VDC “MEILĖS LAŠELIS” VEIKLŲ 2020 M. LAPKRIČIO MĖNESIO ATASKAITA

Lapkričio mėnuo kaip ir visi kiti mėnesiai prasidėjo labai smagiai. Šį mėnesį didelį dėmesį skyrėme sportui, stalo lavinamiesiems žaidimams, atsiplaidavimui, maisto gamybai bei kūrybiniams darbeliams.

Pirmąją lapkričio savaitę daug treniravomės virtuvėje. Kepėme blynus ir belgiškus vaflius. Mokėmės kulti kiaušinius, sijoti miltus, maišyti, normuoti, sukti tešlos plaktuvą, bendrauti, būti dėmesingiems ir laukti. Visų šių įgūdžių mums prireikė lapkričio 6-ąją dieną – Pyragų dieną. Aktyviai ruošėmės gardžiausio pyrago kepimui ir gavome rezultatą tokį, kokio tikėjomės.

Taip pat šį mėnesį šventėme mūsų draugo Manto 15- ąjį gimtadienį. Prieš Mantui atvykstant gaminome gimtadienio plakatą, pūtėme balionus, dekoravome stalą. Gimtadienį šventėme tradiciškai – dainavome gimtadienio dainą, pūtėme gimtadienio žvakutes, sveikinome Mantą ir įteikėme dovaną. Skanavome gardžius keksiukus, tortą ir valgėme picas.

Lapkritį pradėjome ruoštis žiemai, mūsų vienas iš tikslų buvo supažindinti vaikus su kalėdinėmis tradicijomis, priminti svarbiausius žiemos simbolius. Gaminome advento vainiką, jaunuoliai sukūrė mažą Kalėdų eglutę, ją puošė ir dekoravo. Taip pat gaminome užrašą “Iki Kalėdų liko…”, kuriuo naudosimės visą gruodžio mėnesį, taip mokydamiesi skaičių ir kantrumo. Dirbdami komandinį darbą sukūrėme du nykštukus, kurie puošia mūsų darbo kabinetą.

Šį mėnesį daug laiko praleidome sportuodami, išsikėlėme tikslą praktikuotis atkartoti rodomus judesius, sporto metu atsipalaiduoti ir gerai praleisti laiką. Kiekvienas jaunuolis turi savo mėgiamus sportinius užsiėmimus. Vieni labai mėgsta daryti atsilenkimus, kiti – minti dviratį, treti šokinėti ant batuto ir skaičiuoti savo šuoliukus. Šokinėjome per virvutę, žaidėme žaidimus su kamuoliu. Drąsiai galime teigti, kad mėnesio tikslus įgyvendinome.

Lapkritį, kaip ir kiekvieną mėnesį, lavinome kasdienius įgūdžius, praktikavomės nusirengti bei apsirengti viršutinius šiltus rūbus, susidėti daiktus į vietas, susitvarkyti darbo vietą.

Daug dirbome su spalvų pažinimu. Rūšiavome rudus, raudonus, geltonus, mėlynus kamuoliukus, žaislus. Vaikams šie užsiėmimai itin patinka, turbūt dėl to, kad daugeliui tai pavyksta padaryti.

Su dideliu nekantrumu laukiame žiemos, sniego, Kalėdų senelio ir viso šilto ir jaukaus laikotarpio!