VDC ,,ŠYPSENA” VEIKLŲ 2020 M. GRUODŽIO MĖNESIO ATASKAITA

Gruodžio mėnuo daugeliui iš mūsų atrodo išskirtinis – visi gyvename šventės, stebuklo laukimu.

Mūsų dienos centre vykdėme socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2020 m. projektą. Pas mus vyko robotikos užsiėmimai, kurių metu konstravome, mokėmės nuosekliai naudotis instrukcija esančia planšetiniame kompiuteryje, knygelėje. Sukonstravome įvairiausias mašinas, dinozaurus, paukščius. Užsiėmimų metu vaikučiai lavino kūrybiškumą, problemų sprendimo įgūdžius. Taip pat vyko meno terapijos užsiėmimai. Šie užsiėmimai padeda siekiant sumažinti stresą, padidinti pasitikėjimą savimi, praturtinti vaizduotę, bendravimo įgūdžius, lavinti smulkiąją motoriką. Vaikai mokėsi gaminti valgyti, tobulino higienos įgūdžius, mokėsi bendravimo ir bendradarbiavimo, kasdienių, buitinių įgūdžių, tokių kaip stalo serviravimas, stalo įrankių, indų nurinkimas nuo stalo, sudėjimas į indaplovę, dulkių valymas, grindų šlavimas.

Nors visi gruodį jau gyvenome šventinėmis nuotaikomis, bet nepamiršome ir užsiėmimų prie stalo. Vaikučiai dėliojo dėliones, ugdydami vaikų bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius žaidėme žaidimus „Atkartok“, „Kas tinka?“, „Gyvūnėlių loto“. Taip pat su planšetiniu kompiuteriu vaikučiai susikaupę, sukoncentravę dėmesį atliko įvairias užduotėles: atrasti skirtumus, atskirti spalvas, sudėlioti dėliones.

Visą mėnesį, artėjančių švenčių proga, Kalėdinių dirbtuvėlių metu, gaminome įvairiausius darbelius. Vaikučiai savarankiškai arba su darbuotojų pagalba, iš įvairiausių karoliukų, spalvoto popieriaus, siūlų, guašo, lipdukų, gamino elniukus, Kalėdines kojines, eglutes, angeliukus, nykštukus, Kalėdų senelį, atvirukus. Vaikams šis kūrybinis procesas suteikė ne tik labai daug teigiamų emocijų, bet ir didino pasitikėjimą savimi, ypač džiaugėsi ir gėrėjosi savo nuostabiaisiais darbeliais.

Kadangi vaikučiai nuo gruodžio vidurio į mokyklą nėjo, nes buvo atostogos, tai į dienos centrą atvykdavo nuo ryto. Kiekvieną rytą mankštindavomės, nemažai laiko praleisdavome žaidimų kambaryje, kuriame ne tik žaisdavome, bet ir sportuodavome (šokinėdavome ant kamuolio, batuto, mindavome dviratį treniruoklį).

Dienos centre dalyvavome įvairiausiose veiklose. Vaikučiai, kartą per savaitę, dalyvavo muzikos terapijos užsiėmime. Vaikai labai entuziastingai grojo įvairiais muzikos instrumentais: dūdele, metalofonu, barškučiais, būgneliu, elektriniu pianinu. Vaikai labai noriai įsitraukė į žaidimą su kinetiniu smėliu. Taip pat su šiltos kakavos puodeliu rankose, žiūrėjome įvairius animacinius filmukus. Atsipalaidavimui, nusiraminimui rinkdavomės poilsį relaksacijos kambaryje, kuriame su šviesų, garsų pagalba susikurdavome jaukią aplinką.

Šventiniu laikotarpiu su vaikučiais kepėme kūčiukus. Gaminome vaflių tortą. Taip pat kepėme Kalėdinius sausainius, kuriuos paskui dekoravome įvairiausiais glajais. Vaikams labai patiko tiek sausainių kepimo procesas, tiek dekoravimas ir svarbiausia, ragavimas, savo pasiekto rezultato įsivertinimas.

O labiausiai vaikučius nudžiugino Kalėdų senelio ir Snieguolės pasirodymas. Vaikučiai labai ruošėsi šiam susitikimui: visą mėnesį repetavomės, mokėmės daryti mankštą pagal kapitono Flinto – piratų mankštą. Taip pat vaikučiai pasipuošė, pasidažė kaip tikri piratai, bet, kad senelis ir Snieguolė nebijotų, vaikai prisistatė kaip linksmieji piratai, ir įrodė, kad piratai gali būti labai žaismingi, bei linksmi. Kalėdų senelis ir Snieguolė atsidėkodami vaikams už jų pasirodymą, nuoširdumą ir gerus darbus visus metus, juos apdovanojo jų norėtomis ir lauktomis dovanėlėmis. Vaikai buvo labai laimingi ir patenkinti sulaukę tokių svarbių svečių ir gavę norėtas dovanas.

Labai liūdna ir gaila, bet vaikučiai po švenčių, paskutinę gruodžio savaitę į dienos centrą nebesugrįžo. Vienam iš vaikų pasijautus blogai, padarius COVID-19 testą, jis buvo teigiamas, dėl to visi vaikučiai, darbuotojai, savanoriai, kurie turėjo kontaktą su vaiku, sergančiu COVID-19 liga, turėjo izoliuotis. Į dienos centrą planuojame sugrįžti jau sausio 6 d. Svarbiausia, šiuo laikotarpiu, išlikti sveikiems, saugoti save ir savo artimųjų sveikatą. Mes jau labai greitai visi susitiksime ir toliau žaisime, mokysimės, ir produktyviai leisime laiką.