VDC “Santara” gegužės mėnesio veiklos ataskaita

Gegužės mėnesį mus aplankė PK “Santaka” bendruomenės pareigūnė Reda, kuri papasakojo apie pareigūno profesiją. Aptarėme pareigūno ginklus, uniformą, policijos susisiekimo priemones. Taip pat vaikams priminė apie saugų dviračių, paspirtukų, riedučių bei pėsčiųjų eismo taisykles. Vaikai gavo atminimo dovanėlių – atšvaitą bei knygų skirtuką.

Taip pat šį mėnesį centre lankėsi vaikų odontologė, kuri vaikams priminė kaip taisyklingai prižiūrėti dantukus. Vaikai turėjo galimybę praktiškai pasimokyti dantų valymo technikos šepetėliu bei dantų siūlu.

Svečiuose turėjome psichologę ir biologę, kuri papasakojo vaikams apie gamtos stebuklus.

Gegužė, kaip ir kasmet, mus džiugina pienių, kvapnių alyvų  bei obelų žiedais. Todėl šį mėnesį didžioji dalis kūrybinių darbelių buvo įvairiausių formų gėlės. Kūrėme tampomo popieriaus žiedus, vazas, kurias dekoravome gyvomis gėlėmis, savo portretus, puoštus pienių kasomis, žėrinčius gėlių eskizus, konservavome vasarą stiklainiuose, prisirinkę įvairiausių gėlių žiedų ir žolelių.

O kieme mūsų laukė smagiausi žaidimai – “Žuvis ir tinklas”, futbolas, kvadratas, sportinės užduotys su lankais, tenisas, slėpynės, riedučių varžybos ir šaligatvio marginimas spalvotomis  kreidelėmis.

Šį mėnesį šventėme net du gimtadienius! Tradiciškai kūrėme sveikinimo plakatą, darėme atvirutes, pūtėme balionus, dainavome ir šokome.

Minėjome Kauno miesto gimtadienį bei Tarptautinę muziejų dieną. Susipažinome su miesto herbu ir sukūrėme svajonių muziejaus maketą.

Šį mėnesį daug laiko skyrėme knygoms – vaikams labiausiai patikusi knyga  “Pasakyk kodėl?”. Ten radome įdomiausių paaiškinimų: kodėl vištos neskraido, nors turi sparnus arba, kodėl susimušus kaktą išdygsta guzas.

Kaip visada dienos centro lankytojai buvo mokomi asmens higienos ir socialinių įgūdžių. Mokėmės susitvarkyti savo darbo vietą, taisyklingai ir reguliariai plauti rankas, serviruoti stalą, sudėti indus į indaplovę, šluoti grindis, valyti dulkes, mokėmės persodinti gėlę, rūšiuoti šiukšles, naudotis taromatu.

Po dienos darbų vaikai susėdę ratu aptarė prabėgusią dieną.