VDC ,,ŠYPSENA” VEIKLŲ 2020 M. LAPKRIČIO MĖNESIO ATASKAITA

Lapkritį pasitikome labai darbingai. Pirmą lapkričio savaitę vaikučiai į mokyklas nėjo, dėl to į dienos centrą atvykdavo nuo pačio ryto. Vykdėme socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2020 m. projektą. Pas mus vyko robotikos užsiėmimai, kurių metu konstravome, mokėmės nuosekliai naudotis instrukcija esančia planšetiniame kompiuteryje, knygelėje. Sukonstravome įvairiausias mašinas, dinozaurus, paukščius. Taip pat vyko meno terapijos užsiėmimai. Užsiėmimų metu stengėmės susikoncentruoti, sutelkti dėmesį, lavinti smulkiąją motoriką. Vaikai mokėsi gaminti, tobulinome higienos įgūdžius, mokėmės bendravimo ir bendradarbiavimo, kasdienių, buityje reikalingų, įgūdžių, tokių kaip stalo serviravimas, stalo įrankių, indų nurinkimas nuo stalo, sudėjimas į indaplovę, dulkių valymas, grindų šlavimas.

Lapkritį mankštinome galveles ir pirštukus. Atlikome įvairias užduotėles, skaičiavome, rašėme raides, spalvinome įvairius paveikslėlius, sujungėme paveikslėlių taškus ir juos nuspalvinome. Ugdydami vaikų bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius žaidėme žaidimus „Atkartok“ (iš „Lego“ kaladėlių sudėliojame įvairias raides, skaičius, formas, kurias vaikas turi atkartoti pagal pateiktą pavyzdį), spalvų rūšiavimas, formų rūšiavimas. Mūsų dienos centrą papildė daug naujų dėlionių, kurias labai mėgsta dėlioti vaikučiai. Taip pat gavome 2 naujus planšetinius kompiuterius. Vaikučiai labai entuziastingai atliko įvairias užduotėles, kaip atrasti skirtumus, atskirti spalvas, sudėlioti dėliones.

Dienos centrą lankantys vaikai yra labai kūrybingi ir darbštūs. Kūrybinių dirbtuvėlių metu vaikučiai prigamino įvairiaspalvių darbelių. Iš spalvoto popieriaus, jį apvyniojant įvairiaspalviu siūlu, gaminome žvaigždes. Virėme druskos tešlą, pasitelkiant fantaziją, iš jos kočiojome įvairias figūrėles, palikome jas išdžiūti. Kitą dieną, išdžiūvusias figūrėles, nudažėme guašu. Kūrybinių dirbtuvių metu, iš spalvoto popieriaus, gaminome ežiukus, šikšnosparnius, monstrus, gaminome delnų antspaudus, dažėme namelius. Iš vandens talpos butelių gaminome animacinius personažus. Kadangi su teptukais dažėme labai daug, norėjome pabandyti kitą dažymo techniką (vietoj teptuko naudojome perpjautą bulvę, kurią išpjovėme įvairiomis formomis). Vaikai ant lapo, naudodami bulvę, tapšnojamaisiais judesiais nutapė spalvingus medžio paveikslus. Taip pat norėdami padaryti, kuo smagesnį ir žaismingesnį piešimą, prie mašinėlių prisitvirtinome flomasterius ir važinėdami su mašina ant popieriaus lapo piešėme savo piešinį.

Labai pamėgome žaisti judriuosius žaidimus, kai reikia šokinėti ant pasirinktų įvairių formų ir spalvų figūrų, kurios yra priklijuotos ant grindų. Vaikučiai labai pamėgo bandyti groti įvairiais muzikos instrumentais: dūdele, metalofonu, barškučiais, būgneliu, elektriniu pianinu. Kadangi lauke jau šalta, negalime pasimėgauti žaidimais smėlio dėžėje, todėl ir toliau prie stalo žaidėme su kinetiniu smėliu. Atsipalaidavimui žiūrėdavome animacinius filmukus, kurie nuteikdavo labai pozityviai. Artėja viena iš laukiamiausių metų švenčių – Kalėdos, dėl to mokėmės Kalėdines daineles. Vaikučiai labai laukdavo, kai galėdavo susisėsti visi šalia ir dainuoti, niūniuoti įvairias Kalėdines dainas.

Kaip ir kiekvieną mėnesį tobulinome maisto gaminimo įgūdžius. Lapkričio 6 dieną šventėme pyragų dieną, kepėme obuolių pyragą. Taip pat kepėme miltinius blynus, gaminome karštus sumuštinius.

Lapkritis prabėgo labai greitai. Kadangi daug dirbome ir kūrėme su nekantrumu laukiame kalendorinės žiemos ir tikimės, kad šventes pasitiksime su daug sniego už lango.