VDC “Meilės lašelis” rugsėjo mėn. veiklos ataskaita

Rugsėjo mėnesį VDC „Meilės lašelis“ lankytojai minėjo „Mokslo ir žinių dieną“, valgė tortą, piešė didelį plakatą ir prisiminė raideles. Paminėjome „Senelių dieną“, „Buriuotojų dieną“, „Tarptautinę kineziterapeuto dieną“, „Lietuvos socialinių darbuotojų dieną“, kurių proga vaikai piešė atvirutes savo mylimai VDC kineziterapeutei ir socialinei darbuotojai. Taip pat minėjome „Tarptautinę raštingumo dieną“, „Miškininko dieną“, „Bobų vasarą“, „Pasaulinę širdies dieną“. Širdies dienai paminėti VDC vaikai dalyvavo piešinių konkurse „Atvirutė širdžiai“, kurį organizavo Kauno teritorinės ligonių kasos. Vaikai stropiai ruošėsi šiam konkursui, piešė, karpė ir spalvino širdis. Šiuo konkursu buvo norima įtraukti vaikus į visuomeninį gyvenimą, sustiprinti jų pasitikėjimą ir atskleistiti jų galimybes. Už dalyvavimą konkurse vaikai gavo padėkas ir apdovanojimus.

Kūrybinėse dirbtuvėse vaikai lavino smulkiąją motoriką, vaizduotę, tobulino smulkiąją motoriką, dėmesį, susikaupimą, kantrybę. Kai kuriems vaikams kūrybiniai darbeliai mažino stresą ir įtampą. Atliekami darbeliai buvo rudens tematika (sodo, daržo gėrybės, rudeniniai lapai, jų spalvos ir kt.). Taip pat vyko kaniterapijos, robotikos ir keramikos užsiėmimai. Kadangi rugsėjis mus lepino šiltais ir saulėtais orais, laisvą laiką leidome kiemelyje arba ėjome pasivaikščioti.

Socialinio darbuotojo konsultacijų metu buvo dirbama individualiai ir grupėje.

RUGSĖJO 4-8 DIENOS: RANKŲ HIGIENA

Ši savaitė buvo skirta lavinti rankų plovimo įgūdžius. Šios veiklos tikslas yra suteikti/priminti elementarių žinių apie rankų higieną ir jos svarbą. Klientai žiūrėjo mokomąją medžiagą apie higieninį rankų plovimą, tada diskutuodavome kada reikia plauti rankas ir po visko eidavome atlikti praktiką. Smagu buvo pastebėti, kad dauguma vaikų savarankiškai plovėsi rankas ir naudojo muilą. Vaikams filmukas buvo įdomus ir bandė dauguma atkartoti tokius pat judesius, kaip matė filmuke.

RUGSĖJO 11-22 DIENOS: BATŲ RAIŠTELIŲ RIŠIMAS

Šios abi savaitės buvo skirtos mokyti vaikus kaip savarankiškai užsirišti batų raištelius. Vaikai pirmiausia žiūrėjo mokomąją medžiagą apie batų rišimo technikas ir išsirinkę tinkamiausią mokėsi atlikti tuos pačius veiksmus ant savo batų. Daugumai vaikų ši veikla buvo įdomi ir smagi. Tačiau pastebėta, kad batus rištis daugumai vis gi buvo didžiulis iššūkis, todėl ateityje šiuos įgūdžius reikės prisiminti ir kartoti vėl.

Vaikams, kuriems dėl negalios ypatumų veikla buvo per sunki, spalvino paveiksliukus susijusius su batų rišimu ir stebėjo mokomąją medžiagą.

RUGSĖJO 25-29 DIENOS: DANTŲ IR BURNOS HIGIENA

Šios dienos buvo skirtos lavinti dantų valymo įgūdžius. Vaikai žiūrėjo mokomąją medžiagą apie dantų higieną, taisykles kaip valytis dantis (kokie judesiai, kas kiek laiko keičiamas dantų šepetėlis ir kt.). Po mokomosios medžiagos mokėsi kruopščiai ir atsargiai valyti dantų šepetėliu ir dantų siūlu dantukų maketą.

Vaikams, kuriems dėl negalios ypatumų veikla buvo per sunki, spalvino paveiksliukus susijusius su dantų ir burnos higiena bei stebėjo mokomąją medžiagą.

Kineziterapijos užsiėmimų metu daugiau dėmesio buvo skiriama koordinacijos ir pusiausvyros gerinimui – mankštos ant didžiųjų gimnastikos kamuolių, rankų ir kojų mankšta, ėjimas tiesia linija, ,,pirštas- nosis“ pratimas atmerktomis ir užmerktomis akimis. Greitesnės koordinacijos gerinimui buvo naudojamas žaidimas su kamuoliu bei užduotis su spalvomis, kai kuo greičiau reikėdavo užlipti ant kvadratėlio, kurio spalvą vaikui pasako specialistas.

Taip pat, kaip ir įprastai, vaikai grupinius užsiėmimus pradėdavo nuo šokių, o užbaigdavo sudėdami rankas ir skanduodami šūkį, taip stiprindami tarpusavio bendravimą ir vieningumą.

Naudotos priemonės: didieji gimnastikos kamuoliai, švediška sienelė, jutimus stimuliuojantys kamuoliukai, stacionarus dviratis, bėgimo takelis, kilimėliai, čiužinys (skirtas sportinei veiklai), bosu, įprasti – žaidimų kamuoliai, mobilus užduočių plakatas, elipsinis treniruoklis, bėgimo takelis, steperis, šokdynės, svareliai ir kt.

Продолжаю создавать благоприятную атмосферу для развитие позновательных и эмоциональных способностях детей нашего центра.

Хоть работа с каждым ребенком очень индивидуальна, в последнее время чаще работаю в парах, для налаживание комуникативных способностей. Конечно все зависит от их возможностей, способностей и характера, но детям это все больше и больше нравится. Одним нравиться, что в этой ситуации они мошут быть наставниками, управлять ситуацией, вторые, чаще всего,- немного быстрее схватывает понимание ситуации, быстрее учатся капировать и отрабатывать задания.

Добавляю новые игры на развитие сенсорных способностей, для лучшего восприятия предметов, и позниния мира.

Изучаю новые материалы, прохожу мастер классы по работе с особенными детками. Ищу свои возможные ошибки.

Продолжаю удилять внимание упражнениям на баланс мозга и нейрогимнастики, систему, которая улучшает работу памяти, внимания, речи, процессы письма и чтения. Что снижает утомляемость и повышают способность произвольному контролю, что для деток с особенными потребностями очень важно.

Ataskaitą parengė užimtumo specialistė Lina Gadeikienė