VDC ,,MEILĖS LAŠELIS” VEIKLŲ 2020 M. BALANDŽIO MĖNESIO ATASKAITA

Įsibėgėjus karantinui darbai nestovėjo  vietoje. Uoliai dirbome su vaikais ir jų tėveliais nuotoliniu būdu. Kas neturėjo susisiekimo priemonių, kompiuterių ar planšečių, aprūpinome, išmokinome kaip naudotis. Vaikams kūrėme vaizdo įrašus su darbeliais, kuriuos jie turėjo padaryti namuose padedant tėveliams, skaitėme pasakas, gaminome maistą, darėme mankštą, šokome ir daug eksperimentavome. Kelias dienas pakaitomis, išlaikant saugų atstumą ir vykdant visas rekomendacijas  pas mus apsilankė Jaunius, Nerija ir Mantas.

Balandžio 2 dieną visi kartu paminėjome Autizmo dieną, visi sutarę tą dieną buvome apsirengę mėlynai, palaikydami ir išreikšdami toleranciją vaikams bei jų tėvams. Vaikai atsiuntė savo nuotraukas ir iš jų sukūrėme filmuką. Piešėme plakatą. Taip pat šią dieną minėjome vaikiškos knygos dieną, žiūrėjome filmuką „ Mergaitė su degtukais“.

Balandžio 6 dieną minėjome saugaus eismo dieną, žiūrėjome filmuką kaip saugiai elgtis kelyje, gaminome šviesoforą.

Balandžio 12-13 dienomis šventėme ŠV. Velykas. Joms ruošiantis kūrybinėse dirbtuvėse gaminome zuikučius, vištas, klijavome margučius. Visiems vaikams savanorių pagalba buvo išvežiotos saldžios dovanėlės į namus nuo Velykų bobutės.

Kitos mūsų veiklos nuotoliniu būdu buvo: inkilėlio gamyba, natūralių dažų gamyba, piešėme pandą, iš geometrinių figūrų klijavome pelytes, ant baliono piešėme klouną, ant vienkartinės pirštinės piešėme mikrobus ir po to juos plovėme. Smagiai eksperimentavome su balionais ir vandeniu.

Maisto gamyboje gaminome vaisių ir jogurtų mišrainę, kepėme morengus. Atvykus mūsų dienos centro lankytojui Mantui kartu virėme makaronus.

Dirbant nuotoliniu būdu su vaikais ne tik darėme darbelius, tačiau ir bendravome  vaizdo skambučiais „Messenger“ programėlėje. O kiek džiaugsmo jiems tai suteikė! Nes visi labai  jau išsiilgę centriuko ir savo draugų.

Taip pat šeimoms  karantino metu teikėme  pagalbą maisto produktais, kuriuos nuveždavome į namus. Visi vaikai ir tėvai esant reikalui buvo konsultuojami  ir telefonu.