VDC ,,ŠYPSENA” VEIKLŲ 2020 M. KOVO MĖNESIO ATASKAITA

  • SOCIALINIŲ ĮGŪDŽIŲ LAVINIMAS

Toliau tęsiame savo mokymąsi būti savarankiškais. Džiugu, kad vis daugiau vaikučių įsitraukia į namų buities darbus, tokius, kaip stalo serviravimas, maisto gamyba, indų plovimas, grindų šlavimas ir plovimas. Nors ir nedideliais žingsneliais, tačiau judame pirmyn.

  • PAŽINTINIS PROJEKTAS „ŽALIOJI PALANGĖ“

Šio projekto tikslas – įvairiapusiškai vaikučius supažindinti su daržovių sėjimu/sodinimu, priežiūra, auginimu, derliaus nuėmimu. Taip pat sveikos mitybos skatinimas. Vaikučiai savo rankelėmis ruošė žemę (pripildė indelius) pomidorų sėjimui ir svogūnėlių sodinimui, sėjo ir sodino, laistė, stebėjo, kaip stiebiasi svogūnų daigeliai. Vaikučiai ne tik dirbo, bet ir animacinius filmukus, susijusius su daržovių auginimu žiūrėjo, ir pasakas klausė, ir mitybos piramidę spalvino, ir net kūrybinį darbą – „Daržovių pintinė“ atliko.

  • RENGINIAI

Estafetės – visuomet smagus užsiėmimas vaikams. Tad šį kartą vaikučiai ne tik įveikė kliūčių ruožą, bet ir varžėsi tarpusavyje, kuriam tiksliau pavyks atlikti užduotį. Po rungties vaikučių laukė apdovanojimai, tikrų tikriausi medaliai.

Tarptautinę laimės dieną vaikučiai minėjo namuose, nes dėl to nelemto koronaviruso jau buvo paskelbtas karantinas. Užimtumo specialistės parengė rekomendaciajas tėveliams, kaip būtų galima paminėti laimės dieną ir nenukabinti nosies, bet matyti pozityvą net ir esant neįprastoms sąlygoms.

  • IŠVYKOS

Panemunės parkas – geriausia išvykų vieta. Nukeliauti iki žaidimų aikštelės kartais vaikučiams tampa tikru iššūkiu. Tenka eiti nei per greitai, nei per lėtai, kad per daug pats neatsiliktum arba kitų nepaliktum. Reikia pereiti dvi gatves, apsidairyti į abi kelio puses, laikyti draugui už rankos, kad nepasimestų ir dar klausyti darbuotojų. Kartais sunku pasidalinti, kuris stumsim draugo vežimėlį, juk dauguma vaikučių nori būti draugiški ir svarbūs. Štai tokios tos išvykos į Panemunės parką.

  • KITI UŽSIĖMIMAI

            Kovo mėn. VDC lankėsi “Amici Art” specialistė – psichologė, kurie vedė užsiėmimą. Be kitų veiklų centre vaikučiai žiūrėjo animacinius filmukus, šoko ir dainavo penktadienio diskotekose, vartė ir skaitė knygeles, dirbo individualiai ergoterapiniuose užsiėmimuose.

Vaikučiams ir darbuotojams visiškai neplanuotai kovo mėnesį teko turėti neįprastus užsiėmimus. Visiems teko dirbti nuotoliniu būdu. Tad darbuotojos “įjungę” visą savo išmonę kūrė video klipukus, kad vaikučiai namuose nenuobodžiautų, o būtų užimti.