VDC “Meilės lašelis” spalio mėnesio veiklos ataskaita

Spalio mėnesį VDC “Meilės lašelis” dienos centro lankytojai minėjo tokias šventines dienas kaip “Lietuvos kelių policijos dieną”, “Tarptautinę šypsenos dieną”, “Angelų sargų dieną”, “Tarptautinę mokytojų dieną”, “Pasaulinę rankų plovimo dieną”, “Tarptautinę virėjų dieną”, “Pasaulinę košės dieną”, “Pasaulinę pašto dieną“, “Europos saugaus eismo dieną”, Heloviną” ir “Vėlines”. Šioms dienoms paminėti, vaikai kūrė darbelius su tos dienos tematika, gamino maistą, patobulino rankų plovimo higienos įgūdžius, kartu su darbuotojų pagalba kūrė Helovino dekoracijas, skaptavo moliūgus, juos dažė, piešė ant veidų kaukes. Vėlinių dienai paminėti iš stiklainių kūrė spalvotus žibintus.

Kūrybinėse dirbtuvėse stengtąsi lavinti vaikų smulkiąją motoriką, vaizduotę, išlaikyti dėmesį ties atliekamu darbeliu ir jį pabaigti iki galo. Kai kuriems vaikams kūrybiniai darbeliai mažino stresą ir įtampą, padėjo nurimti. Darbeliams naudotos priemonės: antrinės žaliavos, plastilinas, makaronai, įvairios kruopos, siūlai, rudeniniai lapai, guašas, spalvotas popierius. Taip pat vaikai žaidė edukacinius žaidimus su interaktyviomis grindimis, dėliojo lavinamąsias dėliones, skaitė pasakas, rašė raideles ir skaičiavo, ant siūlo vėrė sagas, karoliukus, žaidė kinetiniu smėliu, dėliojo dėliones.

Šį mėnesį išbandėme naujovę – Sferinį kiną, kurio metu vaikai žiūrėjo filmuką jiems neįprastu būdu – kupole. Taip pat, kaip įprastai, vyko keramikos, robotikos ir kaniterapijos užsiėmimai.

Socialinio darbuotojo konsultacijų metu buvo dirbama individualiai ir grupėje.

Spalio 2-6 dienomis ATLIEKŲ RŪŠIAVIMAS

Klientai stebėjo vaizdo medžiagą apie atliekų rūšiavimą ir atlikinėjo praktinius užsiėmimus. Ant lapo rūšiavo skirtingų medžiagų atliekas, dėliojo ir svarstė, kodėl būtent viena atlieka ar kita, dedasi į vieną ar kitą konteinerį. Tam, kad vaikams būtų įdomiau, ieškojom kabinete nereikalingų daiktų, kuriuos rūšiavome ir metėm į skirtingus konteinerius.

Veiklos buvo dinamiškos, kai kurios užduotys buvo keičiamos, tam, kad vaikams neatsibostų.

Paįvairinant savaitės užduotėles panaudojome ir interaktyvias grindis. Vaikai daug žaidė įvairiausius žaidimus, nuo linksmų iki edukacinių. Tai leido labiau suartėti su vaikais per žaidimus ir mokyti juos.

Klientai, kuriems dėl negalios ypatumų buvo užduotys sunkios, užsiėmė menine veikla: spalvino atitinkamus paveiksliukus, dėliojo dėliones ir žaidė stalo žaidimus.

Spalio 9-13 dienomis – MAISTO PIRAMIDĖ

Šią savaitę klientai mokėsi apie sveiką mitybą ir, iš ko susideda maisto piramidė. Ant piramidės dėjo maisto paveiksliukus pagal sveikos mitybos nuostatas ir diskutavo ką labiausiai mėgsta valgyti. Vaikai pasakojo ką tą dieną valgė pusryčiams ir ką valgys pietums. Dėl papildomos informacijos, žiūrėjo filmukus.

Klientai, kurie atlikdavo užduotėles, eidavo žaisti su interaktyviomis grindimis. Žaidė ir linksmus, ir mokomuosius žaidimus, taip įtraukdami ir kitus vaikus. Per bendrą veiklą vaikai gavo lėkštės paveiksliuką ir turėjo suklijuoti ką mėgsta iš maisto produktų valgyti. Smagiausia buvo tai, kad vaikai rinkosi daug vaisių ir daržovių, ir žinojo visus pavadinimus. Vaikams patiko tokia užduotis, nes kiekvienas turėjo galimybę pasipasakoti ką mėgsta valgyti būtent jis.

