VDC „SANTARA“ VEIKLŲ 2023 M. GRUODŽIO MĖNESIO ATASKAITA

           Gruodžio mėnuo – tai laukimo ir šventinės nuotaikos mėnuo. Šį mėnesį su vaikais sukūrėme šventinę nuotaiką dienos centrui jį papuošdami. Gaminome kalėdinius eglutės žaisliukus: iš balto popieriaus lapo gaminome angeliukus, iš siūlų ir kitų dekoracijų darėme žvaigždutes. Karpėme įvairiausias snaiges, jomis pasipuošėme centrą. Su vaikais tapėme žvakes ir vaizdavome meniškomis priemonėmis, ką mums reiškia kalėdos. Taip pat vaikai papuošė didžiulę kalėdų eglutę.  Vaikai udgė savo kurybiškuma kurdami savo vienetinius kalėdų žaisliukus. Gruodis tai linksmybių mėnuo, mėgdžiojome laidą „Muzikinė kaukė“. Vaikai pasiskirstė komandomis, ir pagal tam tikrą pasirinktą dainą, persirenginėjo, kūrė savo pasirodymus, šokius. Taip pat dainavome ir karaoke, kalėdinės dainos ypač nuteikė gerai, ir vaikai atsipalaidavę linksminosi. Gruodžio 27 dieną, pas vaikus į dienos centrą atvyko Kalėdų senelis ir jo padėjėja snieguolė, ir vaikus apdovanojo dovanomis. Vaikai deklamavo eilėračius, šoko šokius, ir dainavo kalėdų seneliui. Išėjus kalėdų seneliui, vaikai suskubo žiūrėti ką gavo dovanų, visi tarpusavyje šnekučiavosi ir džiaugėsi dovanomis. Kitomis dienomis su kitu dienos centru „Svajonė“ vykome į Kauno zoologijos sodą. Vaikams labai patiko, didelį įspūdį paliko tigras bei liūtas, tai pat beždžionėlės. Po to keliavome visi kartu pavalgyti į „bernelių užeigą“. Kita diena taip pat vėl su dienos centru „Svajonė“ suplanavome išvyka į batutų centrą „Jumspace“. Vaikams labai patiko šokinėti ant batutų, patys geriausi įspūdžiai.            

            Vaikai dienos centre mokinami  tvarkos ir savarankiškumo įgūdžių. Mokinomės visi kartu sutvarkyti dienos centrą, šluoti ir plauti grindis, valyti dulkes, pakeisti šiukšlių maišus. Tokiu būdu buvo lavinami ir formuojami vaikų įgūdžiai laikytis disciplinos, higienos įpročių ir tvarkos. 

              Pirmadieniais ateina psichologė Loreta kuri su vaikais kalba apie jų emocijas, mokina kalbėti visada mandagiai ir gražiai, atpažinti emocijas, jas ištransliuoti. Tai pat mokinami gerų komunikavimo įgūdžių, bei yra išklausomi, jei slegia kokios nors problemos. Užsiėmimo pradžioje, vaikai piešia tai, kas jiems ant širdies, apie ką tuo metu galvoja, ir kai nupiešia, su psichologe Loreta vaikai aptarinėja tuos piešinius, ką nupiešė. Veiklas psichologė praveda įvairiausias, jas pritaiko pagal vaikų nuotaikas bei poreikius. Veiklų metu, vaikai iš piešinių darė interpretacijas, ką tas piešinys reiškia, kokią žinute reiškia. Mokinosi žaidimo forma pykčio malšinimo ir įveikimo būdus, ką reiktų daryti, kai jautiesi supykęs. Ratelyje susėdę kalbėjosi apie atsiprašymo galią. Žaidė žaidimą, kuomet kiekvienas vaikas laikė didžiulo audeklo kraštą, ir komandiniu darbu bandė į audeklo vidurį pataikyti kamuoliuką. Tokiu metodu mokinamasi komandinio darbo. Mokinosi iš kortelių kuriuose pavaizduoti veidai, atpažinti kokia tai emocija.

               Buvo sudarytos sąlygos vaikams planuoti ir  savo laisvą laiką, atsipalaiduoti galėjo žaisdami kompiuterinius žaidimus, žiūrėti filmukus per plančete, ar žaisti su bendraamžiais įvairius, jų pačių fantazijos sugalvotus žaidimus.