VDC „MEILĖS LAŠELIS” VEIKLŲ 2021 M. RUGSĖJO MĖNESIO ATASKAITA

Rugsėjo mėnesis simbolizuoja žinių bei mokslų metų pradžią. Rugsėjo 1-oji vaikams buvo ypatinga diena, vaikai sugrįžo į mokyklas. Šią dieną paminėjome ir „Meilės lašelis“ vaikų dienos centre, valgėme picą, gaminome vasaros prisiminimų plakatą iš vasaros akimirkų. Išrinkome pačias įsimintiniausias vaikams akimirkas, kurios buvo užfiksuotos nuotraukose, atsispausdinome, iškirpome ir suklijavome ant plakato.

Rugsėjo mėnesį vaikai ugdė maisto gamybos įgūdžius: kepė lietinius blynus su sūriu, dešreles, sumuštinius su kiaušiniu, cinamoninius sausainius, duoną bei gamino makaronus. Taip pat vaikai buvo mokomi socialinių, kasdieninių įgūdžių: palaikė švarą, valė dulkes nuo įvairių paviršių, laistė gėles, susitvarkydavo savo žaidimų, darbelių vietą, sudėdavo indus į indaplovę bei išimdavo iš indaplovės jau išplautus indus. Šį mėnesį taip pat skyrėme laiko lavinant vaikų burnos higienos įgūdžius. Vaikai buvo mokomi taisyklingai valytis dantis.

Rugsėjo mėnesį šventėme vieno berniuko, vardu Vitas, gimtadienį. Šia proga vaikai kūrė šventinį plakatą, šventines atvirutes, dekoravo, puošė kabinetą bei sveikino su gimtadieniu Vitą. Gimtadienio proga buvo užsakytas tortas bei picos.

Rugsėjo mėnesį vykdėme įvairias menines veiklas susijusias su rudeniu. Vaikai darė darbelius iš medžių lapų, kankorėžių, kaštonų, spalvoto popieriaus, gamino iš medžių lapų puokštę Taip pat iš spalvoto popieriaus gamino aštuonkojį. Lavinome smukiąją motoriką: vaikai lankstė iš spalvoto popieriaus laivelius bei lėktuvėlius, spalvino knygeles, įvairius paveiksliukus paimtus iš interneto, dėliojo dėliones, lipdė iš plastilino, darė karolius iš makaronų ir siūlo bei ieškojo skirtingų šypsenėlių atitikmenų. Vaikai paminėjo rudenėlio šventę, gamino iš daržovių darbelius. Pasitelkę ebru vaikai piešė ant vandens. Taip pat šį mėnesį minėjome saugaus eismo teminę savaitę  „Saugok draugus ir save“. Vaikai mokinosi šviesoforo spalvas, gamino plakatą „Saugus eismas“ bei žiūrėjo filmukus kaip saugiai elgtis gatvėje. Vaikai mokinosi vaivorykštės spalvas, o vėliau piešė vaivorykštę ant VDC „Meilės lašelis“ sienos. Lesdami laiką lauke, piešėme su kreidelėmis ant asfalto, pūtėme burbulus, žaidėme žaidimus bei vaikai išsikrovė šokinėdami ant batuto.

Meilės lašelyje lankėsi „Amiči art“ svečiai – joga. Jogos užsiėmimas leido vaikams atsipalaiduoti, nurimti, numalšinti nerimą. Joga teigiamai nuteikia organizmo būseną.  Taip pat svečiuose lankėsi psichologė, kuri konsultacijai su vaikais pasitelkė kinetinį smėlį. Lankėsi ir  dailės terapeutė su kuria vaikai piešė su ebru ant vandens.

Su vaikais, pagal sudarytą tvarkaraštį, dirbo kineziterapeutė. Rugsėjo mėnesį norit dar labiau sudominti vaikus ir palaikyti jų susikaupimą, kineziterapijos užsiėmimams buvo sukurtas mobilus plakatas su užduotimis, kurias buvo galima keisti vietomis, pridėti ar sumažinti, taip parenkant užduotis ir jų seką pagal kiekvieno vaiko poreikius ir esamas galimybes. Didžiąją dalį vaikų toks kineziterapijos užsiėmimų pateikimas per užduotis tikrai sudomino, tačiau išliko ir maža dalis vaikų kuriems buvo sunku laikytis nurodytų užduočių eiliškumo.

Kineziterapijos procedūros buvo tęsiamos pagal kiekvieno vaiko individualiai sudarytą planą. Rugsėjo mėnesį daugiau laiko buvo skiriama pagerinti vaikų raumenų jėgai, jėgos koordinacijos nukreipimui į tam tikras užduotis. Yra žinoma, kad vaikų motorinę sistemą būtina pradėti stiprinti jėgos pratimais, tiek mergaitėms, tiek berniukams. Pastebima, jog daugumą vaikų, lankantys ,,Meilės lašelio“ dienos centrą, turi sumažėjusią raumenų jėgos ištvermę ir fiziniai pratimai juos labai greitai nuvargina, dėl to vaikai gali nenorėti atlikti kitų fizinių užduočių, o toks vengimas gali turėti įtakos – nutukimui. Kineziterapijos metu buvo dirbama individualiai su klientais, buvo siekiama atrasti jiems geriausius, naudingiausius pratimus atsižvelgiant į jų sveikatos būklę.

Naudotos priemonės: didieji gimnastikos kamuoliai, švediška sienelė, jutimus stimuliuojantys kamuoliukai, batutas, stacionarus dviratis, bėgimo takelis, kilimėliai, čiužinys (skirtas sportiniai veiklai), kopimo siena, įprasti- žaidimų kamuoliai, mobilus užduočių plakatas.