Klientai, kuriems dėl negalios ypatumų buvo užduotys sunkios, užsiėmė menine veikla: spalvino atitinkamus paveiksliukus, dėliojo dėliones ir žaidė stalo žaidimus.

Spalio 16-20 dienomis EMOCIJOS

Šią savaitę su vaikais kalbėjome apie emocijas ir kokios jos būna. Vaikai mokėjo atskirti kada pyksta ir kada yra linksmi. Mokėmės įvardinti daugiau emocijų: nusivylimas, džiaugsmas, laimė, nepasitenkinimas, nustebimas, nerimas. Kai kuriems klientams yra sunku išreikšti kaip jie jaučiasi, kas neramina, todėl buvo pasitelkiami emocijų paveikslėliai.

Bendros veiklos metu vaikai iš skirtingų emocijų paveikslėlių kūrė plakatą ,,Emocijų pasaulis“, kuriame sudėjo visas emocijas, nupiešė tai, kas juos džiugina: saulė, oro balionas, medeliai. Vaikams smagu stebėti ką kiekvienas išsirenka ir kodėl.

Spalio 23-24 dienomis SOCIALINĖS VEIKLOS APIE ŽMONES IR VEIKSMUS

Šias dienas paskyrėme mokytis apie žmonių ratus (šeima, draugai, pažįstami ir nepažįstami) ir apie veiksmus (leidžiami veiksmai, vieši ir privatūs). Vaikai klausė mokomųjų filmukų, dėliojo paveikslėlius į tinkamas kategorijas. Daugiausiai diskutavome apie veiksmus, kuriuos galima daryti viešoje vietoje ir kuriuos tik privačioje vietoje, tokioje kaip WC ar savo kambaryje. Klientai taip pat pasakojo su kuo bendrauja, kiek turi draugų ir ką reikia daryti, kai užkalbina nepažįstamas žmogus. Taip pat su klientais diskutavome ir apie veiksmus, daug dėmesio skyrėme kaip reikia elgtis centre.

Šį mėnesį kineziterapijos užsiėmimų metu daugiau dėmesio buvo skiriama koordinacijos ir pusiausvyros gerinimui- mankštos ant didžiųjų gimnastikos kamuolių, rankų ir kojų mankšta, ėjimas tiesia linija, ,,pirštas- nosis“, pratimas atmerktomis ir užmerktomis akimis ir kt.. Greitesnės koordinacijos gerinimui buvo naudojamas žaidimas su kamuoliu bei užduotis su spalvomis, kai kuo greičiau reikėdavo užlipti ant kvadratėlio, kurio spalvą vaikui pasako specialistas. Spalį užsiėmimai, kaip ir įprastai, vyko individualiai ir grupėse. Dienos centrą lankantiems vaikams labiau patinka kineziterapijos užsiėmimai grupėse arba po du, darant prielaidą, jog bendravimas tarpusavyje, tarp kitų vaikų, suteikia teigiamas emocijas, motyvuoja užduotis atlikti geriau. Taip pat grupinių užsiėmimų metu vaikai mokėsi naujo, LRT iniciatyvos ,,Matau tave“ 2023 dainos ,,Šokim kartu“, šokio.

Naudotos priemonės: didieji gimnastikos kamuoliai, švediška sienelė, jutimus stimuliuojantys kamuoliukai, batutas, stacionarus dviratis, bėgimo takelis, kilimėliai, čiužinys (skirtas sportinei veiklai), kopimo siena, įprasti- žaidimų kamuoliai, mobilus užduočių plakatas, elipsinis treniruoklis, bėgimo takelis, steperis, šokdynės, svareliai.

В октябре месяце, все так же основная деятельность была направленна на коррекционную работу с детьми с особеными потребностями нашего центра.

Появились новые дети. Наблюдала, проводила занятия.

Результаты в работе с такими детьми видны не сразу и немного. Все постепенно. Поэтому уделять внимание на развитие внимание, памяти, логического мышления – продолжаю.

Продолжаю, чаще проводить занятия для двоих детей одновременно, было и с тремя, им это очень нравится, что приводит к позитивным результатам.

Стараюсь по возможности завершать занятие неким приятным моментом или поощерением .

Ищу новые материалы, советы, мастер классы, и немного сотрудничаю со специалистами у которых есть практика по работе с детьми с особенными потребностями.

Ataskaitą parengė užimtumo specialistė Lina Gadeikienė