VDC ,,ŠYPSENA” VEIKLŲ 2020 M. BALANDŽIO MĖNESIO ATASKAITA

Balandžio mėnesį vis dar tęsėsi karantinas, tačiau Vaikų dienos centre „Šypsena“ nuoširdus darbas ir bendravimas su vaikučiais bei jų tėveliais nenutrūko. Pasitelkę išmaniasias technologijas ir paieškoję idėjų, darbą su vaikais tęsėme nuotoliniu būdu. Taigi, balandis tikrai nebuvo nuobodus. Buvo nuspręsta, kaip ir dirbant tiesiogiai su vaikais centre, taip ir nuotoliniu būdu organizuoti įvairias veiklas. Socialinio užimtumo specialistei Laurai Puskunigienei greitai prilipo „Pasakų bobutės“ vaidmuo, nes ji vaikučius kas dieną nudžiugindavo vis nauja pasakaite. Energingosios darbuotojos Dovilės Juodytės sukurtos mankštelės džiugindavo ne tik vaikučius, tėvelius, bet ir mus, VDC „Šypsena“ darbuotojus. O, kokie įdomūs šios darbuotojos nufilmuoti eksperimentai, tokie kaip „Guminiai kiaušiniai“, „Judantys kirminukai“, „Kiaušiniai vandenyje“ ir daugelis kitų. Socialinio užimtumo specialistė Jurgita Grušauskienė ėmėsi kūrybinių darbelių, taip atsirado darbelis ‚Mažųjų Velykėlių belaukiant“, „Tulpių pieva“, „Vėjo malūnėlis“. Nepamiršome ir maisto gaminimo užsiėmimų, juk mūsų vaikučiai noriai šeimininkaudavo virtuvėje. Nusprendėme gaminti, kas sveika, paprasta ir skanu. Tad L. Puskunigienė dalijosi ledų iš sulčių, sveikuoliško kokteilio iš linų sėmenų, sveikuoliškų velykinių skanėstų receptais ir gamybos procesu, J. Grušauskienė virė spurgytes „Drambliukus“. Didžioji pagalbininkė filmuojant veiklas vaikučiams buvo padėjėja Ramunė Karaliūnienė, tai ji kartu su Dovile Juodyte dalyvavo filmuojant  mankštą „Flinto mankšta“, eksperimentą „Vulkanas“. Taip pat tapdavo „operatore“, pvz., filmuojant etiudą „Labas, sraige“, „Estafetės su puodeliais“ ir t. t..

Patys džiaugsmingiausi vyko susitikimai nuotoliniu būdu. Kiekvieną vakarą šių susitikimų nekantriai laukdavo darbuotojai, vaikučiai ir jų tėveliai. Sukūrėme netgi video klipą „Tu ateik į pasimatymą“. Džiaugdavomės galėdami pamatyti vieni kitus, gyvai pasikalbėti ir pažaisti. Žaisdavome pirčiukų ir rankelių žaidimus „Mūs namelyje nuo seno“, „Viru viru košę“, „Katu katu katutes“, „Lyja, lyja lietus“, „Sliekų šeimynėlė“, „Pastačiau aš gražų namą“. Taip pat dainuodavome, šokdavome ir netgi mankštindavomės. Taip taip, viskas įmanoma kai labai nori. Pasikrovę gera nuotaika ir energija, atsisveikindavome ir laukdavome kito pasimatymo.

Balandžio 2 dieną minėjome pasaulinę Autizmo dieną siekdami palaikyti ASS turinčius vaikučius ir jų šeimas. Tą diena mūsų centro vaikučiai namuose vilkėjo mėlynos spalvos rūbelius, pūtė mėlynus oro balionus, spalvino, lipdė iš plastilino ir kitais būdais dėliojo dėlionę, kuri yra Autizmo dienos simbolis. Vėliau dalijosi nuotraukomis ir savo darbeliais džiugino vieni kitus.

Velykų išvakarėse, pasipuošusi tautiniu kostiumu, vaikučius lankė Velykų bobutė. Saldžiomis vaišėmis  ir gražiais linkėjimais ji džiugino „Šypsenos“ centro vaikučius ir jų šeimas.

Be užimtumo organizavimo vaikams, šį mėnesį dalijome maisto banko paketus šeimoms, dalijome apsaugines veido kaikes, skydus, dezinfekantus, parūpinome kompiuterinės technikos. Teikiant pagalbą vaikams ir jų šeimoms aktyviai prisidėjo ir VDC  „Šypsena“ vaikučių tėveliai. 

Organizuojant balandžio mėnesio veiklas, filmuojant kūrybines užduotis ir dalijant maisto paketus musų centro darbuotojoms nuoširdžiai padėjo „Gerumo lašelis“ darbuotojos  Dovilė Ambraziūnaitė, Lina Gadeikienė ir Rita Karsokienė. Nuoširdžiai dėkojame šioms darbuotojoms už bendradarbiavimą.

Nuotolinio darbo rezultatai dirbant su vaikais:

  1. Vaikai išmoko pirštų ir rankų žaidimus.
  2. Kai kurie vaikai išmoko žaidimų tekstą mintinai.
  3. Pagėrėjo nuotolinio bendravimo įgūdžiai.
  4. Vaikai atliko kūrybines užduotis.
  5. Vaikai išmoko sutelkti dėmesį ir aktyviaidalyvauti nuotolinio užsiėmimo veikloje.