VDC ,,SANTARA” VEIKLŲ 2022 M. BALANDŽIO MĖNESIO ATASKAITA

Balandžio mėnesį šventėme gražiausią pavasario šventę – Velykas.  Oras nuo pat pirmosios dienos buvo palankus, todėl per vaikų atostogas dažnai laiką leisdavome lauke.  Vaikai džiaugiasi jog galime išeiti į lauką vis dažniau smagiai praleisti laiką gryname ore.

Balandžio mėnesį minėjome daug įvairių šventinių dienų tokias kaip Autizmo diena. Šios dienos metu aptarėme Autizmo ir Aspergerio sindromus. Sužinojome, kaip su tokiais žmonėmis bendrauti, kaip padėti. Žiūrėjome edukacinį filmuką apie autizmą ir kodėl kai kurie žmonės turi šį sindromą. Taip pat minėjome saugaus eismo dieną. Vaikai buvo pažindinami su kelio ženklais ir taisyklėmis. Šios dienos metu ėjome į lauką, ieškojome pažįstamų ir nematytų kelio ženklų, aptarėme jų reikšmes. Per pasaulinę Sveikatos dieną vaikai buvo mokomi sveikos gyvensenos ir patys kepė sveikuoliškus grikių kotletus. Nepraleidome ir istorinių dienų tokių, kaip tarptautinė koncentracijos stovyklų kalinių išlaisvinimo dieną ir Černobylio avarijos aukų atminimo dieną. Taip pat minėjome Žemės dieną. Šios dienos metu aptarėme su vaikais apie žemės ir oro taršą, sužinojome kuo svarbus šiukšlių rūšiavimas ir žinoma, ta proga, ėjome tvarkyti aplinkos. Balandžio mėnesį neužmiršome paminėti ir Daržų dieną. Jos metu stebėjome, kaip auga mūsų pasodintos daržovės, kalbėjomės apie ūkį, daržų svarbą. Pagerbėme medicinos darbuotojus paminėdami Medicinos dieną. Jos metu žaidėme daktarus, mokėmės pirmos pagalbos pagrindų. Ir Mėnesį pabaigėme nuostabia šokių diena, kurios metu liejome savo energiją šokdami ir linksmindamiesi.

Šį mėnesį taip pat buvo profesijos diena kurios metu vaikai turėjo puikią galimybę apgalvoti kuo norėtų būti užaugę. Žiūrėjome įvairius filmukus apie profesijas, juos aptarinėjome. Ir vaikai darė smagų testą, kuris padeda nustatyti tinkamiausią profesiją.

Balandžio mėnesis turi nuostabiausią pavasario šventę – Velykas. Vyko ilgas pasiruošimas šiai šventei. Pirmiausiai vaikai darė verbas, buvo aptartos Velykų tradicijos. Tada vaikai mokinosi dažyti kiaušinius, tada juos turėjo surasti paslėptus po visą centrą ir galiausiai suradus smagiai juos sudaužėme ir skaniai suvalgėme. Žinoma neapsieita ir be Velykų Bobutės dovanėlių kurios taip pradžiugino vaikus.

Keturias dienas per savaitę su vaikais dirba įvairūs specialistai. Pirmadieniais pas mus ateina socialinė pedagogė. Ji su vaikais aptaria dienos eigą, užima vaikus įvairiais žaidimais. Trečiadieniais ateina meno terapeutė. Su ja vaikai mokosi meno subtilybių, piešia įvairiomis technikomis, taip išlaisvindami savo emocijas ir realizuodami save per piešinį. O ketvirtadieniais vaikai turi puikią galimybę pabendrauti su psichologe. Psichologė padeda vaikams suprasti savo ir kitų jausmus. Per žaidimus ir pokalbius vaikai mokinasi bendrauti, dalintis, padėti vienas kitam. Ir, žinoma, pasitinkant savaitgalį, penktadienį ateina muzikos terapeutas, kuris padeda vaikams ne tik išmokti muzikuoti, dainuoti, groti gitara, bet ir gerai išsidūkti šokių metu.

Vaikai dienos centre šį mėnesį buvo mokinami savarankiško gyvenimo įgūdžių, tokių kaip maisto gaminimas. Vaikai patys kepė grikių kotletus, žuvies pirštelius ir gaminosi dešrainius. O skaniai papietavę stengėmės būti kuo dažniau lauke. Pasiimdavome kamuolį, raketes, o kas moka važiuoti, pasiimdavo riedučius, ir skubėdavome į lauką mėgautis saulute.

Žinoma, prieš visas linksmybes neužmirštame ir pareigų. Vaikai atėję į dienos centrą pirmiausiai padaro namų darbus. Darbuotojai padeda kiekvienam vaikui ruošti pamokas, motyvuoja stengtis darant užduotis. Taip pat prižiūri dienos centro tvarką – valome dulkes, plauname ir siurbiame grindis bei nešame šiukšles. Ir šį mėnesį aptarėme centro taisykles, jas atnaujinome ir pakabinome matomoje centro vietoje.

Prieš pietus lavinome smulkiąją motoriką ir fantaziją darydami įvairius darbelius. Vaikai mokinosi kruopštumo karpydami gėles ir lapelius iš spalvoto popieriaus, paskui šios gėlės pražydo ant dienos centro langų. Taip pat dėliojome dėliones, kurias pasidarėme iš savo piešinių, gaminome lėktuvus iš plastiko butelių, dekoravome rėmelius su kriauklėmis ir akmenukais, piešėme žmogaus portretą, mokėmės siuvinėti kryželiu, gaminome „Nindzės“ streso kamuoliukus.

Balandžio mėnesį turėjome dar vieną nuostabią šventę – vaiko gimtadienį. Jos metu vaikai piešė didelį sveikinimo plakatą, serviravo stalą. Gimtadienį paminėjome dainuodami dainas, valgėme skanų tortą ir gėrėme sultis. Ir žinoma įteikėme dovaną jubiliatui. Pabaigę visas dienos užduotis ir laukdami kol juos pasiims tėveliai ar pavėžėjai, vaikai gali atsipūsti žiūrėdami filmukus ar žaisdami edukacinius žaidimus su planšetiniu kompiuteriu.