VDC “Santara” rugsėjo mėnesio veiklos ataskaita

Rugsėjį pasitikome šventiškai ir su geromis nuotaikomis. Rugsėjo 1-osios proga kūrėmė didelį plakatą, prisiminėme raideles ir jas nuspalvinome, na, ir žinoma, kaip gi be skaunaus torto, papuošto rudeniniais lapais, kuris priminė apie atėjusį spalvotą rudenį. 

Rugsėjo mėnesį minėjome Baltijos jūros dieną. Šią dieną lanstėmė laivelius ir darėme 3D paveikslus. Šventėme centro lankytojos gimtadienį, darėme didelį sveikinimo plakatą, kūrėme atvirutes ir jas mokėmės užrašyti, pūtėme balionus, serviravome stalą. Gimtadienį pabaigėme su dainomis ir šokiais.

 Kūrybinėse dirbtuvėse lankstėme paukščius-aitvarus, iš akmenukų darėme voriukus, panaudodami kiaušinių dėžutes, kirpome ir kūrėme gėles, pirštų dažais piešėme rudeninį medį, ant popieriaus lapo darėme rudeninių lapų antspaudus, dažėme kankorėžius ir iš kaštonų kūrėme ežiukus, gaminome savo mini knygutes, ant popieriaus lapo „konservavome‘ pupeles, dažėme makaronus ir vėrėme karolius, kūrėme apyrankes iš gamtoje randamų medžiagų, lauke ant popieriaus lapo tapėme guašu rudenio spalvas, kūrėme jausmų plakatą, kurio pagalba vaikai galėjo įvardinti ir išreikšti savo jausmus.

Kadangi rugsėjis mus lepino gerais orais, daug laiko praleidome lauke. Piešėme kreidelėmis, rinkome kaštonus, giles ir kankorėžius, sportavome, žaidėme kamuoliu, sukome lankus, šokinėjome šokdynėmis, supomės ant sūpynių, važinėjome riedučiais, lesinome paukščiukus.

Rugsėjo mėnesį svečiuose turėjome gaisrinininkus, kurie mus supažindino su šia profesija, aprodė darbo įrankius, vaikai galėjo pabūti gaisrininkais ir apsirengti jų uniformomis, pasėdėti gaisrinės mašinoje ir net pavažinėti!

Taip pat svečiuose turėjome šokių studiją „Time to show“, kurio susitikimo metu vaikai atliko apšilimo pratimus, mokėsi gatvės šokių judesių ir atliko savo pasirodymus.

Dienos centre vyko kaniterapijos užsiėmimai, kurių metu vaikai buvo supažindinti su nauja Amio ir Džordano drauge Grey. Taip pat vyko šokio terapija, kurių metu vaikai buvo supažindinti su būgnu ir gitara, atliko šokio judesius pagal muziką. Turėjome svečiuose odontologę, kuri papasakojo kaip taisyklingai valyti ir prižiūrėti dantukus.

Rugsėjį lankėmės bibliotekoje, kur vyko klausimų viktorina, vaikai susipažino su didžiausiais jūrų gyvūnais, žaidė ir linksmai leido laiką.

Kitos veiklos dienos centre buvo maisto gamyba, lavinamieji stalo žaidimai, judrieji žaidimai, filmo žiūrėjimas, namų darbų ruoša, socialinių ir kasdienių įgūdžių lavinimas.

                                                                Ataskaitą parengė užimtumo specialistė Lina Gadeikienė