VDC „Santara“ veiklų 2020 m. birželio mėnesio ataskaita

Birželio mėnesis „Santaros“ dienos centre buvo išskirtinis nei įprastai. Turėjome daug įvairių svečių, vykome į pikniką prie „Lampėdžių“ karjero, kūrėme daug gražių darbelių. Minėjome vaikų gynimo dieną su daugybe skanumynų ir daug gerų įspūdžių. Taip pat kūrėme eksperimentus, kurie vaikams labai patiko. Šio mėnesio gale prasidėjo dienos stovykla (dalinai finansuojama Kauno miesto savivaldybės programos „Iniciatyvos Kaunui“), per kurias vaikučiai susipažino vieni su kitais, vyko įvairios pamokėlės, mokymai, žaidimai ir kt. Turėjome ir kulinarijos pamokėles, kurių metu mokėmės gaminti maistą.

Darbeliai, kurie vaikams labiausiai patiko yra šie: pinti draugystės apyrankes; gaminti savo monstriukus ir juos dekoruoti; kurti savo vėžliukus ir rėmelius; daryti 3D jonvabalių stiklainius; kurti iš lauke rinktų akmenukų abėcėlę; atlikti fotografijų eskizus su kuriais keliavome į lauką ieškoti vasaros žiedų, kuriuos fotografavome; gaminti savo asmenines spalvinimo knygeles ir kurti medūzas, kurios šviečia tamsoje.

Svečiai, kurie mus aplankė šį mėnesį: pirmoji mus aplankė robotikos specialistė, kuri vedė labai įdomius užsiėmimus vaikams. Antrasis svečias, tai buvo – meno terapeutė. Taip pat buvo kaniterapijos užsiėmimai, per kuriuos vaikai išmoko, kaip teisingai elgtis su šunimis ir sužinojo įvairius dresūros pratimus.