėptų daiktų piešinėliuose, dėliojo dėliones, „Dobble“ žaidimą žaidė, loginį – erdvinį mąstymą: dėliojo spalvotas kaladėles, manualinius dalykus: lipdė, klijavo, kirpo, piešė. Taip pat buvo ir relaksacijos momentų, kuomet klausėsi paaugliai ramios, raminančios muzikos, žaidė su smėliu, tiesiog gulėjo, kad pailsėti ir nurimti.