Rugsėjo mėnesį pasitikome džiugiomis nuotaikomis. Rugsėjis vis dar lepino šiltais orais. Lauke vaikai ypatingai mėgo vykti tiek į mokyklos stadioną, esantį visai šalia centro, tiek į Santakos parką, ar į kiemą su supynėmis. Stadione daugiau žaidėme sportinius žaidimus, tokius kaip krepšinis, minusas, ar užsiimdavo vaikai savo veikla su kamuoliais. Santakos parke vaikštinėjome, kalbėjomes ir žaidėmę žaidimą „tiesa – drąsa“, mėtėmes su kamuoliais.
Žaidimais užsiimdavome ir centre – populiariausi žaidimai buvo arba slėpynės, arba veiklos su balionu. Labiausiai vaikai mėgo žaisti su balionais – stengtis nenumesti baliono ant žemės, atmušti balioną partneriui, žaisti „Šuniuką“ su balionu. Jeigu veiklos nebuvo susijusios su balionais, tuomet vaikai laisvu laiku užsiimdavo savo fantazija ir kūryba, kurią panaudoję susigalvojo savo pačius žaidimus įdomius žaidimus – „Smailas“, žaidimai su teniso kamuoliukais, ar kūrybinė veikla, drakonų gamybą, piešimas. Šį mėnesį atlikome nemažai kūrybinių darbelių. Gaminome „švelnukus“, kad galėtume juos užsikabinti ant kuprinių ar penalų, darėmė monstriukus iš tuoletinio popieriaus ritinėlių, tapėme su akvarele ir guašu, iš krepinio popieriaus gaminome gėlytes, darėme knygų skirtukus, kuriuos vaikai įsidėjo į mokyklinius vadovėlius, darėme paveikslą iš lauke surinktų rudens gėrybių, gilių, gėlių, rudens lapų, kaštonų.
Taip pat šis mėnuo nelengvas vaikams ir emocine prasme, prasidėjusi mokykla, sunkios pamokos išsunkia vaikus, tai dažnai užsimdavome spalvinimo terapija, spalvinome įvairius piešinius, mandalas, taip vaikai atsipalaiduodavo, sumažindavo nerimą, ir tarpusavyje spalvindami ramiai pasikalbėdavo. Žaidėmė su kinetiniu smėliu, ir plastelinu kuris taip pat turi raminamą poveikį. Šį mėnesį taip pat turėjome muzikos terapiją. Vaikai įsipatogindavo sėdmaišiuose, fotelyje, ant sofos ir klausėmės raminančios ir stresą mažinčios muzikos. Taip pat klausėme klasikinės muzikos, tokios kaip „Chopin – nocturne op. 9, No 2“ Ar „four season – vivaldi“.
Šis mėnuo ir savaitės dienos įgavo šiokia tokia rutiną ir grafiką, kas yra svarbu vaikams. Kas antrą pirmadienį ateina psichologė Loreta, kuri su vaikais užsiima, kalba apie jų emocijas, mokina klausytis vieno kito, gerbti, sakyti gražius žodžius vienas kitam, spręsti iškylusius konfliktus ramiai. Psichologė su vaikais darė tokius užsiėmimus: Piešė savo emocijas, žaidė stalo žaidimą „Zuikių miestas“; mokino sakyti vienas kitam komplimentus, susėdę ratelyje reflektuodavo apie savo jausmus. Taip pat dėliojo iš lego kaladėlių namus, ir iš esančių shemų ir detalių bandė sudėlioti gyvūnėlius. Ketvirtadieniais žaisdavome interaktyvų žaidimą „Kahoot“. Vaikams labai patinka šis žaidimas. Tai žaidimas ir mokymasis viename, vaikams suteikia labai daug gerų emocijų. Palietėme daug įvairių temų, apie pasakas, animacinius filmus, apie Lietuvos gamtą, gyvūnus, metų laikus, Lietuviškus paukščius, profesijas. Kiekvieną penktadienį žiūrėjome animacinį filmuką, po to vykdavo aptarimas, ką suprato, kokie jausmai atsispindėjo filmuke. Žiūrėjome tokius kaip: „Ponas kūdikis“, „Žuviukas Nemo“, „Batuotas Katinas Pūkis“, „Zootropolis“.
Taip pat rugsėjį žaidėme daug stalo žaidimų ir ne tik: „Uno“; „Jenga“; „Šaškės“; „Šarados“; „Double“. Dėliojome puzles.
Šį mėnesį minėjome prasidėjusius mokslo metus ir Lietuvos socialinių darbuotojų dieną.
Atvykę į centrą vaikai buvo mokomi tvarkos ir savarankiškumo įgūdžių: atėjus į patalpą nusirengti savo lauko rūbus ir pasikabinti į tam tikrą paskirtą vietą, nusiauti batus, apsiauti šlepetes, nusiprausti rankas su muilu. Dienos pabaigoje buvo formuojami vaikų savitvarkos įgūdžiai, kiekvienas vaikas turi pavalgius pietus nusinešti savo indus į indaplovę, nušluostyti stalą. Mokinomės visi kartu sutvarkyti dienos centrą, šluoti ir plauti grindis, valyti dulkes, valyti tuoletus ir kriaukles, pakeisti šiukšlių maišus. Tokiu būdu buvo lavinami ir formuojami vaikų įgūdžiai laikytis disciplinos, higienos įpročių ir tvarkos.
Buvo sudarytos sąlygos vaikams planuoti savo laisvą laiką, atsipalaiduoti galėjo žaisdami kompiuterinius žaidimus, žiūrėti filmukus per plančete, ar žaisti su bendraamžiais įvairius, jų pačių fantazijos sugalvotus žaidimus.
Socialinė darbuotoja Gerda Ranonytė