VDC ,,MEILĖS LAŠELIS“ VEIKLŲ 2020 M. GEGUŽĖS MĖNESIO ATASKAITA

Ir toliau tęsėme darbą nuotoliniu būdu. Per šį karantino laikotarpį vieni išmokome dirbti savarankiškai, kiti su tėvelių pagalba. Išmokome naudotis išmaniosiomis technologijomis, kompiuteriu, planšete, telefonu. Darbuotojai kūrė darbelių video. Švęsdami mamos dieną, prisiskynę pavasarinių žiedų, kūrėme mamos portretą, žiedais išpuošėme mamos plaukus. Tęsėme eksperimentus su balionais, pasitelkiant į pagalbą savo delnus, mokėmės piešti kukurūzus ir gyvūnus kitaip, kūrėme „putojančias gėles“. Taip pat šiuo karantino laikotarpiu teikėme pagalbą šeimoms bei jų vaikams, teikėme paramą maistu ir drabužiais, konsultavome telefonu ir Messenger programėle bendravome su vaikais.

Gegužės 18 dieną atidarius dienos centrą, laikantis visų saugumo reikalavimų, vaikai vėl galėjo sugrįžti pas mus. Dalis vaikų grįžo, kita dalis pabijojo ir nusprendė dar nelankyti centriuko. Su grįžusiaisiais džiaugėmės galėdami būti kartu, prisiliesti, apsikabinti, pabendrauti gyvai. Vaikai noriai ėmėsi įprastų dienos centro veiklų, šokome pagal muziką, daug judėjome, mokėmės mesti ir pagauti kamuolį, šokinėti šokdyne, atlikti tempimo pratimus. Atšilus orams daug laiko praleidome lauke, vaikščiojome, ėjome į taromatą, savo kiemelyje džiaugėmės nauju batutu ir supamu krėslu, piešėme kreidelėmis, pūtėme burbulus. O, kad šios pramogos nepabostų, mokėmės skaityti, rašyti, atpažinti geometrines figūras, taisyklingai brėžti linijas bei atpažinti spalvas ir surūšiuoti daiktus pagal spalvą. Kūrybinėse dirbtuvėse iš vatos diskelių kūrėme įvairius paveiksliukus, gaminome atvirutes ir antistresinius žaisliukus, artėjant tėvo dienai, iš spalvoto popieriaus kūrėme tėčio portretą, statėme smėlio pilis, piešėme kruopomis. Taip pat lavinome socialinius, kasdieninius įgūdžius, mokėmės taisyklingai plauti rankas bei jas dezinfekuoti, plauti indus, serviruoti stalą, šluoti, valyti dulkes, susitvarkyti savo darbo vietą.

Gegužės 25 dieną vėl startavo reabilitacijos projektas, kuriame vyko individualūs užsiėmimai, robotika, meninės veiklos, darant darbelius su spalvotu smėliuku, ebru piešimas bei keramikos darbeliai. Vyko kompiuterinio raštingumo mokymas, knygų skaitymas bei maisto gamyba.