VDC „SANTARA“ VEIKLŲ 2023 M. SPALIO MĖN. ATASKAITA

Spalio mėnesį sutikome puikiomis nuotaikomis. Spalio mėnesį minėjome tokias dienas kaip:

  • Mokytojų dieną
  • Helovyną

Kūrybinių užsiėmimų metu gaminome atvirutes mokytojams. Jos buvo daromos iš spalvoto popieriaus, ir vaikų fantazijos. Taip pat vaikai jas gražiai užrašė, kaip vertina ir myli savo mokytojus. Taip pat šį mėnesį gaminome kirmėliukus iš spalvoto popieriaus, darėme meniniškus paveikslus iš tuoletinio popieriaus ritinėlių, klijų, įvairiausių kruopų, karoliukų ir blizgučių. Vaikams ši veikla labai patiko, nes tai tokia savotiška kūrybinė laisvė, sukurti meną. Iš rudeninių klevo lapų, apvaliai iškirpto kartono ir klijų gaminome rudens vainikus. Kadangi šį mėnesi buvo helovyno šventė, tai nemažai kūrybinių darbelių sudarė dekoracijų gaminimas dienos centrui pasipuošti. Gaminome iš spalvoto popieriaus moliugus, kuriuos pasikabinome ant sienos. Gaminone girliandas iš spalvoto popieriaus taip pat, vaikams reikėjo iškirpti atspausdintas figurėles tokias kaip, moliūgą, šišnosparnį ir vaiduokliuką, ir jas užklijuoti ant siūlo. Girliandas pasikabinome tarpduryje. Taip pat spalvinome helovyniškus piešinius, juos iškirpome ir pasidabinome jais savo centro sieną. Dar iš tuoletinio popieriaus ir siulo pasigaminome vaiduokliukus, kuriuos užkabinome ant siūlo, ir jais pasipuošėme centrą. Darėme ir vorus, šikšnosparnius iš tuoletinio popieriaus ritinėlių, vaikai nudažė juos juodais dažais, priklijavo akis. Vaikai darėsi sau ir helovynines kaukes,kad galėtų pasipuošti spalio 31 dieną. Vaikams patinka kūrybiniai darbeliai, jie taip atsipalaiduoja, išreiškia save, darbelių metu kalbasi vieni su kitais, stipriną ryši, padeda vieni kitiems, taip sustiprindami tarpusavio ryšį.

Šį mėnesį skyrėme laiko ir stalo žaidimams, centro lankytojai labai pamėgo žaidimą „double“, žaidimo principas išsimesti kuo greičiau korteles pagal sutampantį objektą, arba kito principo tai susirinkti kuo daugiau kortelių pagal sutampančius simbolius. Vaikus šis žaidimas moko greitesnės reakcijos. Aktyviai buvo dėliojama puzlė, vaikus tai moko atidumo, kruopštumo ir stipraus susikoncentavimo į veiklą. Vaikai žaidė alias, mokėsi atpasakoti parašytą žodį, arba jį pavaidinti. Šis žaidimas vaikams sukelia daug juoko. Laisvo laiko metu, kada vaikai mokinasi planuotis savo laiką, dažniausiai buvo pasirenkami stalo žaidimai, tokie kaip uno, šaškės, ar double. Taip pat vaikai rinkdavosi padėlioti puzlę, ar paspalvinti.

Vaikai ugdė savo higienos ir socialinių įgūdžių, susitvarkydavo savo darbo vietą, plovėsi rankas atėję į dienos centrą, prieš valgį. Mokinosi šluoti ir plauti grindis, valyti kriaukles, tuoletus. Mokėsi gaminti valgyti, išsikepti orkaitėje kepsnelius, išsivirti makaronus, ryžius.

Daug dėmesio skyrėme vaikų atsipalaidavimui, streso malšinimui, vaikai daug spalvino, įvairiausius piešinius, piešinius pagal skaičiukus. Taip pat vaikų atsipalaidavimui vaikai žaidė su kinetiniu smėlių, plastelinu. Klausėsi raminančios muzikos.

Kiekvieno mėnesio kas antrą pirmadienį atvyksta psichologė kurį praveda vaikams užsiėmimus. Jų metų psichologė ugdė vaikus kantrybės, išklausyti vienas kitą, supratingumo, sakyti gražius žodžius, komplimentus. Šį mėnesi su psichologe vaikai mokinosi atpažinti savo emocijas, gaminosi antistresinius kamuoliukus iš baliono ir miltų, žaidė mokomuosius stalo žaidimus, lipdė iš plastelino kalną, kuriam turėjo suteikti vardą ir apgyvendinti gyvūnėlius. Psichologė taip pat pravedė diskusiją, kurios metu vaikai žaidė žaidimą atsakinėdami į pateiktus klausimus, kurie buvo skirti geriau pažinti savo vidinę emocinę būklę.

Šis mėnesis dar palepino gražiais orais, tai ėjome į lauką, rinkome rudeninius lapus, kaštonus. Stadione žaidėmė su krepšinio kamuoliu, šokdynę. Penktadieniais filmų diena, tai žiūrėjome filmą „Čarlis ir šokolado fabrikas“; „Šarlotės voratinklis“; „Maša ir lokys“. Šventėme ir helovyną, kurio metu vaikai nubalsavo jog nori šventinės diskotekos. Vaikai šoko bei linksminosi, kai kurie persirengė į baisius personažus.

Socialinė darbuotoja Gerda Ranonytė